Co to jest dźwięk Hi-End?

Zaczęty przez neomammut, Marzec 15, 2015, 21:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Cytat: gratefullde w Marzec 17, 2015, 20:54
I dlatego dźwięk Hi End dla każdego znaczyć będzie co innego :)


Świetnie to opisał Miłosz,w gazetach będą dalej bełkotać,ale jak to mówią,pecunia non olet :))

elem

Dla mnie nic nie znaczy, bo samo określenie jest komiczne. END?  Hi-tech rozumiem. Podnieść normy zniekształceń i sie zaraz wykruszy trochę hajendu. A może szum termiczny jako wyznacznik?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: elem w Marzec 17, 2015, 21:00
Dla mnie nic nie znaczy, bo samo określenie jest komiczne. END?  Hi-tech rozumiem. Podnieść normy zniekształceń i sie zaraz wykruszy trochę hajendu. A może szum termiczny jako wyznacznik?

Nie wiem, ja to o hi endzie myślę jako o najlepszej, możliwej reprodukcji dźwięku. Dla mnie najlepszej.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

neomammut

Cytat: gratefullde w Marzec 17, 2015, 21:02
Cytat: elem w Marzec 17, 2015, 21:00
Dla mnie nic nie znaczy, bo samo określenie jest komiczne. END?  Hi-tech rozumiem. Podnieść normy zniekształceń i sie zaraz wykruszy trochę hajendu. A może szum termiczny jako wyznacznik?

Nie wiem, ja to o hi endzie myślę jako o najlepszej, możliwej reprodukcji dźwięku. Dla mnie najlepszej.
Czyli nie do osiągnięcia i jeszcze długo nic :)

stary audiofil


Jest też diament, czyli odmiana alotropowa węgla. Wysokie modele Bowersów mają taki głośnik i gra wyśmienicie.

[/quote]

Wlasnie ,że ten diament to tnie po uchlach jak złoto

jamówię

Cytat: stary audiofil w Marzec 17, 2015, 21:12

Jest też diament, czyli odmiana alotropowa węgla. Wysokie modele Bowersów mają taki głośnik i gra wyśmienicie.


Wlasnie ,że ten diament to tnie po uchlach jak złoto

[/quote]

Piotrek,ale w ostaniej inkarnacji już to poprawiono. Słuchałem u Radka w Top Hi Fi w Katosach Diamonda 805 i grał z wyrafinowaną górą,pierwsze wersje diamentów,faktycznie były ostre.

elem

Kwestia aplikacji, jak zwykle. Ale może ciąć. Czasami nawet powinien. Blachy, trąbka mogą ciąć unplugged. Niech więc tną i w domu.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

Tak sobie myślę, że skoro na moim sprzęcie, który kosztował w sumie około 5k, słyszę te wszystkie wybrzmienia, mam scenę nie tylko wszerz ale i wgłąb, czarne tło i w sumie ogólną frajdę ze słuchania, to zaczynam się zastanawiać co słychać u was, na zestawach za ciężkie pieniądze z magicznymi kablami itd? Ten dźwięk Hi-End to chyba bardziej stan umysłu niż coś mierzalnego.  8)

A tak na poważnie, to chętnie bym kiedyś posłuchał muzyki z takiego wypieszczonego zestawu, który ktoś sobie w domu złożył. Bo te sklepowe prezentacje do mnie nie przemawiają jakoś.

stary audiofil

Cytat: elem w Marzec 17, 2015, 21:17
Kwestia aplikacji, jak zwykle. Ale może ciąć. Czasami nawet powinien. Blachy, trąbka mogą ciąć unplugged. Niech więc tną i w domu.

DZIEKUJE BARDZO ZA KONKRETNY WPIS.
Proszę o nastepny.........bo powyższy był jak najbardziej rozsądny,a wpisów rzeczowych,rozsądnych a przede
wszystkim prawdziwych i uczciwych w ocenie jak na lekarstwo.
Dlatego jestem najlepszy ............na smietniku. ;D ;D ;D
Chyba dlatego,ze mamy tu około 50 osób z branży 8) 8) 8)

jamówię

Ja też z branży jestem 8)

Drizzt

No ja też. Ale z nieco innej  ::)

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię

No każdy jest z jakiejś ;D
Stary zasiał i polazł ???

jamówię

Cytat: vasa w Marzec 17, 2015, 21:36

Cytat: jamówię w Marzec 17, 2015, 21:31
Ja też z branży jestem 8)
a z jakiej?

No ja z tej,co ją wszyscy Polacy najbardziej obecnie kochają-medycznej :)

elem

Jakub,

a jak nie usłyszysz róznicy?  Won ;)   A jak będzie gorzej niż u ciebie? Zakopią w ogródku :)

jamówię,

szewc bez butów..., masz jakies pastylki na hajend w ofercie?   :D



Neo, wybacz...
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Cytat: elem w Marzec 17, 2015, 21:37
Jakub,

a jak nie usłyszysz róznicy?  Won ;)   A jak będzie gorzej niż u ciebie? Zakopią w ogródku :)

jamówię,

szewc bez butów..., masz jakies pastylki na hajend w ofercie?   :D


Ja tylko homeopatię biorę :)) jest dogłębnie zbadana w kontrolowanych warunkach klinicznych,udowodniono,że nie szkodzi,ponieważ nie pomaga :))

Jakub

Cytat: jamówię w Marzec 17, 2015, 21:39udowodniono,że nie szkodzi,ponieważ nie pomaga

a jak wiadomo, "Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni" :)

vasa

Tylko kosztuje.
To wypisz wypisz wymaluj jak hajend [emoji3]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię

Cytat: vasa w Marzec 17, 2015, 21:41
Tylko kosztuje.
To wypisz wypisz wymaluj jak hajend [emoji3]


Slajend,jak pisał kangie :))

vasa

Czasem mądrze pisze [emoji4]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię


elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

stary audiofil

Cytat: vasa w Marzec 17, 2015, 21:36

Cytat: jamówię w Marzec 17, 2015, 21:31
Ja też z branży jestem 8)
a z jakiej?

Vasa
Za duże masz obroty w tym gramiaku. ;D
Wally Mallewicz powinien Cie odwiedzić.
Nie gniewaj się na mnie za wpisy w stosunku do Ciebie-tak juz mam.
Osobiście to liście zbieram na cmentarzu-cały okrągły rok.
Tu tez jestem stachanowcem lideruje w smietniku.
Dorabiam tez jako ładowacz-sortowacz nieczystości stałych. :P


jamówię


stary audiofil

Cytat: kangie w Marzec 17, 2015, 11:44
Panowie, a co sądzicie o wstęgach, elektrostatach i magnetostatach?

Nic nie sadzę,a o co chodzi?