Oppo 103eu

Zaczęty przez gratefullde, Sierpień 27, 2016, 13:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Cytat: masza w Sierpień 28, 2016, 21:01A co chwila są coraz to lepsze wynalazki do ich odtwarzania.

No i właśnie potwierdziłeś. Plikowce starzeją się jak komputery. Szybko! Bardzo szybko! Dziś niby mam jakieś super duper kości Sabre odtwarzające grube ( ponad 1 GB) pliki DSD, co wg mnie jest sztuczną, wysterylizowaną ujnią, a nie graniem , a jutro?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Ja chce tylko transport plików. Dac a już mam.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Ja mam swojego T+A juz chyba lepiej niż trzy lata i jak grał dobrze pliki tak gra dobrze do dzisiaj :)
Zmieniają się tylko DACki dlatego w tym przypadku jestem zwolennikiem oddzielenia transportu od przetwornika.

gratefullde

Swoją drogą, ciekawe jak to oppo cd zagrało by z moim daczkiem. Może kupić, posłuchać i oddać w razie co?  Konsument ma takie prawo ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Musimy się zwąchać. Uważam, że to ciekawa opcja. Przy czym nieco inaczej jak widzisz:)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

robiz

Kupując w necie masz14 dni na zwrot, bez podania przyczyny.
Jak masz do wydania te 3 kzł. to powinieneś się też pochylić nad tym :

http://www.yamaha-audio.pl/odtwarzacz-bluray-yamaha-bd-a1060.html
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

MAC

Cytat: gratefullde w Sierpień 28, 2016, 21:21
Swoją drogą, ciekawe jak to oppo cd zagrało by z moim daczkiem. Może kupić, posłuchać i oddać w razie co?  Konsument ma takie prawo ;D


Zagra tak jak mu DAC na to pozwoli czyli domyślam się, że nie będzie gorzej niz jak teraz grasz z cd za pomocą Arcama przez DAC.
A kto wie czy lepiej nie będzie.

gratefullde

Cytat: masza w Sierpień 28, 2016, 21:24
Cytat: gratefullde w Sierpień 28, 2016, 21:21
Swoją drogą, ciekawe jak to oppo cd zagrało by z moim daczkiem. Może kupić, posłuchać i oddać w razie co?  Konsument ma takie prawo ;D


Zagra tak jak mu DAC na to pozwoli czyli domyślam się, że nie będzie gorzej niz jak teraz grasz z cd za pomocą Arcama przez DAC.
A kto wie czy lepiej nie będzie.
Fajnie gdyby zachować w pełni obecną sygnaturę dsc'a. Nie wiem ile transport wnosi do brzmienia. Powinien niewiele ale...  w tym hobby wszystko ma znaczenie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Bo wnosi niewiele.
Na pewno napęd mechaniczny i optyczny generuje więcej błędów, które są potem sztucznie interpolowane niż przetransportowanie bitów prosto z hdd.

gratefullde

Czyli nie powinienem się bać. Można spróbować i jest szansa,  że będzie dobrze.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Najwyżej potem popracuje nad upgradem dac'a w postaci kondensatorów np.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

O! I teraz dobrze gadasz!
Zatem skusiłeś mnie do dziabnięcia :)

gratefullde

Czyli oppo. Pomyślę jeszcze z czydni i zamówię. Co by na weekend było ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Ja gram na Olive 03HD. Maszynka rippuje,ale także wypala płyty,jak ktoś ma potrzebę do auta. Ma radia internetowe i jest sterowany z tableta,apple,lub pc-bez różnicy. Na pokładzie mojego plejerka jest nienajgorsza kostka,ale zasilanie to taniutka impulsówka. Ostatni upgrade pozwolił na podpięcie daczka przez usb(ten model nie ma innych wyjść) i np z daczkiem Regi grał inaczej,ale uwaga jest jedna mina,Oliwa zrippowane płyty koduje na dysku tylko w swoim niepojętym algorytmie,ja robiąc back up,jak podpiąłem zew dysk do kompa aby sprawdzić zawartość,dowiedziałem się,że owszem dysk został zapisany,ale nie ma mowy aby to odtworzyć. Co z tym począć to wie elem ;D

frywolny trucht

Fajne rozwiązania. Jednakże ostatnie polskie testy pochodzą z 2012 roku. Firmę chyba zlikwidowano, albo przejęto.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

piorasz

#65
gratefullde
Widzę, że masz Protagonista od Adama tak ?
Chętnie go kupię od Ciebie :)
A tak poważnie to gdzie Ty mieszkasz ? Może coś mądrego Ci doradzę (zastanowię się jeszcze) :)

gratefullde

Cytat: piorasz w Wrzesień 01, 2016, 15:05zastanowię się jeszcze

To jak się zastanowisz, to napisz ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

piorasz

Cytat: gratefullde w Wrzesień 01, 2016, 19:53To jak się zastanowisz, to napisz

Nie odpowiedziałeś na moje pytania więc na razie nie napiszę :)

piorasz

Szkoda, że przemawia przez Ciebie duma czy jak to tam nazwać. Miałem do Ciebie konkretne odpowiedzi na pytania zadane przez Ciebie w tym konkretnym temacie. Nikt Ci tutaj konkretnie nie odpowiedział bo nie miał do czynienia z tym zestawieniem o które pytałeś. Ja tak.

Pozdrawiam.

frywolny trucht

Gdyby wrócić do korzeni pytania:

Cytat: gratefullde w Sierpień 27, 2016, 13:41No właśnie, jak myslicie? Czy sprawdził by się on jako transport do mojego lampowego DAC'a?

To Jędrzej powinien sobie wziąć coś z kultowym napędem Philipsa ( np tego Revox'a 226B), a pliki i tak sobie w czymś odtworzy. Nijak nie widzę konkurencji wśród dzisiejszych napędów DVD, BD jeśli chodzi o transport. Czy się mylę?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

piorasz

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 03, 2016, 16:32a pliki i tak sobie w czymś odtworzy

To nie takie proste. Z PC dużo zachodu i drogo żeby miało grać dobrze. Można taniej i prościej. Gratefullde dobrze kombinuje.

gratefullde

Tak w zasadzie to ciut mi się wszystko przewartosciowało. I dlatego to co napisałeś Arku ma sens. Od wczoraj słucham Arcama podłączonego bezpośrednio do wzmacniacza. DAC odłączony. I słucha mi się tego bardzo dobrze. Być może taki Revox świetnie wpasował by mi się w system. W każdym razie to ma sens. Co nie zmienia faktu, że potrzebuję czegoś do plików .
Na razie w Oppo jeszcze nie poszedłem. Co innego poza tematem mam w głowie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

piorasz

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 03, 2016, 16:32To Jędrzej powinien sobie wziąć coś z kultowym napędem Philipsa ( np tego Revox'a 226B)

Jako transport ? Bez sensu. Jako źródło tak. A on szuka transportu.

piorasz

Cytat: piorasz w Wrzesień 03, 2016, 16:46DAC odłączony

Ponawiam ofertę.Chętnie kupię tego DAC-a od Ciebie

gratefullde

Cytat: piorasz w Wrzesień 03, 2016, 16:48
Cytat: piorasz w Wrzesień 03, 2016, 16:46DAC odłączony

Ponawiam ofertę.Chętnie kupię tego DAC-a od Ciebie
Bardzo go lubię. Troszkę się u mnie zadomowił do tego stopnia,  że nigdy nie myślałem by go zbyć. Natomiast by poddać tunningowi: owszem.

Tak że tego, pomysł z fajnym CD typu Revox jest ok. I faktycznie na sam transport go szkoda, on na dobrych kościach jest.

Natomiast co do plików, Oppo wydaje się przesadzone. Może faktycznie Rapsberry... 
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9