Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Cytat: miniabyr w Listopad 13, 2017, 16:11
Różnie . Od 80 wzwyż -jazz . A klasyka znacznie tańsza!
ma też dużo droższe >200 zł
i droższe >140
to zależy od wydania

MAC

Drogo...
Swego czasu kilkaset perełek w stanie mint z obi po 70 zł brałem.
Teraz płacę w okolicach 15-20$

Piterski

Facet sympatyczny ale z tym stanem mint u niego to niestety dla mnie nie jest mint  ::)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Nigdy nie miałem wtopy z jakością tego co u niego kupiłem . A nawet jak okazało się ,że to co kupiłem nie za bardzo mi odpowiada po prostu oddawałem.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Najfajniejszą" rzecz " którą kupiłem u Mietka to Hideto Kanai Group płyta "Q"  z 1971 roku jazz ,awangarda .Akustyczne granie i na dodatek obłędnie zrealizowane . Było bardzo drogo a chodziłem koło tej płyty kilka miesięcy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

świetne, ale faktycznie, tania nie chce być :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

No i wszystkie kable zasilające mam jednolite ! Każdy 1,5 metra bo cholernie sztywne i te 05,m bardzo się przydaje .Zajęło mi uzbrajanie tych "pyt" we wtyczki  ok godziny  . Nabrałem wprawy ! Czyli kable mam z głowy.  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Przynajmniej na jakiś czas, dopóki nie znajdziecie czegoś lepszego;)

Ja ostatnio kupiłem dość podstawową listwę od Kawosza - Tomanek Tap 8. Na moje skromne uszy nie słyszę żadnej różnicy wobec zwykłej w miarę porządnej "komputerowej". Co nie zmienia faktu, że jest porządnie wykonana, przyda mi się 8 gniazd no i cena jest akceptowalna.

Oczywiście nie neguję wpływu sieciówek i listew u innych, po prostu u mnie sama listwa (mająca raczej same pozytywne opinie) nic nie zmieniła.

Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Nie sądzę ,że znajdę coś lepszego od tego Yarbo! Owszem pewnie są lepsze druty ,ale cena też ma znaczenie. Jeżeli kabel Kbl Sound red eye  kosztuje 8 tyś zł i przy porównaniu z yarbo 1100 wcale nie jest lepszy . I kosztuje 20 razy mniej!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Cytat: tomasz_pianista w Listopad 16, 2017, 11:56
Przynajmniej na jakiś czas, dopóki nie znajdziecie czegoś lepszego;)

Ja ostatnio kupiłem dość podstawową listwę od Kawosza - Tomanek Tap 8. Na moje skromne uszy nie słyszę żadnej różnicy wobec zwykłej w miarę porządnej "komputerowej". Co nie zmienia faktu, że jest porządnie wykonana, przyda mi się 8 gniazd no i cena jest akceptowalna.

Oczywiście nie neguję wpływu sieciówek i listew u innych, po prostu u mnie sama listwa (mająca raczej same pozytywne opinie) nic nie zmieniła.
To tak jak u mnie. Listwy nie słychać wcale, sieciówki słychać bardziej niż interkonekty i głośnikowe.
Cytat: miniabyr w Listopad 16, 2017, 11:32
No i wszystkie kable zasilające mam jednolite ! Każdy 1,5 metra bo cholernie sztywne i te 05,m bardzo się przydaje .Zajęło mi uzbrajanie tych "pyt" we wtyczki  ok godziny  . Nabrałem wprawy ! Czyli kable mam z głowy.  8)
Pokaż foty, jako i ja pokazuję  ;)



tomasz_pianista

Cytat: McGyver w Listopad 16, 2017, 12:13sieciówki słychać bardziej niż interkonekty i głośnikowe

Tak jak mówiłem - nie neguję tego. Sam się chętnie kiedyś przekonam, ale póki co, wolę wydać środki na inne komponenty, kable to takie dopieszczenie całego systemu.
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Cytat: tomasz_pianista w Listopad 16, 2017, 12:18Tak jak mówiłem - nie neguję tego.
Spoko ja to wszystko robię bez napinania się . Tak dla przyjemności . McGyver specjalnie dla ciebie zrobię sesję zdjęciową kabli. -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

No tak wygląda kłębowisko mojego kabla zasilającego . 6 sztuk .  Mam zrobione 3 pary . Każda z par ma te same wtyki . Czyli Furutech ,Viborg i W&M typ carbon  . Oprawiłem to samodzielnie . Oczywiście najgorzej szło mi z pierwszym kablem ,bo trzeba było nauczyć się jego anatomii ale potem szło już dużo łatwiej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa



Cytat: miniabyr w Listopad 16, 2017, 13:02
No tak wygląda kłębowisko mojego kabla

Fajne kafle.
Nie brużdżą w akustyce?

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Te kafle to kawałek kuchni .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

A dziś do mnie przyjeżdżają cyfrowe końcówki (monobloki) mocy Nuforce. Gościły już u mnie ze 2 lata temu kiedy miałem poprzedni system Ale teraz przynajmniej możemy je podłączyć do mojego audio systemu  bez kombinowania -po prostu mam preamp . I chyba będzie ich aż 4 sztuki -czyli wersja starsza i nowsza ,ulepszona. Posłuchamy z Jackiem i oczywiście zrobię relację.  Ten teścik to tak z ciekawości ,nie żebym cos chciał zmieniać .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

traumeel

Cytat: miniabyr w Listopad 16, 2017, 13:02No tak wygląda kłębowisko mojego kabla zasilającego . 6 sztuk .  Mam zrobione 3 pary . Każda z par ma te same wtyki . Czyli Furutech ,Viborg i W&M typ carbon
Powiedz mi proszę - bo bardzo mnie interesują Yarbo na względnie tanich wtykach - czy robiłeś porównania brzmienia kabli w zależności od założonych wtyków?
Chciałbym, co oczywiste, wydać jak najmniej, (a więc tu wygrywa Viborg), ale może Furutech lub W&M brzmią znacząco lepiej?

McGyver

Cytat: traumeel w Listopad 16, 2017, 19:29Powiedz mi proszę - bo bardzo mnie interesują Yarbo na względnie tanich wtykach - czy robiłeś porównania brzmienia kabli w zależności od założonych wtyków?
Chciałbym, co oczywiste, wydać jak najmniej, (a więc tu wygrywa Viborg), ale może Furutech lub W&M brzmią znacząco lepiej?

Jakby ktoś chciał, to mam do sprzedania kilka par Furutechów FI-11Cu za pół ceny sklepowej.


MAC

A łune przyjmą średnicę Yarbo?

traumeel

Nominalnie 18 mm przyjmują.

McGyver

Cytat: masza w Listopad 16, 2017, 21:14
A łune przyjmą średnicę Yarbo?
Złapie, w dodatku wygodniej niż jakieś podróby Oyaide, bo jak widać na załączonych obrazkach "szczęki" trzymające kabel toto ma na zewnątrz i montuje się je w ostatniej kolejności. Montaż dzięki temu jest nieporównanie łatwiejszy niż w podróbach Oyaide.

traumeel

McGyver, poszło do Ciebie PW.

miniabyr

Cytat: traumeel w Listopad 16, 2017, 19:29Powiedz mi proszę - bo bardzo mnie interesują Yarbo na względnie tanich wtykach - czy robiłeś porównania brzmienia kabli w zależności od założonych wtyków?Chciałbym, co oczywiste, wydać jak najmniej, (a więc tu wygrywa Viborg), ale może Furutech lub W&M brzmią znacząco lepiej?
Nie robiłem takiego porównania. Jedyne na co zwracałem uwagę ,to aby we wtyczkach było jak najwięcej miedzi.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


miniabyr

No i Nuforce końcówki mocy odjechały w siną dal...... Jacek przywiózł ze sobą 2 pary cyfrowych końcówek mocy .Słuchaliśmy różnicy miedzy nimi. Róznica polega na zastosowaniu w zasilaczy innego filtra (Jacek będzie wiedział więcej o różnicach i coś napisze) . Podobno różnica jest też w cenie między tymi końcówkami i to spora. A jak brzmiały ? Te droższe z filtrem  rzeczywiście grały inaczej - odfiltrowywały również cała przyjemność słuchania muzyki .  :( Te które posiada Jacek grały zdecydowanie po muzycznej stronie  ,nie robiąc kuku muzyce. Tak czy siak fajne doświadczenie ,które mnie utwierdza ,że mój wybór lampy to był dobry wybór . Oczywiście z mojego punktu słyszenia. Zresztą jak wiecie miałem już doczynienia  ze wzmacniaczem cyfrowym firmy Micromega One ............na samą myśl robi mi się słabo. Na zdjęciach które wrzucam pierwsze to monobloki droższe Mk2   . Drugie zdjęcie -na górze stoją końcówki Jacka te tańsze ale zdecydowanie lepiej brzmiące.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !