Yarbo interkonekty RCA

Zaczęty przez wiki, Luty 26, 2021, 17:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Cytat: Piterski w Listopad 21, 2021, 19:34Nie na darmo niektórzy na przewód fazowy mówią gorący.
Dlatego właśnie kiedyś elektrycy praktycy na fazę mówili przewód gorący.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

kangie

Tylko w audio wszystko już powiedziano. Technologie kosmiczne raczej nie są potrzebne.
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: wiki w Listopad 21, 2021, 19:38Dlatego kiedyś elektrycy praktycy na fazę mówili przewód gorący.
Ale jaki ma to wpływ na przewód głośnikowy? Ja mogę poodwracać i posłuchać. Jaka różnica będzie?
Life is too short for boring HiFi.

Piterski

#128
Co masz na myśli mówiąc wszystko? Czy zawsze wiesz jak poprowadzić masę w urządzeniu i jakie ma to znaczenie?
Ja nie jestem elektronikiem ale z tym wszystko to byłbym ostrożny.

Pewne rzeczy podłączam tak jak jest przyjęte to robić, a fazę daje po prawej i nad tym nie deliberuje. Nie udowadniam czy ma to znaczenie czy nie. Jednak też nie bronię nikomu próbować robić eksperymentów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: kangie w Listopad 21, 2021, 19:39
Cytat: wiki w Listopad 21, 2021, 19:38Dlatego kiedyś elektrycy praktycy na fazę mówili przewód gorący.
Ale jaki ma to wpływ na przewód głośnikowy? Ja mogę poodwracać i posłuchać. Jaka różnica będzie?

Już pisałem wcześniej, nie słuchałem kierunkowości.
I boję się podejść do tematu..... 🌚
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

kangie

Cytat: Piterski w Listopad 21, 2021, 19:40Co masz na myśli mówiąc wszystko? Czy zawsze wiesz jak poprowadzić masę w urządzeniu i jakie ma to znaczenie?
Ja nie jestem elektronikiem ale z tym wszystko to byłbym ostrożny.
Uważam, że wyżej dupy nie podskoczysz. Znacznie łatwiej poprawić dzwięk pomieszczeniem, kolumnami, wzmacniaczem niż szukaniem polaryzacji i innych piedół. Takie moje zdanie. Możliwe, że jestem słabym audiofilem.
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: wiki w Listopad 21, 2021, 19:40Już pisałem wcześniej, nie słuchałem kierunkowości.
I boję się podejść do tematu..... 🌚
Myślę, że nie usłyszysz jej, Wiki. ;)
Life is too short for boring HiFi.

Piterski

Cytat: kangie w Listopad 21, 2021, 19:43
Cytat: Piterski w Listopad 21, 2021, 19:40Co masz na myśli mówiąc wszystko? Czy zawsze wiesz jak poprowadzić masę w urządzeniu i jakie ma to znaczenie?
Ja nie jestem elektronikiem ale z tym wszystko to byłbym ostrożny.
Uważam, że wyżej dupy nie podskoczysz. Znacznie łatwiej poprawić dzwięk pomieszczeniem, kolumnami, wzmacniaczem niż szukaniem polaryzacji i innych piedół. Takie moje zdanie. Możliwe, że jestem słabym audiofilem.

Tak jest ale jak już tu zrobisz co możesz to zostają Ci tylko drobne ruchy i zabawy w kable, wtyczki, podkładki i co tam sobie wymyślisz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ziko369

Cytat: kangie w Listopad 21, 2021, 19:18To mózg płata nam figla.
Ważne, że sprawiają te figle przyjemność jegomościowi 😜

kangie

Cytat: Piterski w Listopad 21, 2021, 19:45(...) i co tam sobie wymyślisz.
Ostatnimi czasy przecieram kable spirytusem. Wiecie, że lepiej mi gra???!?










;)
Life is too short for boring HiFi.

Piterski

Cytat: ziko369 w Listopad 21, 2021, 19:46
Cytat: kangie w Listopad 21, 2021, 19:18To mózg płata nam figla.
Ważne, że sprawiają te figle przyjemność jegomościowi 😜
Oj jak się musicie strasznie dowartościować że to nam jegomościom mózg płata figle ...  :P ;D
Ja tam jestem otwarty na nowe idee i się nie zabetonowuje na swoim stanowisku, jeśli myślicie inaczej to po co wydajecie taka kasę na sprzęt i płyty np. XRCD przecież to tylko 0 i 1. nie może być różnicy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kangie

Cytat: Piterski w Listopad 21, 2021, 19:54Oj jak się musicie strasznie dowartościować że to nam jegomością mózg płata figle ...   
Myślisz, że to dowartościowywanie się i kompleksy?
Life is too short for boring HiFi.

ziko369

Piter...
Jak ktoś słyszy to niech sobie słyszy...nic mi do tego.
Kiedyś zrobiłem eksperyment na moim kumplu, o wyniku już kiedyś pisałem więc 😇

kangie

Cytat: Piterski w Listopad 21, 2021, 19:54to po co wydajecie taka kasę na sprzęt i płyty np. XRCD przecież to tylko 0 i 1. nie może być różnicy.
Ja wydaję tylko na płyty i sprzętowo tylko na to, co daje przyrost brzmienia.
Life is too short for boring HiFi.

ziko369

Cytat: Piterski w Listopad 21, 2021, 19:54XRCD przecież to tylko 0 i 1. nie może być różnicy.
Nie mylmy porządnie zrealizowanej i nagranej płyty  z kablami...

kangie

Cytat: ziko369 w Listopad 21, 2021, 19:56Kiedyś zrobiłem eksperyment na moim kumplu, o wyniku już kiedyś pisałem więc 😇
Ziko, tyś z Gdańska. Koledzy z Warszawy, ze środowiska umki, to nie ta liga. My to zwykłe kundle ze słabymi kolumnami z paździerza! ;)
Life is too short for boring HiFi.

Piterski

To Wy mi powiecie czym się kierujecie i dlaczego tak reagujecie jak tylko pojawia się taki temat i coś piszemy. Zaraz mamy omamy słuchowe, i mózg nam płata figle?
To jest niegroźne dziwactwo nie COV-19 i nie stanowi zagrożenia dla otoczenia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ziko369

Cytat: kangie w Listopad 21, 2021, 19:58Ziko, tyś z Gdańska. Koledzy z Warszawy, ze środowiska umki, to nie ta liga. My to zwykłe kundle ze słabymi kolumnami z paździerza
Spokojnie...mam cały czas dostęp do jebitnie drogich gratów...
Raz na jakiś czas podjadę, posłucham i jestem uleczony 😋

ziko369

Cytat: Piterski link=topic=3814.msg330348#msg bo330348 date=1637521228To Wy mi powiecie czym się kierujecie i dlaczego tak reagujecie jak tylko pojawia się taki temat i coś piszemy.
Przecież nic nie neguję...

Piterski

Cytat: kangie w Listopad 21, 2021, 19:58Ziko, tyś z Gdańska. Koledzy z Warszawy, ze środowiska umki, to nie ta liga. My to zwykłe kundle ze słabymi kolumnami z paździerza!
Popatrz na to z boku, mało Ci podziałów na PIS, PO, Patriotów i Żydów itp.?
Po co wprowadzasz taką retorykę do tej dyskusji. Co do tego ma Jacek? Nigdy nie byłeś w KAiM, nie słyszałeś i nie widziałeś naszych dyskusji, a wypisujesz głupoty.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

romeksz



Cytat: wiki w Listopad 21, 2021, 19:30
Jakby iść po linii technicznej to powinno "usmażać" i fazę i zero, a robi to tylko na fazie.

Tak mi się przypomniało [emoji6]


Melepeta

Będąc młodą lekarką...
Wróć!
Będąc młodym uczniem technikum, koledzy na stancji też dawali mi potrzymać drucik wetknięty do gniazdka. I się dziwili, że do której dziurki by nie podłączyli, to mnie nie kopie  :o
Ot panie czary  ;)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.