Menu główne

Mój GRAMOFON

Zaczęty przez TomFon2017, Lipiec 01, 2017, 15:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

nie widziałem tego wątku wcześniej,
naprawdę piękny drapak Ci wyszedł
co do kalibracji -jeśli nie słyszysz różnicy porównując do Feikerta (nie wiem jak) to jest ok

dyletant

Genialny pomysł na ekonomiczny przyrząd - zaadoptuje to do płyty Hi-Fi News Test Record :D. Zabawa z nitką to jakiś dramat :'(

christo

Cytat: dyletant w Listopad 17, 2017, 10:43zaadoptuje to do płyty Hi-Fi News Test Record :D. Zabawa z nitką to jakiś dramat :'(
?? Mógłbyś to rozwinąć?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

dyletant

Na szablonie z jednym punktem pomiaru (uniwersalny) po przeciwległej stronie jest cięciwa ze strzałką, którą należy ustawić na oś obrotu ramienia. Aby było precyzyjnie posiłkowałem się nitką przykładając do pkt A aby uzyskać jedną linię przez do C i wówczas "blokowałem" talerz z szablonem z mizernym skutkiem.

Mała nieuwaga i szablon się przesuwał co skutkowało koniecznością ponownego ustawienia szablonu a dalej  przymierzenia ramienia, wkładki i tipu igły do punktu docelowego - istna syzyfowa praca.

Można zamiast nitki (przyłożonej w punktach A-C) wykorzystać pomysł kolegi i przy odpowiednio ciężkim narzędziu całość będzie dość stabilna. Kalibracja powinna pójść już lekko ;). Całość nabiera precyzji niczym protraktor dr feickert'a  :D o precyzji ciut mniejszej ale stosunek cena/jakość nie do pobicia. Potem tylko azymucik przy użyciu libelli lub oscyloskopu i całość gra lepiej niż niejeden gramofon Bambino czy Transorotor Artus.

christo

Cytat: dyletant w Listopad 17, 2017, 16:29
Na szablonie z jednym punktem pomiaru (uniwersalny) po przeciwległej stronie jest cięciwa ze strzałką, którą należy ustawić na oś obrotu ramienia. Aby było precyzyjnie posiłkowałem się nitką przykładając do pkt A aby uzyskać jedną linię przez do C i wówczas "blokowałem" talerz z szablonem z mizernym skutkiem.

Mała nieuwaga i szablon się przesuwał co skutkowało koniecznością ponownego ustawienia szablonu a dalej  przymierzenia ramienia, wkładki i tipu igły do punktu docelowego - istna syzyfowa praca.

Można zamiast nitki (przyłożonej w punktach A-C) wykorzystać pomysł kolegi i przy odpowiednio ciężkim narzędziu całość będzie dość stabilna. Kalibracja powinna pójść już lekko ;). Całość nabiera precyzji niczym protraktor dr feickert'a  :D o precyzji ciut mniejszej ale stosunek cena/jakość nie do pobicia. Potem tylko azymucik przy użyciu libelli lub oscyloskopu i całość gra lepiej niż niejeden gramofon Bambino czy Transorotor Artus.
To wszystko prawda. Tyle tylko, że we wcześniejszym poście napisałeś o hi fi news test record a to płyta testowa a nie protractor typu MoFi geodisc. :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

dyletant

Tak ale tam jest dodany oryginalny szablon. No chyba, sprzedali mi wersję BOX 8)

TomFon2017

.. i kolejny element do ramienia 14' z możliwością regulacji overhan-gu, azymutu i kąta prowadzenia igły.


REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

elem

ho,ho,ho, MF dostąpiła zaszczytu testera :)
Zakładałeś już ten superheadshell?  Jakie różnice w stosunku do oryginału?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

Cytat: dyletant w Listopad 17, 2017, 16:29
Na szablonie z jednym punktem pomiaru (uniwersalny) po przeciwległej stronie jest cięciwa ze strzałką, którą należy ustawić na oś obrotu ramienia. Aby było precyzyjnie posiłkowałem się nitką przykładając do pkt A aby uzyskać jedną linię przez do C i wówczas "blokowałem" talerz z szablonem z mizernym skutkiem.

Mała nieuwaga i szablon się przesuwał co skutkowało koniecznością ponownego ustawienia szablonu a dalej  przymierzenia ramienia, wkładki i tipu igły do punktu docelowego - istna syzyfowa praca.

Można zamiast nitki (przyłożonej w punktach A-C) wykorzystać pomysł kolegi i przy odpowiednio ciężkim narzędziu całość będzie dość stabilna. Kalibracja powinna pójść już lekko ;). Całość nabiera precyzji niczym protraktor dr feickert'a  :D o precyzji ciut mniejszej ale stosunek cena/jakość nie do pobicia. Potem tylko azymucik przy użyciu libelli lub oscyloskopu i całość gra lepiej niż niejeden gramofon Bambino czy Transorotor Artus.
A dla czego na tym obrazku punkty od A do C nie przebiega przez szpindel?, czy cos zle widze?

GP412

A takie małe pytanie ile waży ten uchwyt/headshell ??
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

TomFon2017

Niestety trochę waży - 17,4g bez wkładki.😣
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

Jeszcze nie testowana - na razie żyję nadzieją
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers


TomFon2017

Ogólnie jak samochód wszystkie podobne - 4 koła reflektory szyby... aleeee...
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#39
no i cena 450 funtów a moja około 35 zł
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

amati74

#40
Cytat: TomFon2017 w Marzec 03, 2018, 22:57
no i cena 450 euro a moja około 35 zł
super wygląda, oby świetnie grał [emoji3]

cdt

No dlatego wkleiłem tego za tą chorą cenę . Twój nie jest gorszy . Nalicz marżę ze mnie klienta masz :)

amati74

Cytat: cdt w Marzec 03, 2018, 23:13
No dlatego wkleiłem tego za tą chorą cenę . Twój nie jest gorszy . Nalicz marżę ze mnie klienta masz :)
Czasami ludzi ponosi z cenami


TomFon2017

#44
Dzięki..
Jak tylko zregenerują się opuszki moich palców po wielogodzinnym szlifowaniu to czemu nie... :np:
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

plastik1989

Cytat: TomFon2017 w Marzec 03, 2018, 23:33
Dzięki..
Jak tylko zregenerują się opuszki moich palców po wielogodzinnym szlifowaniu to czemu nie... :np:
A ten przyrząd do kalibracji to pewnie kilku chętnych by się znalazło ;-)
.

GP412

Niestety trochę waży - 17,4g bez wkładki.Dla mnie za ciężki ale gratuluję bo jest bardzo ładnie wykonany :)
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

malg

Cytat: TomFon2017 w Marzec 03, 2018, 19:35
.. i kolejny element do ramienia 14' z możliwością regulacji overhan-gu, azymutu i kąta prowadzenia igły.
regulacje przeciegu - suwadełko
kat trakcji - obrotowo
a jak sie reguluje azytum, bo nie moge dojść ?

malg

#48
a juz sie domyslam ta sruba w korpusie z którego wychodzą prowadnice suwadła

tak uwaga:
przy tej konstrukcji -  to znaczy kiedy regulacja azymutu jest bliżej osi obrotu ramienia niż regulacja kąta trakcji
przy ustawionym kącie trakcji - zmiana azymutu powoduje zmianę kąta trakcji, co prawda minimalną, ale jednak
i odwrotnie przy ustawionym azymucie zmiana kąta trakcji powoduje zmianę azymutu, znowu minimalną
i tak się kalibracja zapętla  :o

jeżeli się tym nie przejmujesz, uważając że te zmiany są pomijalne po pierwszych ustawieniach - to ok
ale jeśli chcesz bardzo dokładnie robić kalibrację to .... się zapętlisz,
albo będziesz musiał wykonać kilka iteracji

frywolny trucht

Cytat: amati74 w Marzec 03, 2018, 20:28A dla czego na tym obrazku punkty od A do C nie przebiega przez szpindel?, czy cos zle widze?

Bo nie mają prawa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93