Adaptacje pokoi odsłuchowych

Zaczęty przez miniabyr, Luty 09, 2015, 23:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

No właśnie jestem świeżo po zamontowaniu 6 ustrojów akustycznych Sound Box'a . Po dokonaniu pomiaru w moim pokoju, a co za tym idzie przedstawieniu mi wyników tych pomiarów ,zawisły u  mnie zaproponowane ustroje. Efekt zaskakujący i pozytywny. Efekt to uzyskanie większej rozdzielczości i to przy zachowanej muzykalności . Jest to zmiana na dobre i jak zwykle zadaję sobie pytanie, dlaczego tak późno zdecydowałem się na ten krok? jak osłucham się z tym setem ,to powalczymy  z innymi ustrojami -na sufit  i coś na bas.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

SVART

#1
U Ciebie też działał Marcin? W moim pokoju są również zauważalne zmiany - in plus. Chciałbym zadziałać w sprawie ustrojów akustycznych więcej, ale z drugiej strony z pokoju dziennego nie chcę zrobić "twierdzy audio" :).

Wyniki jednego z pomiarów, przed i po zastosowaniu ustrojów. Zmiany bardzo duże, a w sumie niewiele ustrojów.








tatachabera

Może zapodalibyście zdjęcia pokoju z tymi ustrojami - jak i gdzie są rozmieszczone.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

SVART

Ja zdjęć w zapasie żadnych nie mam. Przykładowa ściana za lewą kolumną, z trzeba ustrojami (lustrzane odbicie po lewej stronie). Muszę je na stałe przytwierdzić do ściany. Za głową mam jeszcze dwa ustroje.

miniabyr

Walczę z akustyką  ;D. Choć raczej traktuje to na luzie, to muszę powiedzieć że efekt jest bardzo dobry. Warto się pomęczyć. Zdjęcie jednego z rogów pokoju
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

Nie rozumiem tych dwóch czarnych tak wysoko, na boku?

miniabyr

Niestety z drugiej strony jest wyższa szafka, i tam są właśnie na tej wysokości. Miało być symetrycznie na próbę. I jest na próbę. Zawsze można dokonać korekty.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kangie

Moj kumpel ma identyczne kolumny.

Miniabyr, jestem ciekaw czy po dlugim czasie gdybys usunal te ustroje czy odczulbys dyskomfort...

miniabyr

Tak już to sprawdzałem. Bez tych ustrojów za kolumnami tracę rozdzielczość! Efekt wcale nie subtelny i bardzo odczuwalny. Co do tych czarnych na bokach nie upieram się. Tylko testuje. Na sufit są przeznaczone "Manhattan'y" ale jeszcze ich nie mam. I Soundbox szykuje mi coś na ścianę tylną. Zobaczymy. Napiszemy. Kolumny mam od1998 roku i nie zamierzam ich zmieniać na nic innego. To co mam to zacny set, który dla mnie jest the Best  :D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Cytat: miniabyr w Luty 10, 2015, 21:02
Tak już to sprawdzałem. Bez tych ustrojów za kolumnami tracę rozdzielczość! Efekt wcale nie subtelny i bardzo odczuwalny. Co do tych czarnych na bokach nie upieram się. Tylko testuje. Na sufit są przeznaczone "Manhattan'y" ale jeszcze ich nie mam. I Soundbox szykuje mi coś na ścianę tylną. Zobaczymy. Napiszemy. Kolumny mam od1998 roku i nie zamierzam ich zmieniać na nic innego. To co mam to zacny set, który dla mnie jest the Best  :D

Miałeś mi opisać co tam gra u Ciebie,bo słyszałem już z paru ust,że gra zjawiskowo. Może ofkors być priv?

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

stary audiofil

#11
Cytat: masza w Luty 10, 2015, 19:27
Nie rozumiem tych dwóch czarnych tak wysoko, na boku?

Tam są dziury w scianie do łazienek sąsiadek

U mnie tez troszkę ustroi jest ustawionych-znacznie poprawiają przekaz.
Przy sporym pomieszczeniu odsłuchowym są wręcz niezbędne

miniabyr

Cytat: stary audiofil w Luty 10, 2015, 21:11
Cytat: masza w Luty 10, 2015, 19:27
Nie rozumiem tych dwóch czarnych tak wysoko, na boku?

Tam są dziury w scianie do łazienek sąsiadek

U mnie tez troszkę ustroi jest ustawionych-znacznie poprawiają przekaz.
Przy sporym pomieszczeniu odsłuchowym są wręcz niezbędne

Dokładnie jest tak jak piszesz.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

stary audiofil

Cytat: miniabyr w Luty 10, 2015, 21:22
Cytat: stary audiofil w Luty 10, 2015, 21:11
Cytat: masza w Luty 10, 2015, 19:27
Nie rozumiem tych dwóch czarnych tak wysoko, na boku?

Tam są dziury w scianie do łazienek sąsiadek

U mnie tez troszkę ustroi jest ustawionych-znacznie poprawiają przekaz.
Przy sporym pomieszczeniu odsłuchowym są wręcz niezbędne

Dokładnie jest tak jak piszesz.
Cytat: miniabyr w Luty 10, 2015, 21:22
Cytat: stary audiofil w Luty 10, 2015, 21:11
Cytat: masza w Luty 10, 2015, 19:27
Nie rozumiem tych dwóch czarnych tak wysoko, na boku?

Zgłosiłem Ciebie do moderacji Ty podlądaczu Ty brzydki Ty!!
Kiedy mnie wreszcie odwiedzisz?

Tam są dziury w scianie do łazienek sąsiadek

U mnie tez troszkę ustroi jest ustawionych-znacznie poprawiają przekaz.
Przy sporym pomieszczeniu odsłuchowym są wręcz niezbędne

Dokładnie jest tak jak piszesz.

miniabyr

 ;D znaczy z panelami jest jak piszesz, nie z dziurą do sąsiada. Ot tak dla jasności
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kangie

Cytat: miniabyr w Luty 10, 2015, 21:02Kolumny mam od1998 roku i nie zamierzam ich zmieniać na nic innego. To co mam to zacny set, który dla mnie jest the Best 
Jasna sprawa. Wiem, że dobrze to gra, bo chodzę do kumpla i słuchamy u niego. Ale jak z kolei on przychodzi do mnie, to wiem, że ma chęć na moje kolumny. Ale ja się z nim nie zamienię ;)

Wracając do tematu - ustroje akustyczne ważna rzecz. Najważniejsze że to działa i daje korzyści w dźwięku. Tylko jak przekonać żonę, że trzeba wyposażyć w nie salon? ;)