Sony TC-FX110 - pytanko

Zaczęty przez krzysiek, Czerwiec 16, 2019, 17:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

krzysiek

Helou

Mój syn chce posłuchać moich starych kaset. Pewnie kusi go też kupowanie kaset na koncertach. Wygrzebałem z piwnicy mojego starego sztrucla Sony. To był chyba najtańszy możliwy model i nigdy nie był serwisowany. Po podłączeniu przewija, zacharczał przy odtwarzaniu, w końcu poszło. Niestety efekt jest hm... dyskusyjny. Gra jak gramofon nietrzymający obrotów. Mogę to jakoś sam serwisować, czy oddać do punktu utylizacji?
aha zapomniałem dodać, że moje umiejętności serwisowe sprowadzają się do zdjęcia pokrywy i użycia puszki ze sprężonym powietrzem :P







Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

frywolny trucht

Pewnie standardzik. Przesmarowanie tu i tam, wymiana pasków. Jak dasz komuś kto czai te klimaty, to posprawdza i inne parametry. Opłacalność? A od kiedy hobby jest opłacalne?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Pasek(i) na pewno. Widać, że pluje gumą po obudowie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

oki, pytanie, jest ktoś na forum, kto robi takie rzeczy? :)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

LampowY

Darek (cdt) powinien sobie z tym poradzić. Grzebał z powodzeniem przy kilku swoich taśmociągach.