Stanton 681 EEE

Zaczęty przez GregWatson, Styczeń 04, 2020, 19:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Stanton 681 EEE, jak zdążyłem się zorientować to dla jednych wkładka dobra  a dla drugich bez zachwytu. Za krótko jeszcze słuchałem by o niej coś konkretnego napisać ale zdążyłem zauważyć że są tacy, którzy lubią jak na niej jest Shibata - ponoć wówczas dopiero zagrają na 100 procent. Będę ją starał się porównać z AT-95E czy też z którąś z Micro.
Na początek trochę wizualizacji.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Ktoś z Was zetknął się już wcześniej z tą wkładką? Jakieś wrażenia, wnioski - warto?
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

I jeszcze muzyczny wątek.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GP412

#3
CytatKtoś z Was zetknął się już wcześniej z tą wkładką? Jakieś wrażenia, wnioski - warto?
To dobra wkładka-bardzo dobrze skonstruowana 4 cewkowa(rozbieralna,naprawialna) ale to jak zagra zależy od igły.
Oryginalna igła to nagi diament o szlifie stereohedron (taka troszkę inna shibata-by nie płacić opłat patentowych).Są zamienniki JICO ale mimo iż to shibata to wykonane jako diament łączony(bonded).Oryginalne igły mają zawieszenie na drucie,JICO też.Tanie zamienniki tego nie mają.A tak w ogóle to wkładka typu MOVING IRON (element nr 102 na grafice to magnes z stopu alnico).
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

GregWatson

Zmieniłem ustawienia wkładki i o wiele lepiej brzmi. Bardzo fajnie niweluje wszystkie nawet ciut mocniejsze ryski ale jednocześnie nie traci się na dynamicznym brzmieniu. Fajnie słychać detale i nietypowe dźwięki. Szczekanie psa, sonar itp..
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A dodam, że całość podpięte jest do DJ PRE II i Nada C356bee. Całkiem fajnie to gra. No wreszcie jakiś gramiak do odtwarzania takich skarbów z NRD. 😀
Trochę tego i trochę tamtego też.