Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Cytat: cdt w Listopad 08, 2017, 22:19
Nie znam hisorii . Zapewne masz rację . A jak to jest z ANK z Kanady . Ci też ..... ?
Szczerze to nie wiem i mam to w ... tyle. Zamiast kupować KIT wolę sobie zrobić samemu od zera, zwłaszcza że nie po drodze mi z filozofią non oversampling i z przestarzałymi rozwiązaniami. Zwłaszcza że robiąc samemu mam 100% świadomości co robię i 100% kontroli nad projektem.  Nie twierdzę że ANK musi grać źle. Tego nie wiem, ale też nie zamierzam sprawdzać, a tym bardziej nie zamierzam za to sprawdzanie płacić.

cdt

Mac Ty umiesz i chwała ja nie . I to ja potrzebowałem porady w lampizacji revoxa 226 :) . Do dziś w duchu Ci dziękuje że mnie sprowadziłeś na ziemię i odradziłeś ten pomysł . To godne szacunku że nie próbowałeś nacinać naiwniaka .
Stąd pytanie o ANK

McGyver

Cytat: cdt w Listopad 08, 2017, 23:03nie próbowałeś nacinać naiwniaka .
A bo zadna sztuka "naciąć naiwniaka". Tylko że on sobie pójdzie, nie wróci, i jeszcze fafnastu innym opowie. A ja wolę układ "win-win" kiedy i inwestor zadowolony, i ja mam satysfakcję także pozafinansową z tego co wykonałem.

bum1234

Problem leży w tym, że "naiwniacy" przeważnie nie orientuja się, że sa nacinani ;)
Tak jest np. W przypadku kabli. Cena nie ma tu najmniejszego znaczenia :)
Podobnie jest z lampami, platformami antywibracyjnymi, demagnetyzerami winyli itd.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Bum na ciebie zawsze można liczyć . Łał tego było mi potrzeba z rana . Chciałoby się powiedzieć że stawiasz lepiej  na nogi niż poranna kawa ......nie ,nie ja wolę jednak pyszną ,pachnącą ,świeżo zaparzoną kawę . 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

Kawa z rana to podstawa  ;D . I zawsze jest lepsza od porannej frustracji .

miniabyr

Tera muzyka . Frustrację zostawiamy . Polskie trio RGG i płyta "Straight story" .Fortepian-kontrabas -perkusja . Takie standardowe combo jazzowe. Działają panowie w cieniu tria Wasilewskiego . Wielka szkoda, że tak mogą być postrzegania. Nagrali sporo płyt . Jedną Wam polecam  .Tak na początek ......................dla tych co boją się "kwasu" w muzyce ręczę wam ,że tu go nie znajdziecie !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Listopad 09, 2017, 09:39Działają panowie w cieniu tria Wasilewskiego

Ja odnoszę insze wrażenie. Zawsze wyżej ceniłem RGG niż Wasilewskiego (którego bardzo lubię). Ale jesli chodzi o tzw przyswajalność to pewnie masz rację ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Jak wiesz Wasilewski nagrywa dla Ecm więc jego pole rażenia i dotarcie do odbiorcy jest nieporównywalnie większe od RGG.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

bum1234

Nie ma się o co złościć. Czasami dobrze jest wziąć zimny prysznic. Ważne, by był skuteczny, ale widzę, że jeszcze na to nie pora ;) Poczekamy, zobaczymy.

Z innej beczki. RGG to muzyka rzeczywiście bardziej zaawansowana i niestety ma (przynajmniej u mnie) niski WAF.  W przeciwieństwie do Wasilewskiego. Osobiście wolę RGG, ale z przyczyn ode mnie niezależnych częściej gości u mnie Wasilewski ;)

elem

"Przyswajalność" RGG jest trochę mniejsza odkąd mają nowego pianistę (Łukasz Ojdana). Ostatnia płyta z Raminiakiem to chyba True Story z 2008. Potem przerwa i płyty z Łukaszem Ojdaną z utworami Szymanowskiego i kolejna wydana już za granicą przez Okeh. Inne, ale też warte posluchania.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Aura jest znakomita.

A dziś chyba wreszcie dojdzie do mnie najnowszy Obara Maciej, słuchał już ktoś?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: gratefullde w Listopad 09, 2017, 10:17
Aura jest znakomita.

A dziś chyba wreszcie dojdzie do mnie najnowszy Obara Maciej, słuchał już ktoś?
Nie słyszałem nowego Obary-( . Bardzo zaniedbałem ForTune i przyznam się szczerze ,że nawet na ich strony nie wchodziłem .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#2239
Bardzo piekna płyta rozpoczynająca solową karierę . Wayne Shorter . Płyta z 1959 roku . Moje wydanie to wydanie japońskie z dużo późniejszych lat . Nie ma to znaczenia ,bo muzyka brzmi świetnie ,wydanie zacne ,plastik perfekcyjny jak to w wydaniach japońskich. Jeśli lubicie jazz z głównego nurtu to takie granie przypadnie wam do gustu. ..................a spoza muzycznych "obowiązków" to pozostało mi do zrobienia a raczej zamówienia ,ostatni odcinek sieciówki Yarbo 1100 + wtyki. I to będzie koniec jazdy z kablami zasilającymi .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Małe szczęście audiofila  :D . Nareszcie ten album w wersji sacd pokazał ,że format dsd/sacd  potrafi naprawdę sporo. Na Luxman'e brzmi  zjawiskowo  Nigdy nie było mi dane tak dobrze  słuchać go na moim poprzednim odtwarzaczu . Małe audiofilskie szczęście.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Listopad 10, 2017, 17:55
Małe szczęście audiofila  :D . Nareszcie ten album w wersji sacd pokazał ,że format dsd/sacd  potrafi naprawdę sporo. Na Luxman'e brzmi  zjawiskowo  Nigdy nie było mi dane tak dobrze  słuchać go na moim poprzednim odtwarzaczu . Małe audiofilskie szczęście.
Bardzo lubię tę płytę. To Ci zazdroszczę wrażeń ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

"So" to wybitny popowy album .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt


miniabyr

Tak widzę Revox g 36. Ale również widzę phono stage Moon .I taki preamp gramofonowy chcę mieć!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

Zaliczył Pan test na spostrzegawczość . W nagrode talon  ;D . O moona mi chodziło . Ładny  :)

miniabyr

Cytat: cdt w Listopad 11, 2017, 00:20O moona mi chodziło . Ładny 
Ma być dobry! A ładny to niech będzie jako bonus !-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

A da się go zlampizować przynajmniej?
;)

miniabyr

Cytat: masza w Listopad 11, 2017, 04:32A da się go zlampizować przynajmniej
Mam nadzieje że nie !...............wy to macie pomysły !Aż się obudziłem ,kiedy przeczytałem dobre rady wuja Macieja  :o ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Wczoraj wpadłem z moim odtwarzaczem do warszawskiego KAIM'u  . Zabrałem ze sobą "perełki" na sacd . Ponieważ nawet  tam rzadko chłopaki mogą posłuchać warstw sacd  zrobiłem to z premedytacją . Teraz przynajmniej wiedzą o co mi w tym wszystkim chodzi. Ale powiem wam tak ,łatwo nie było ! Ja pierdziu zmusić ich do posłuchania czegoś dłuższego niż 20 sekund to sukces. I ja ten sukces odniosłem ! Pod lufą karabinu musieli wysłuchać dłuższych fragmentów utworów . Jednej to nawet całe 8 minut "poleciało.  :o Dzielnie wytrzymali.... 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !