marantz 2245 Pokrętła/Guziki

Zaczęty przez jasyr, Październik 24, 2016, 13:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

jasyr

witam,

nie dawno udalo mi sie zakupic reciever marantz 2245, brzmi naprawde suuuuuper
brakuje jednak 2 Pokręteł, do selektora i balansu.
Nie wiecie czasem gdzie mozna dostac chociaz podobne, zeby pasowaly.
na amerykanskim ebayu, gdy sie pojawia orginalne to kosztuje gdzies 150 zl, za jeden guzik chyba troche przesada

pozdrawiam
andrzej

christo

Piękny sprzęt. Gratuluję. Myślę, że albo musisz celować w jakiś niesprawny egzemplarz i potraktować go jako dawcę albo - to chyba prostsze - udaj się do jakiegoś ślusarza, który wytoczy ci z aluminium takie gałki na podstawie pokrętła od głośności.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

merlin1973

No ładny  :)
Pozdrawiam S.CH.

rudy-102



jasyr

ok,
tak myslalem, zamowie chyba narazie jedno z conrada i jak bedzie w miare pasowalo to wymienie wszystkie, do czasu jak cos orginalnego sie znajdzie.

dzieki

jasyr

Witam ponownie,
Zamowilem z Conrada pokretlo....nie pasuja wizualnie i wyglada jakos "biednie", Chyba zainwestuje
Te 100 zloty w orginalne, chociaz 100 za jeden guzik To na prawde przesada Ale receivery marantza
Z lat 70-tych poszly w ostatnich latacj strasznie w gore i nazbieralo sie kolekcjonerow, chociaz na prawde sa super.

Mam pytanie jedno jeszcze, ma ktos moze pomysl Jak  naprawic potencjometr Zeby calego nie wymieniac, chodzi o wylamany kawalek na ktory wchodzi pokretlo, dokleic kawalek z innego Czy dokrecic jakos??

Zaraz zalacze zdjecie

jasyr

tak to wyglada:


rudy-102

#8
Naprawić to chyba bedzie niemożliwe. Miałem kiedyś podobny problem i po prostu zalałem dziurkę w pokrętle klejem termicznym (mam nadzieję, że tak to się nazywa po polsku). Takie coś:


Działało aż popsuło się coś innego i wzmacniacz poszedł do szopy.

frywolny trucht

Jak juz sciągniesz to oryginalne pokrętło to szkoda je niszczyć. Wymiana potencjometra.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Klejenie tym klejem jest odwracalne. Wystarczy podgrzać i można zdjąć bez bólu.

jasyr

witam,

ostatnio wyczytalem ze mozna to zrobic w nastepujacy sposob:
odpilowac reszte koncowki z orginalu, wywiercic  dziure i zrobic tam gwint, wkrecic w to miejsce srube, srube odciac na dlugosc orginalu.

z innego potencjometra podobnej wielkosci rowniez odciac koncowke, rowniez zagwintowac i nakrecic na srube. ????

Nie wiem, moze sprobuje, orginalnego selectora chyba nie dostane i nawet jak to lutowania chyba na tydzien.

Chyba ze wie z was ktos gdzie dostane nowy potencjometr, nie orginalny ale pasujacy??
to bym pomyslal jeszcze co latwiejsze.



frywolny trucht

Ja to widzę tak. Namierzyć bliźniacze pod względem gałek/potencjometrów modele Marantza bo w tej chwili nie ma tego potencjometru ( jest gałka: http://www.ebay.co.uk/itm/302114571651?clk_rvr_id=1119534905896&rmvSB=true )  i przeszukiwać hifishark.com pod kątem części.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: jasyr w Listopad 05, 2016, 13:05Chyba ze wie z was ktos gdzie dostane nowy potencjometr, nie orginalny ale pasujacy??
Tu chodzi Ci o selektor na 4 punkty?

jasyr


jasyr

witam,

przyszly zamowione gałki zza oceanu, cena za dwie 25$ z przesylka po pertraktacjach,
jednak przy czyszczeniu przelacznika wyleciala mi z niego kuleczka i teraz nie przelacza lecz kreci :'( ale dziala
rozmawialem wczoraj z "fachowcem", ktory restauruje prywatnie klasyczne marantze. Wedlug niego wszystko mozna naprawic ale samemu raczej nie dam rady. Zaproponowal mi naprawe przelacznika, sprawdzenie calego receivera z czyszczeniem, wymiana lampek na nowe etc.... za 150 Euro (mieszkam w niemczech). Takze zastanawiam sie czy sie oplaca.  Moze ktos wie ile podobna praca kosztuje w polsce i zna kogos z okolic krakowa??

pozdrawiam
andrzej