zestaw stereo rock/metal 9000 zł - atoll, arcam, naim ...

Zaczęty przez krisdebowski, Październik 14, 2016, 20:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

krisdebowski

 witam
przymierzam się do zmiany mojego systemu (harman kardon amplituner hk3480, odtwarzacz cd hd950 i głośniki canton gle 407)
pokój 4,5 na 4,5 m, umeblowany, głośniki rozstawione 2,5 od siebie, przed nimi dywan.
słucham rocka, hard rocka i metalu.
oczekuję stereofonii, dynamiki, ułożenia sceny przy takiej muzyce, dobrego basu.
do wydania 8-9 tys zł wiec tak około 5 tys zł na sprzęt i 4 tys zł na głośniki. jeszcze chce kupić stolik Rogoz. do tej pory miałem zawsze głośniki podłogowe, teraz może bym spróbował podstawkowe na stendach Rogoz. zależy mi żeby sprzęt był ładny, tej samej marki.

w salonach audio w Koninie przesłuchałem następujące zestawy:
- atoll cd50 + atoll in 50 z głośnikami pylon shaphire 23, tanoy revolution xt6, kef ls50,
- arcam fm19 + arcam cd 27 z głośnikami dynaudio emit mt 20
- music hall a15.3 i cd 15.3 z głośnikami dynaudio emit mt 20
- rega brio-r + rega apollo-r z głośnikami dynaudio emit mt 20
- naim nait5si + naim cd5si z głośnikami dynaudio emit mt 20
- marantz pm6006 + marantz cd6005 z głośnikami kef ls50, focal chorus 706, kef q300, audiovector qr1

muszę przyznać, ze mój obecny zestaw gra bardzo poprawnie i szukam czegoś co będzie dużo lepiej grało, bo bedzie kosztowało dwa razy więcej.

atoll zagrał fajnie z keff ls50, arcam z dynaudio też ciekawie, no powalił mnie naim z dynaudio. reszta raczej na poziomie tego mam.

przy dobrych wiatrach za atolle zapłacę 5000 zł, za arcama 5000 zł, za naima 8000 zł. głośniki dynaudio kosztują 3000 zł a keff ls 50 około 5000 zł. budżet się rozjeżdża ale to są póki co cyfry.

poradźcie koledzy:
- czy ktoś słuchał atolle do rocka i metalu ? jakie opinie ?
- czy waszym zdaniem warto kupić wymienionego arcama ?
- naim kosztuje w salonach audio od 7000 zł za zestaw a czasem 13000 zł - ile jest zatem wart? mnie swoim basem i szczegółowością powalił, oczywiście wygląd i obsługa super.
- czy marantz jest w ogóle wart rozpatrywania ?
- czytałem dobre opinie o zestawie vincent seria 4000 - też kosztuje około 5000 zł za dwa klocki - macie jakies opinie ?
- z głośnikami mam problem, nie wiem czy podłogowe czy podstawkowe, dynaudio grały fajnie, miały wykop i bas, ale kef ls50 były chyba fajniejsze no i mają coś w sobie z wyglądem i mocą. jakoś wszelkie pylony i stx nie podchodzą mi do gustu.

te moje wszystkie dylematy wpływają na decyzję czy w ogóle jest po co zmieniać sprzęt ?

może macie jakie własne sugestie ?

frywolny trucht

A używki? Tak w ogóle to wiekszość sprzętu jaki zapodałeś bryluje bogatą średnicą i tam buduje spektakl. Natomiast- moim zdaniem- sprzęt do metalu powinien grać bardziej skrajami. Szybko, ostro, precyzyjnie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

WOY

70% moich płyt to metal,stoner,thrash i death. Z tego co wymieniłeś to zdecydowanie brałbym Naima. Jest w tym zestawieniu bezkonkurencyjny. Sam eksploatuję Cd Naim 5i. Wzmacniacz wymieniłem na Nad C 372, bo potrzebowałem więcej mocy i bardziej bagiennego brzmienia :)



krisdebowski

naim to póki co marzenie, ale marzenia trzeba gonić... jak się nie uda to pewnie atoll seria 80 albo seria 100. doradzano mi jeszcze arcam albo ca. kolumny chyba jednak podłogowe. no czekam jak sie sytuacja rozwinie pod koniec roku. musze tez przyznac ze to co obecnie posiadam gra całkiem fajnie i musze naprawdę poczuć różnicę by sprzedać i kupic nowy sprzęt.

WOY

Arcam, CA, odradzam miałem wypożyczone, grają wszystko tylko nie metal. Z monitorami też musisz ostrożnie.
Goń marzenia :)

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

WOY

 :)
Używam tego określenia do grania stonera, southern rocka. Jeśli słuchasz np. Kyuss to jest właśnie to.

jajacek1410

Cytat: merlin1973 w Październik 15, 2016, 21:40bagiennego brzmienia

Jakie to jest brzmienie??? :):):)
Miałem tego NAD-a. Chyba wiem o co chodzi. Zawsze określałem to jako dźwięk w tunelu albo lochach. Taki jakiś rozwleczony, z pogłosem.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

szczemirek

Cytat: krisdebowski w Październik 14, 2016, 20:04słucham rocka, hard rocka i metalu.
oczekuję stereofonii, dynamiki, ułożenia sceny przy takiej muzyce, dobrego basu.
do wydania 8-9 tys zł
Mając taką kasę niech Kolega nie chodzi po sklepach ale szuka np. uznanych konstrukcji DIY. Można być nieżle zaskoczony jak dobry sprzęt można kupić w przyzwoicie małych pieniądzach bo nie płacimy za marketing i cudaczne światełka w wypasionych obudowach.
Ja monobloki Avondale'a kupiłem za poniżej 4000PLN a według opinii wielu osłuchanych ludzi i mojej grają porównywalnie do Naim'a 135 lub nawet 200. Kolega sobie sprawdzi ile oryginały kosztują i jakie mają recenzje. Pozdrawiam