CD-Player dla wariata.

Zaczęty przez rudy-102, Grudzień 01, 2017, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Fajnie.
Czy możesz coś powiedzieć o kondensatorach? Yatego nie trzymają parametrów. Zamiast 100 uF mają po 85 uF.

McGyver

To je kiedyś wymień. Ale jakiejś rewolucyjnej poprawy bym się nie spodziewał.

rudy-102

Te w płytce z lampami też nie mają wpływu na brzmienie?

McGyver

Nie twierdzę że całkiem nie mają, ale ten wpływ w układach lampowych jest stosunkowo niewielki IMHO.

McGyver

powyższe dotyczy elektrolitów w zasilaniu. kondensatory sygnałowe to zupełnie inna kategoria, tu zmiany potrafią być ogromne.

rudy-102

Cytat: McGyver w Styczeń 18, 2018, 21:38kondensatory sygnałowe to zupełnie inna kategoria, tu zmiany potrafią być ogromne.
Za te robią w tym przypadku Jantzeny Silver.

rudy-102

Masz może jakieś doświadczenie z kondenstatorami Würth?
http://katalog.we-online.de/de/pbs/WCAP-AT1H


rudy-102

Na początku pomyślałem sobie, że nie napiszę nic o brzmieniu dopóki Malg swojego nie złoży ale zmieniłem zdanie.
Na pierwszych testach porównując w locie z Denonem 3910 to ten "wariat" niestety przegrywał ilością detali. Ale to było zanim miałem optymalnie dopasowane napięcia, lampy i cała reszta elementów była świeża ja bułeczki. Lampy i kondensatory foliowe potrzebują pewnie z 50 godzin zanim się otworzą. Dużo jeszcze nie słuchałem bo ostatnio nie mam czasu, ale jedno mogę powiedzieć. Zaskakuje ułożeniem sceny. To jest na prawdę bardzo ładne. Dziś na chwilę włożyłem do niego stare i wydmuchane już Amperexy - zagrały super średnicą i pięknym basem. Na górze był niestety kocyk. Wróciłem do Ganalexów - wydaje mi się, że z każdą płytą grają lepiej - niech się wygrzeją. 3910 schowałem do szafy. Porównam na dwa, trzy tygodnie.
Nie jestem zadowolony z kondensatorów elektrolitycznych bo to dziadostwo kupione na szybko w Conradzie. Zamówiłem już następne. Do płytki zasilania pójdą Rubycony, a do zielonej Nichicony. Jeśli nie będzie lepiej grało to będzie przynajmniej bardziej "koszernie" :).

Malg. Co u Ciebie?

Jakub

Cytat: rudy-102 w Styczeń 18, 2018, 21:10
Fajnie.
Czy możesz coś powiedzieć o kondensatorach? Yatego nie trzymają parametrów. Zamiast 100 uF mają po 85 uF.

Elektrolity mają zazwyczaj tolerancję 20 a nawet 30%, także się mieszczą.
Pojemność może się zresztą zbliżyć do nominalnej po uformowaniu.

Niemniej, zazwyczaj pojemność jest nieco większa od nominalnej. Z niższą od nominalnej spotkałem się do tej pory tylko w Epcosach, ale jak pochodziły trochę to miernik pokazuje tyle ile ma być.

rudy-102

Cytat: Jakub w Styczeń 20, 2018, 21:06Elektrolity mają zazwyczaj tolerancję 20 a nawet 30%, także się mieszczą.
W Panasonicach było 96 uF. Te mnie trochę zaskoczyły.
Cytat: Jakub w Styczeń 20, 2018, 21:06Pojemność może się zresztą zbliżyć do nominalnej po uformowaniu.
Być może, ale i tak już zamówiłem nowe. Jak będę teraźniejsze wylutowywał to je pomierzę.

McGyver

Cytat: rudy-102 w Styczeń 20, 2018, 20:39Do płytki zasilania pójdą Rubycony, a do zielonej Nichicony.
Sugeruję by kondensatory na zielonej płytce były od tego samego producenta i z tej samej serii co ostatni kondensator na żółtej płytce. Bo one są połączone równolegle, a łączenie równolegle różnych rzadko przynosi coś dobrego.

malg


rudy-102

Cytat: McGyver w Styczeń 20, 2018, 22:08
Cytat: rudy-102 w Styczeń 20, 2018, 20:39Do płytki zasilania pójdą Rubycony, a do zielonej Nichicony.
Sugeruję by kondensatory na zielonej płytce były od tego samego producenta i z tej samej serii co ostatni kondensator na żółtej płytce. Bo one są połączone równolegle, a łączenie równolegle różnych rzadko przynosi coś dobrego.

Czyli optymalnie powinno tak jak jest teraz, ale jakoś mi nie podchodzi :(.

rudy-102

Cytat: malg w Styczeń 21, 2018, 15:58
Cytat: rudy-102 w Styczeń 20, 2018, 20:39
Malg. Co u Ciebie?
Czekam, kurna, na płytki  :-[
A czy my nie zamawialiśmy w mniej więcej w tym samym czasie?

McGyver

Cytat: rudy-102 w Styczeń 21, 2018, 16:22
Cytat: McGyver w Styczeń 20, 2018, 22:08
Cytat: rudy-102 w Styczeń 20, 2018, 20:39Do płytki zasilania pójdą Rubycony, a do zielonej Nichicony.
Sugeruję by kondensatory na zielonej płytce były od tego samego producenta i z tej samej serii co ostatni kondensator na żółtej płytce. Bo one są połączone równolegle, a łączenie równolegle różnych rzadko przynosi coś dobrego.

Czyli optymalnie powinno tak jak jest teraz, ale jakoś mi nie podchodzi :(.
Chodzi mi o to, ze jak na żółtej dasz Rubycon z jakiejś tam serii, to i na zielonej daj Rubycona z tej samej serii, oczywiście o mniejszej pojemności. Chyba mnie nie zrozumiałeś.

rudy-102

Cytat: McGyver w Styczeń 21, 2018, 16:32Chodzi mi o to, ze jak na żółtej dasz Rubycon z jakiejś tam serii, to i na zielonej daj Rubycona z tej samej serii, oczywiście o mniejszej pojemności. Chyba mnie nie zrozumiałeś.
Zrozumiałem. :)
Na razie wstawię tak jak zamówiłem, a potem poszukam odpowiednich Rubyconów. Teraz są Yatego. Wszystkie z tej samej serii. :)

malg

Cytat: rudy-102 w Styczeń 21, 2018, 16:25
Cytat: malg w Styczeń 21, 2018, 15:58
Cytat: rudy-102 w Styczeń 20, 2018, 20:39
Malg. Co u Ciebie?
Czekam, kurna, na płytki  :-[
A czy my nie zamawialiśmy w mniej więcej w tym samym czasie?

ja się dołaczyłem do tematu chyba jakieś dwa tygodnie póżniej
ale i tak juz powinny być, a nie ma


malg

Dzis właśnie minęła końcowa data dostarczenia zielonej płytki,
więc powinna dojść lada moment - mam nadzieje
zółta ma date końcowa 8 lutego - więc jeszcze chwilę to potrwa
jak zielona dojdzie to zacznę coś rzeżbić

cdt

U mnie zielona gdzieś przepadła . Może jeszcze dojdzie ? Pt, 15 gru - Pn, 15 sty

malg

Cytat: cdt w Styczeń 23, 2018, 00:10
U mnie zielona gdzieś przepadła . Może jeszcze dojdzie ? Pt, 15 gru - Pn, 15 sty


może jednak opóźnienie będzie większe niż się nam wydaje
i dojdą do Ciebie i do mnie tylko później
Czekajmy spokojnie

malg

dostałem wiadomosć od sprzedwacy dnia 25-01-2018:


Default we use economical shipping way,so there is no tracking number,my buyers often pay me more 5$ for tracking number,after it pass the custom inspection,there is no more tracking information,It just can prove i had sent to you timely,sir. normally it needs 25-48 days to your country.
Now 36 days passed, you item is on the shipping way near to you , please you wait more days , i am sure you can receive your item.
At that time ,if you still not recieve your item , please you tell me by ebay message, i must help you to refund or resend , as you choice.
please do not worry,i am an honest seller,i will responsible all the time
Any questions , please tell me , i must try my best to solve it perfect for you.

czyli jeszcze parę dni trzeba poczekać ::)

rudy-102

Kilka dni nie było mnie w domu. W między czasie doszły Rubycony i dzisiaj wieczorem wstawię je na miejsce. Zanim jednak to zrobię jeszcze trochę potestuję bo pod moją nieobecność rodzinka trochę na nim słuchała i może jednak coś się już ułożyło.

rudy-102

Dopiero dzisiaj mogłem się zabrać bo czasu i sił zabrakło.

W minionych tygodniach kilka razy robiłem porównania do Denona 3910 i na początku "wariat" wypadał kiepsko. Nie przejmowałem się bo myślałem, że lampy and Co. muszą się ułożyć-wygrzać. Pewnie tak było. Po jakimś tygodniu grania zniosłem od syna taki sam odtwarzacz, tylko bez przeróbek i zrobiłem porównanie. To przyniosło małe rozczarowanie bo było trochę lepiej, ale tylko trochę.Ktoś mniej osłuchany nie uchwyciłby różnicy. Ale to nic. Dałem mu czas. Niech się dalej wygrzewa. Dzisiaj po dwóch tygodniach to co się miało wygrzać pewnie się już wygrzało - no może tylko lampy potrzebują jeszcze kilka godzin, ale to nic - posłuchałem jeszcze raz tych płyt, które znam na pamięć. Wszystko niby ładnie, ale cały czas przeszkadzał kluchowaty bas i lekko przygaszona góra. W końcu wymieniłem kondensatory w zasilaniu na Rubycony, a w płytce z lampami wstawiłem Nichicony (tam też pewnie siedzą w zasilaniu).
Efekt?
W końcu jest szczegółowo i bas przestał być kluchą i zaczął być basem. Jest bardzo ładnie przestrzennie. Zaczyna mi się na prawdę podobać. :)
Jeszcze nie porównywałem z 3910 bo już dzisiaj mi się nie chce wyciągać go z szafy.

rudy-102

Cytat: Jakub w Styczeń 20, 2018, 21:06Zamiast 100 uF mają po 85 uF.


Elektrolity mają zazwyczaj tolerancję 20 a nawet 30%, także się mieszczą.
Pojemność może się zresztą zbliżyć do nominalnej po uformowaniu.
Raczej uformowanie im nie pomogło. Doszły do 87uF. Rubycony na starcie miały 89,9.