Kable od Chińczyka

Zaczęty przez magus, Listopad 13, 2017, 09:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

nikhil

Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

rudy-102

Cytat: nikhil w Listopad 29, 2017, 14:06Wszystko złożyłem prąd płynie :)
No OK, ale to jest mosiądz tak?

nikhil

Tak jest napisane na aukcji że mosiądz ale wszystko niby pozłacane tak że nie ma pewności. Te wtyki wyglądają ładnie ale widać że podróba i jakość przeciętna. Zmontowałem sobie taki tani kabelek dla testu czy cośkolwiek usłyszę na plus czy na minus. Nie słyszę żadnej różnicy , prąd płynie ,wzmacniacz działa jak działał jest ok. :)
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

McGyver

Cytat: nikhil w Listopad 29, 2017, 14:06dlaczego na przewodzie jest napis LINN k-800 Made in U.K a na gniazdach Made in Japan? Wszystko złożyłem prąd płynie
Bo to są podróby.


rudy-102

Cytat: McGyver w Listopad 29, 2017, 14:25Cytat: rudy-102 w Dzisiaj o 14:11

    No OK, ale to jest mosiądz tak?

Tak, mosiądz.
Pytałem bo moim zdaniem nie ma sensu zamawiać a Chin mosiężnych wtyczek jak można takie kupić np w OBI



Działanie i sprawność dokładnie taka sama. Wygląda tylko inaczej.


rudy-102


nikhil

Jest tani ale takiej ohydy bym nie kupił.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34


rudy-102

Wpięte pod szafą. Nikt nie widzi. :)




rudy-102

OK. Poddaje się. Ten wtyk kupiłem na szybko półtora roku temu bo potrzebowałem i wyglądał, że jest bardzo porządnie zrobiony. Takie ładne były wtedy sporo droższe. Od tamtego czasu wiele się nad tanimi wtykami nie zastanawiałem.

McGyver

Cytat: rudy-102 w Listopad 29, 2017, 15:05wyglądał, że jest bardzo porządnie zrobiony.
A tutaj pełna zgoda. Kupiłem taki do młotowiertarki właśnie dlatego że jest pancerny. Wpływu na brzmienie młotowiertarki nie stwierdziłem  ;) Kupiłem więc od razu kilka kolejnych, między innymi do przedłużacza od kosiarki.

rudy-102


rudy-102


McGyver

Taki do kosiarki, a do młotowiertarki wersja czarna. Są ... yhm... mniej brzydkie od tych z OBI.

nikhil

Cytat: McGyver w Listopad 29, 2017, 14:56Tu masz porównanie brzmieniowe wtyków:
http://www.hifi-advice.com/blog/review/accessories-reviews/kupp-bals-and-hifi-tuning-gold-ii-schuko-connectors-compared/
Konkluzja jest taka, że wtyki budowlane są brzmieniowo bardzo kiepskie.

Mnie te wszystkie pisane oceny mnie nie przekonują. Wiem że kable głośnikowe czy połączeniowe mają wpływ na dźwięk bo to słyszą moje bębenki co do kabli zasilających to nie wyrokuje bo nie słyszałem różnicy. Jestem z Poznania chętnie się przekonam.;)
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

McGyver

Cytat: rudy-102 w Listopad 29, 2017, 15:15
Następnym razem kupię takie.
Takie też mam i polecam. Tylko że ta goła miedź czernieje z czasem, więc chyba lepiej kupić wersję z miedzi złoconej, srebrzonej bądź rodowanej.

McGyver

Cytat: nikhil w Listopad 29, 2017, 15:18Mnie te wszystkie pisane oceny mnie nie przekonują. Wiem że kable głośnikowe czy połączeniowe mają wpływ na dźwięk bo to słyszą moje bębenki co do kabli zasilających to nie wyrokuje bo nie słyszałem różnicy. Jestem z Poznania chętnie się przekonam.

A z tym to bywa rozmaicie. U mnie na przykład bardziej słychać wpływ sieciówek niż wpływ głośnikowych. Serio.

bum1234


nikhil

Cytat: McGyver w Listopad 29, 2017, 15:21A z tym to bywa rozmaicie. U mnie na przykład bardziej słychać wpływ sieciówek niż wpływ głośnikowych. Serio.

Tu mnie zaskoczyłeś. Mam znajomego elektronika z dużym doświadczeniem czasami pytam go o pewne sprawy, ale tematu kabli nie ruszam pewnie nie miałbym już znajomego. ;)
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

McGyver

Powyższe dotyczy mojego, całkowicie lampowego systemu. Ale przecież w innych systemach może być inaczej.