Stoliki audio, platformy antywibracyjne i inne

Zaczęty przez qqrydza, Marzec 15, 2015, 16:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

qqrydza

Nadeszła wiekopomna chwiła...
:D
Doczekałem się swojego pierwszego tematu.

Do rzeczy...

Cytat: qqrydza w Marzec 14, 2015, 21:08Właśnie przeczytałem fragment recenzji z Hi-Fi Choice stolika Rogoz  (aukcja na allegro) i wynika z niej, że na nic 500000 PLN za sprzęt bo zagra to to dopiero na antywibracyjnym stoliku.

Pozwolicie, że pociągnę temat bo mnie zaciekawił.

Mamy taką sobie skromną recenzję.

http://hifiphilosophy.com/recenzja-rogoz-audio-3rp1bbs/3/

... i teraz najciekawsze...

CytatZacząłem od słuchania z platformą, bardzo przyjemnego – i nawet nie sądziłem, że na jakiejś platformie poza platformą porozumienia może być tak przyjemnie. Przeciągnął się ten odsłuch, bo w sposób bardzo wyrafinowany to grało, a głośniki tubowe odnalazły się pierwszorzędnie. Wolałyby wprawdzie większy metraż, ale i tak brzmiały popisowo.

... dalej...

CytatAle jak grało dokładnie, powiem już za moment poprzez to jak nie grało kiedy odtwarzacz wylądował poza platformą, czyli wprost  na stoliku Base Audio. Nie sprawdziłem jak grałby stojąc wprost na podłodze, ale to na pewno byłaby katastrofa, bo już na samy stoliku było bardzo, ale to bardzo wyraźnie gorzej.

Sam stolik kosztuje, bagatela, 7-8 tysi.

http://www.kezard.com.pl/base-vi-stoliki-pod-sprzet-audio-wideo.html

Sądziłem, że na takim stoliku to i Kasprzak zagra doskonale. Wiecie... dźwięk się otworzy, dostanie powietrza, będzie lepiej wybrzmiewał i te harmoniczne. Będzie się czuło dokładnie studio, pomieszczenie, w którym dokonano zapisu.
No jednak NIE!

CytatPółgłuchy całkiem mimowolnie różnice by słyszał. A mówiąc najkrócej – dźwięk po prostu umarł. Tak, właśnie – w sensie audiofilskim stoczył się w dolinę śmierci. Zszarzał, przygasł, stracił temperaturę. Akurat jak trup.

CytatNa platformie przekaz był ciepły, taki w sam raz, mniej więcej z temperaturą ludzkiego ciała; może troszkę niższą, ale ogólnie z odczuwalnym ciepłem. A bez niej stał się nawet nie neutralny jak powietrze w pokoju, tylko od niego nieznacznie jeszcze chłodniejszy; nie aż jak woda w kranie, ale poniżej temperatury otoczenia. Przynajmniej tak to się czuło zaraz po przestawieniu. Barwy zgasły jeszcze bardziej. Zrobiło się szaro. Tak jakby ktoś regulując telewizor pojechał z korektorem barw daleko w kierunku zera. Brrrr, ależ nieprzyjemnie. Szare bladawce w miejsce żywych postaci (to zdaje się u Lema gdzieś były prabladawce?), wydobywały z siebie i otaczały się chłodnawym, przygaszonym dźwiękiem. Przy okazji mocno straciła dynamika, stając się na poły zdechlakiem. Nawet się jej łapy nie chciało podnieść. Lecz to i tak nie był koniec. Dźwięk całościowo stracił płynność i stał się wyboisty...
... Ale to i tak nie był koniec zapaści. Bo jeszcze zaczęło to dudnić. Jasna sprawa, kiedy się jedzie po wybojach, lecz te dudnienia nie tylko brały się z utraty melodyjności, ale także ze zniekształceń instrumentów perkusyjnych i denaturalizacji pogłosów. Samo w efekcie paskudztwo. Zwieńczeniem okazała się zapaść sceniczna. Wcześniej prawie wszystko, a przynajmniej większość muzycznych zdarzeń, rozgrywała się z tyłu za głośnikami, gdzie panowała popisowa głębia, że kamieniem można było w nią rzucać, a teraz wszystko spłaszczyło się do jakichś dwóch najwyżej metrów, wpychając obszar grania głównie między głośniki.

Accuphase DP-700  Cena: 83 900,00 zł
Wzmacniacz: Avantgarde Acoustic XA  jakieś 11000 ojro
Głośniki: Avantgarde Acoustic Duo Grosso około 25000 ojro

Szkoda pisać o kablach głośnikowych, interkonektach czy kondycjonerze. Nawet nie chce mi się szukać cen. Zakładam, że droższe od platformy.

Jak żyć Panowie, jak żyć?

Jakie są Wsze doświadczenia? Co na ten temat sądzicie?

P.S.

Temat nadający się do Hi-End na AS.


wojtek41

Warto sobie glowe zawracac durnymi recenzjami ? Ktos placi i zamawia artykul, inny pisze o wyboistym dzwieku i temperaturach. )  W recenzji musi byc super...
Nie odczuwam roznicy pomiedzy stolikiem o wadze 80 kg z marmurowym blatem, a blatem drewnianym o grubosci 7 cm. Pewnie gluchy jestem i tyle...)

gratefullde

Oh, pieniądze i audio.... Na Audiofilu grały kolumienki, które bardzo spodobały się mojej żonie,  do momentu usłyszenia ceny.  Proszę mi wierzyć,  nie grały tak jak kosztowały. Podobnie z ustrojstwami o których temat. Warto jakaś kasę wydać na porządny mebel ale jest granica rozsadku i przyzwoitości.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Za 8 kola, kupie troche fajnych plyt i dobrego alkoholu. Jest zabawa ?  ;)  :D
Kilka zdan z tej recenzji, powinno znalezc sie w cytatach...)

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Marzec 15, 2015, 16:50
Za 8 kola, kupie troche fajnych plyt i dobrego alkoholu. Jest zabawa ?  ;)  :D
Kilka zdan z tej recenzji, powinno znalezc sie w cytatach...)
Bo to pierdoly są ogólnie,  takie brednie jakie nam serwują recenzenci. Ale business się kreci i to najważniejsze. Mebel ma być stabilny i funkcjonalny. I nie wkurwiać, jak wszystko zresztą ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Ktos sie naczyta i nic dziwnego, ze potem winylowego mintaja sprzedaje za 299  ;D
Gdzies powinna byc granica.......

kangie

Gdybym mial 5-6 kzl wolnej gotowy, to kupilbym stolik firmy AudioPhilar. Podoba mi sie ich wzornictwo.

stary audiofil

Cytat: kangie w Marzec 15, 2015, 17:21
Gdybym mial 5-6 kzl wolnej gotowy, to kupilbym stolik firmy AudioPhilar. Podoba mi sie ich wzornictwo.

Czy zastanowiłeś się nad tym,czy stoliki audiophilara i rogoz audio coś dają?
Dla mnie to wyciaganie kasy jest tylko nic więcej........ale to nie moja sprawa.
Jakieś atesty i badania mają?..........bo wygląd to nie wszystko.
Z Polski to tylko pro audio bono-klasa i działaja naprawdę.

masza

Cytat: stary audiofil w Marzec 15, 2015, 17:44Czy zastanowiłeś się nad tym,czy stoliki audiophilara i rogoz audio coś dają?
Dla mnie to wyciaganie kasy jest tylko nic więcej........ale to nie moja sprawa.
Jakieś atesty i badania mają?..........bo wygląd to nie wszystko.
Z Polski to tylko pro audio bono-klasa i działaja naprawdę.
Jestem chętny do porównania.
Tylko niech ktoś przytarga do mnie PABa. Audio Philar jest na miejscu. Bo to bardzo ciekawe jest :)

Jak zaczniecie dyskutować o grających stolikach to ja się przesiadam na filatelistykę!
Ciekawe, czy znaczki różnią się wyglądem w zależności w jakim klaserze siedzą :)

wojtek41


miniabyr

Miałem PAB  "nóżki na kulkach". Świetne pod wzmak ,pre.Warto się przekonać i spróbować.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

Cytat: wojtek41 w Marzec 15, 2015, 17:59To zalezy od mojszosci klasera  ;)
Chyba o to w tym wszystkim chodzi :D

wojtek41

Pewnie tak. Tylko my nie piszemy recenzji o pierdu mierdu. Nie robimy innym wody z mozgu  ;)

kangie

Cytat: stary audiofil w Marzec 15, 2015, 17:44
Cytat: kangie w Marzec 15, 2015, 17:21
Gdybym mial 5-6 kzl wolnej gotowy, to kupilbym stolik firmy AudioPhilar. Podoba mi sie ich wzornictwo.

Czy zastanowiłeś się nad tym,czy stoliki audiophilara i rogoz audio coś dają?
Dla mnie to wyciaganie kasy jest tylko nic więcej........ale to nie moja sprawa.
Jakieś atesty i badania mają?..........bo wygląd to nie wszystko.
Z Polski to tylko pro audio bono-klasa i działaja naprawdę.

Oczywiscie, ze zastanawialem sie. Moje wyksztalcenie i wykonywany zawod kaza mi uzywac mozgu i myslec racjonalnie.

Nawet gdyby te stoliki dawaly tyle samo co moj obecny stolik, to kupilbym go dla wygladu i wlasnej proznosci. Kto zabroni?

gratefullde

Cytat: kangie w Marzec 15, 2015, 18:20Nawet gdyby te stoliki dawaly tyle samo co moj obecny stolik, to kupilbym go dla wygladu i wlasnej proznosci. Kto zabroni?

I ja takie podejście rozumiem :) Sam pewnie też niejednokrotnie w próżnośc bym poszedł... gdybym tylko mógł ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

stary audiofil

Widzę,że wszyscy sa zadowoleni.
Mogłem napisać coś zgoła innego,ale nie chciałem.Trafiłem na ten watek więc napisałem.
Nawet nie wiecie dlaczego-to teraz wszystkim powiem.
Pan Właściciel pro-audio-bono zapewniał mnie o znakomitości swoich stolików.
To,że sprzedaz nie idzie jak trza obwinał o to brak reklamy.
Potrzebuje wspólnika co by wyłożył 500000 pln na reklamę. 8) 8) 8)
Kto chetny wejścia w spółkę? ;D ;D ;D

masza


frywolny trucht

Jak coś zniknęło, bo zawierało pokłady chamówy wobec użytkowników tego forum, pomówień wymieszanych z samozadowoleniem- to wiadomo gdzie jest?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

JuG

Swój stolik mam od wielu lat. Kupiłem akurat ten bo spodobał się żonie. :)

Były to początki mojego audiomaniactwa i do głowy mnie wtedy nie przyszło słuchanie stolików. Z wiekiem jednak choroba audiofilska postępowała i zacząłem "walczyć z wibracjami". Z lenistwa nie zająłem się porównaniem stolików ale zacząłem próbować różne podkładki pod sprzęt: Kulky, Franc-y, Symposium-y, różne gatunki drewna. Jest to fajna zabawa i ćwiczenie słuchu. ;)

Wynik moich testów: najlepiej sprzęt gra kiedy stoi bezpośrednio na podłodze. Mam trójwarstwowe panele drewniane przyklejone do stropu żelbetonowego. Niestety z obecną żoną  :-* nie mam możliwości zostawić graty na podłodze. Ale chyba wymienię półki ze szkła na grube półki z twardego drewna egzotycznego. Jako kompromisowe rozwiązanie. Taka decha dobrze działa m.im. na odtwarzacz CD. Plus ewentualnie Kulky. Gramofonu nie mam. :-[


elem

Przynieśli mi onegdaj do domu podstawę SSC Basic Classic. Nie chciało mi sie mojego kloca dźwigać, pożyczyłem więc dalej. Jakiś czas SSC BS leżał więc pod Lebenem. Dziś w końcu ustawiłem na podstawie 40+ kilo Bonasusa i... już tak zostanie. Nie wierzyłem własnym uszom - wsio na plus: barwa, dociążenie średnicy, zejście i kontrola basu, tzw. pierdolnięcie, transjenty, wybrzmienia itp. duperele. Już mi minęła audiofilia nervosa a tu taka niespodzianka. Tak sobie myślę, eee tam sugestia. Puściłem więc płytę, którą słuchaliśmy wcześniej z  żoną. No, niestety potwierdziła moje obserwacje :( będę odrobinę biedniejszy.
Na szczęście ustrojstwo jest używane i kosztuje mnie mniej niż połowę detalu:

http://www.justhifi.de/SSC_Basis-CLASSIC_a1870.html
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Ciekawe propozycje na mebel pod sprzęty nasze i niekoniecznie żeby sprzedać ostatnią nerkę. Coś ciekawego Wam się obiło o oczy w naszych popularnych sieciach meblarsko - budowlanych? Krótko mówiąc co kupić w miarę tanio ale żeby zakup spełnił po części oczekiwania audio. Ot takie nieśmiałe pytanko.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Ja zamówiłem stolik u forumowego kolegi Kamila z AS.
Stolik ma być prosty masywny i funkcjonalny. Rama z zamkniętych profili,podparcie na kolcach i grube blaty drewniane.
Jedyna rzecz nad jaką się zastanawiam to zastąpienie kolcy pod blatami elementami sprężystymi tłumiącymi wibracje.



Wypróbowywałem takie "nóżki" pod transformatorem (1,5kW) i jego obudową. Efekt był taki, że transformator był cichy i obudowa nie rezonowała.
Jako nóżki pod obudową dają efekt pływania, czyli jak go włączam to się poruszy, nie jest na sztywno sprzęgnięty z blatem,podaje się naciskowi i to w sumie delikatnemu. Zastanawiam się czy nie dać właśnie takich wibroizolatorów pod wspomniane blaty tak by ewentualne drgania z podłogi nie przenosiły się na sprzęt.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Ja zrobiłem sobie ze stolików Lack z Ikei. Wyszło tanio i tak jak chciałem.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

GregWatson

Ciekawy pomysł. Ładnie to wygląda. Zaczynam się rozglądać bo dwa moje zestawy muszę teraz jakoś logicznie rozłożyć na stolikach audio tylko szukam jakieś weny. Mam już coś na oku ale to wymaga lekkiego liftingu. Rozglądam się jeszcze bo może trafię coś bardziej sensownego. Ale ten pomysł ze stoliczkami z IKEI jest elegancio.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Ostatnio przyglądam się stoliczkom firmy LOVAN.







Trochę tego i trochę tamtego też.