Dobre i tanie - czy tylko Pumeks?

Zaczęty przez Pablo_NL, Styczeń 31, 2019, 16:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pablo_NL

Kupić coś sprawdzonego i drogiego to nie sztuka. Jednak czy wpadają Wam w ręce tanie i mało oczywiste rzeczy, sprzęty itd. które okazują się czymś bardzo przydatnym w systemie?
Ja ze swojego doświadczenia mogę wpisać na listę:

- tłumienie drgań - Moongel (z założenia idealnie niweluje niepożądane drgania w perkusji, dla mnie idealnie separuje i stosuję to gdzie tylko mogę, pod dac, preamp a nawet integrę);

- okablowanie - Helix, opisałem w innym poście. Dla mnie odkrycie roku;

- Onkyo a-9010 - tania integra, po małych przeróbkach i wybebeszeniu z wbudowanego daca gra jak... trzeba po prostu to usłyszeć. Jedna sztuka zakupiona dla kolegi i przerobiona, później sam zakupiłem do drugiego małego systemu w sypialni.

Jeśli macie jakieś patenty, to podzielcie się z innymi. Może ktoś wpadł na coś genialnego a o tym nie wie  8)

axolotl

Baaaardzo dobry temat z akcenten na "tanie".

Od jakiegos juz czasu szukalem dac/amp przenosnego tak aby pozbyc sie matrixa mini-i.

Zbawieniem dla mnie okazal sie taki maly cudak jak encore mdsd.
Jak za 500 zl to gra swietnie. Daje rade ze sluchawkami 250 omowymi wiec jest fajnie.

Najwazniejsze, ze pozbylem kolejnej wtyczki zasilania.

Pablo_NL

No i bym zapomniał. Dacmagic 100 - wycięcie śledziony w postaci kondków na wyjściu i podpięcie pod akumulator czyni cuda. Nie ten pacjent  8) a wiem że można jeszcze lepiej.

zalun

Z mojej strony - transport w postaci Raspberry Pi i Hifiberry Digi+ Pro - Nie rozwijałem tego sprzętu za mocno - tzn dałem zasilacz Tomanka.
Gra to pod Heglem HD12 - podłączony przez SPDiF, informacje zwrotne z Hegla (pilot) lecą przez USB.

Zamierzam zmienic na Sparky + Usbridge po to, by muzykę puszczac przez USB i zwolnić jedno gniazdo cyfrowe w Heglu.

Moriarty

Podczas dyskusji wokół ostatniego Audio Show okazało się, że sporo tutejszych audiomaniaków korzysta z listwy zasilającej TAGA Harmony PF-1000. Też kupiłem, akurat trafiłem nówkę po promocyjnej cenie, nie żałuję. Solidny kawał żelastwa, dobrze separuje sprzęt od sieci, cena bardzo przyzwoita, zwłaszcza w porównaniu z listwami tzw. renomowanych audiofilskich firm, które życzą sobie za podobne konstrukcje nierzadko astronomiczne kwoty.

Pomijając kwestie bezpieczeństwa (burze) i brzmienia (zakłócenia od pralek, lodówek etc.), fajne jest i to, że wreszcie mogę wyłączyć na noc cały sprzęt. Niestety, mój odtwarzacz CD nie pozwala się normalnie wyłączyć, tylko przechodzi w stan uśpienia. Listwa, rzecz jasna, rozwiązuje ten problem.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Cytat: zalun w Luty 01, 2019, 08:14Z mojej strony - transport w postaci Raspberry Pi i Hifiberry Digi+ Pro

Dla mnie granie z plików to terra incognita, ale muszę się wreszcie poduczyć co i jak, bo chyba nie ma odwrotu. Gram obecnie tylko z CD i to źródło na pewno ze mną zostanie, ze względu na dużą kolekcję płyt. Chciałbym jednak w przyszłości mieć możliwość grania z gęstych plików, no i słuchania muzyki z internetowych serwisów strumieniowych, jak Tidal. No i to wszystko chyba można, zdaje się, obsłużyć jednym cyfrowym transportem z DAC-iem na pokładzie.

Źródło to w moim systemie niestety zdecydowanie najsłabsze ogniwo (niezły w swojej cenie, ale jednak mocno budżetowy Marantz CD 6006, nabyty za niespełna 1,5 tys. zł). Czekam bardzo na ten zapowiadany przez McGyvera projekt forumowego DAC-a, mając nadzieję, że to pozwoli mi rozwiązać powyższe problemy przy akceptowalnym poziomie kosztów.

Nie wiem tylko, czy da się do takiego DAC-a po prostu podłączyć obecny odtwarzacz CD jako napęd (tam też jest DAC na pokładzie, to się nie gryzie?), i czy do grania z plików niezbędny będzie jakiś dodatkowy mikrokomputer typu Raspberry, czy wystarczy np. pendrive na początek? A potem by się co najwyżej podłączyło Raspberry z WiFi, by grać z Tidala? (chodzi mi o rozłożenie kosztów w czasie). Ktoś mógłby mi to wytłumaczyć w prostych, żołnierskich słowach?

Przepraszam za zapewne mocno naiwne pytania, ale ja po prostu kiepsko się w tym wszystkim orientuję :/.

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

McGyver

Cytat: Moriarty w Luty 01, 2019, 10:30to wszystko chyba można, zdaje się, obsłużyć jednym cyfrowym transportem z DAC-iem na pokładzie.
Można, ale jak coś jest do wszystkiego, to zwykle jest do niczego.
Cytat: Moriarty w Luty 01, 2019, 10:30Czekam bardzo na ten zapowiadany przez McGyvera projekt forumowego DAC-a, mając nadzieję, że to pozwoli mi rozwiązać powyższe problemy przy akceptowalnym poziomie kosztów.
Ale to będzie sam DAC, a Ty zdaje się chcesz all-in-one?
Cytat: Moriarty w Luty 01, 2019, 10:30Nie wiem tylko, czy da się do takiego DAC-a po prostu podłączyć obecny odtwarzacz CD jako napęd (tam też jest DAC na pokładzie, to się nie gryzie?)
Da się podłączyć, sama obecność DACa u Marazma nie przeszkadza, należy sobie jednak zdawać sprawę że budżetowe, zintegrowane cedeki zwykle dość przeciętnie spisują się w roli transportu.
Cytat: Moriarty w Luty 01, 2019, 10:30czy do grania z plików niezbędny będzie jakiś dodatkowy mikrokomputer typu Raspberry, czy wystarczy np. pendrive na początek?
Marazm ma wejście USB pod pendraka, prawdopodobnie dźwięk będzie się wydobywał również przez dołączony DAC.
Cytat: Moriarty w Luty 01, 2019, 10:30podłączyło Raspberry z WiFi, by grać z Tidala?
DAC będze miał kilka wejść cyfrowych więc możesz do niego także malinę podłączyć.

Moriarty

Cytat: McGyver w Luty 01, 2019, 11:26Ale to będzie sam DAC, a Ty zdaje się chcesz all-in-one?

Nie, ja przede wszystkim chcę, by moje płyty CD dobrze grały - a reszta to kwestie poboczne :). Jeśli w dodatku będę mógł też przepuszczać przez ten lampowy DAC gęste pliki z pendrive'a włożonego do Marantza - notabene jakoś mi umknęło, że jest taka opcja :o - to w ogóle super!

Cytat: McGyver w Luty 01, 2019, 11:26Da się podłączyć, sama obecność DACa u Marazma nie przeszkadza, należy sobie jednak zdawać sprawę że budżetowe, zintegrowane cedeki zwykle dość przeciętnie spisują się w roli transportu.

Ja wiem, że to jest kiepski transport i trzeba go będzie z czasem zastąpić czymś lepszym, już docelowym. Kluczowe jest tu jednak "z czasem" >:D. Naraz nie dałbym rady, poza tym bardzo mi odpowiada takie stopniowe, krok po kroku szlifowanie systemu. Najpierw będzie duża przyjemność ze skoku jakości po podłączeniu DAC-a, a gdy się przyzwyczaję do tego luksusu, czekać mnie będzie kolejna frajda, po dokupieniu fajnego napędu CD. :D

A przy okazji, ekhm... no, przepraszam, jeśli to niewygodne pytanie... to kiedy ruszamy z tym DAC-iem? >:D I skoro już o nim mowa, czy mógłbyś - orientacyjne, rzecz jasna, nawet w dużym przybliżeniu - ocenić, ile by to summa summarum kosztowało? Powiedzmy, przy założeniu, że konstrukcja będzie bazować na dobrych/bardzo dobrych, ale nie skrajnie drogich podzespołach? Nie licząc lamp, bo pewnie każdy będzie sobie na nie polował według możliwości i gustu. 

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

McGyver

Cytat: Moriarty w Luty 01, 2019, 12:52kiepski transport i trzeba go będzie z czasem zastąpić czymś lepszym
MySlę nad zrobieniem przyzwoitego transportu z taniego cedeka z drugiej ręki. Szukam odpowiedniego "pacjenta" żeby miał dostępny laser.

McGyver

Cytat: Moriarty w Luty 01, 2019, 12:52przybliżeniu - ocenić, ile by to summa summarum kosztowało?
Przypuszczalnie blisko tego co kosztowało poskładanie preampa Keishō.

Hubertrs

Ja znowu niesmialo bede zapytywal, to kiedy ten DAC??

McGyver

Sam chciałbym wiedzieć, muszę się wpierw nieco odrobić. A poza DACem jeszcze chcecie końcówkę lampową, nie?

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Cytat: gratefullde w Luty 01, 2019, 15:01Końcówkę lampową, tak!
No i sami widzicie  :D
A co do lampowej końcówki, to mam trafa Ogonowskiego pod 300B i mam też pod EL84/6V6 i mam do nich lampy. Można na nich zrealizować projekty audio-noto-podobne  ;)
300B będzie zapewne lepszy brzmieniowo, ale EL84 wyjdzie taniej i będzie raczej łatwiejszy do zrobienia.

GB



Cytat: Moriarty w Luty 01, 2019, 10:04
... listwy zasilającej TAGA Harmony PF-1000. Też kupiłem, akurat trafiłem nówkę po promocyjnej cenie, nie żałuję. Solidny kawał żelastwa, ...


Możesz mi napisać jakim kablem ją zasilasz?

Czy jeśli to będzie zwykły "czarny" sieciowy to będzie miało to sens?

Pan ze sklepu gdzie to sprzedają chce mi sprzedać kabel w cenie tego urządzenia.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Hubertrs

Cytat: McGyver w Luty 01, 2019, 15:15
Cytat: gratefullde w Luty 01, 2019, 15:01Końcówkę lampową, tak!
No i sami widzicie  :D
A co do lampowej końcówki, to mam trafa Ogonowskiego pod 300B i mam też pod EL84/6V6 i mam do nich lampy. Można na nich zrealizować projekty audio-noto-podobne  ;)
300B będzie zapewne lepszy brzmieniowo, ale EL84 wyjdzie taniej i będzie raczej łatwiejszy do zrobienia.

Ja juz pol roku szukam okazji na trafa Tamaury, myslalem zeby sie pobawic w klonowanie sun audio, bardziej dla zabawy bo z mojej amplifikacji jestem bardziej niz zadowolony

McGyver

Cytat: GB w Luty 01, 2019, 15:31Pan ze sklepu gdzie to sprzedają chce mi sprzedać kabel w cenie tego urządzenia.
W cenie tego urządzenia zmontuj sobie Yarbo 1100 z wtykami Viborg z czystej miedzi złoconej lub rodowanej. Ja mam do Tagi właśnie takie Yarbo podłączone.


GB

Cytat: McGyver w Luty 01, 2019, 15:52
Cytat: GB w Luty 01, 2019, 15:31Pan ze sklepu gdzie to sprzedają chce mi sprzedać kabel w cenie tego urządzenia.
W cenie tego urządzenia zmontuj sobie Yarbo 1100 z wtykami Viborg z czystej miedzi złoconej lub rodowanej. Ja mam do Tagi właśnie takie Yarbo podłączone.
O te wtyki chodzi?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7173257068

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Hubertrs

Cytat: McGyver w Luty 01, 2019, 15:53
Cytat: Hubertrs w Luty 01, 2019, 15:45sie pobawic w klonowanie sun audio
Mam skany oryginalnej dokumentacji od SV-2A3.

Jak juz to 300b bo 2a3 to troche za malo pary zeby rozkrecic moje kolumnyW

LampowY

Że ja dopiero teraz wątek przykukałem  :o :o


Hubertrs

Ja wczoraj ostrzegalem ze te portki to wam bokiem wyjda, co prawda mialem na mysli nadkwasote a nie spostrzegawczosc ale zagrozenie widzialem

LampowY


McGyver

Cytat: GB w Luty 01, 2019, 16:02
Cytat: McGyver w Luty 01, 2019, 15:52
Cytat: GB w Luty 01, 2019, 15:31Pan ze sklepu gdzie to sprzedają chce mi sprzedać kabel w cenie tego urządzenia.
W cenie tego urządzenia zmontuj sobie Yarbo 1100 z wtykami Viborg z czystej miedzi złoconej lub rodowanej. Ja mam do Tagi właśnie takie Yarbo podłączone.
O te wtyki chodzi?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7173257068

______________
Pozdrawiam,
GB


No te, ale lepiej je brać bez pośredników z ebay, bo znacząco taniej wychodzi.

GB

Cytat: McGyver w Luty 01, 2019, 17:59
Cytat: GB w Luty 01, 2019, 16:02
Cytat: McGyver w Luty 01, 2019, 15:52
Cytat: GB w Luty 01, 2019, 15:31Pan ze sklepu gdzie to sprzedają chce mi sprzedać kabel w cenie tego urządzenia.
W cenie tego urządzenia zmontuj sobie Yarbo 1100 z wtykami Viborg z czystej miedzi złoconej lub rodowanej. Ja mam do Tagi właśnie takie Yarbo podłączone.
O te wtyki chodzi?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7173257068

______________
Pozdrawiam,
GB


No te, ale lepiej je brać bez pośredników z ebay, bo znacząco taniej wychodzi.
Serdeczne dzięki.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz