Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: dino w Październik 24, 2018, 19:41
Cytat: vasa w Październik 24, 2018, 15:30Nie jestem optymistą  :-[
Smoka zabić trudno.....
Nowe Ateny to już przebrzmiałe oświecenie. Teraz mamy czasy rabacji podniesione do skali kraju [emoji3037]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Jak się tak zastanawiam to boję się trochę mniej.
Zaczynałem od Slade/Sweet/Beatels na MK120. Potem winyle - Floydzi i Police na przemian z Black Sabbath i AC/DC.
Następnie polski rocki lat 80 tych przeplatany poezją śpiewaną.
Trochę łaziłem do filharmonii i opery ale bez przesady.
Dalej ..nagłaśniałem wiec było wszystko - od 1 maja przez Bles/Rock/Piosenkę Aktorską na JNO czy Kaliszu kończąc. Trafiały się nawet koncerty muzyki klasycznej. Jak nie miałem dosyć to Jazz i wynalazki typu James Taylor.
Kilka lat spokoju (eksperymenty z kinem domowym) i powrót do gramofonu.

Jak by mnie ktoś oceniał 25 lat temu to ...
Dlatego uważam, ze milenialsi w końcu też dojrzeją a tłumy na giełdach płytowych cieszą coraz bardziej.

vasa



Cytat: dino w Październik 24, 2018, 20:22
Jak by mnie ktoś oceniał 25 lat temu to ...
Dlatego uważam, ze milenialsi w końcu też dojrzeją a tłumy na giełdach płytowych cieszą coraz bardziej.

Gdyby ktoś oceniał Cię 25 lat temu to stwierdził by że: słuchasz dużo i że spektrum jest szerokie.
Czyli punkt początkowy był wysoko.

Ciekawe czy za 25 lat nasze latorośle będą narzekać że ich dzieci nie chcą siedzieć przy strzelankach tylko bezczynnie trwonią czas w kapsułach antygrawitacyjnych [emoji39]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Nie przesadzaj - młody mnie ostatnio wyprostował bo pomyliłem tytuły Zepelinów.

gratefullde

Cytat: vasa w Październik 24, 2018, 15:30Niestety zniknęło coś co funkcjonowało pod nazwą "autorytet". Obecnie ani dorobek naukowy ani osiągnięcia zawodowe ani wiedza znaczą często mniej niż wpis na blogu jakiegoś palanta o dużej klikalności.

To bardzo trafne spostrzeżenie, oddające to co dziś się dzieje.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Cytat: gratefullde w Październik 24, 2018, 21:13To bardzo trafne spostrzeżenie, oddające to co dziś się dzieje.
:'(

Moriarty

Cytat: dino w Październik 27, 2018, 00:01
Cytat: gratefullde w Październik 24, 2018, 21:13To bardzo trafne spostrzeżenie, oddające to co dziś się dzieje.
:'(
Będzie jeszcze gorzej. Jeżeli ktoś jeszcze się nie zetknął z pojęciem deep fake i nie widział filmów pokazujących, jak to działa, to polecam. Wkrótce nie będziemy już mogli wierzyć w jakikolwiek przekaz, każdy bowiem może okazać się fałszerstwem. To oznacza absolutną erozję autorytetów. A jakie będą tego cywilizacyjne konsekwencje, to nawet nie mam siły pisać, bo to już dno depresji.

Lepiej już było.


YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Therion

#482
.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

McGyver

Cytat: Alexander w Październik 24, 2018, 10:59
Cytat: vasa w Październik 24, 2018, 01:28Mało nas
Z drugiej strony w XVIII czy XIX w było niewiele więcej a jednak sztuka przetrwała.
Pozwolę sobie postawić tezę - byc może ryzykowną, byc może na wyrost, że sztuka przetrwała, przetrwały też inne wartości, bo ta grupa "niewielu" potrafiąca skupić się na czytaniu, słuchaniu, potrafiąca myśleć, oceniac, analizować zjawiska zachodzące w ich otoczeniu ma większy wpływ na kształtowanie rzeczywistości  niż zjadacze przetrawionej papki? Może dzięki takim niewielu potrafiącym doceniać co ma znaczenie uchował się mecenat nad sztuką, nauką. Dzięki temu nadal pojawiają się nowi twórcy - pisarze, kompozytorzy, malarze i tych niewielu żywi twórców, a twórcy żywią ich - ot taka symbioza.
Poprawiłem pewnie tym wpisem melomanom nastrój, ale to tylko taka teza, oceńcie ile w niej słuszności, a ile próżnego zarozumialstwa  :-\


:np:

dino

I nie zapominajmy o "hodowaniu" następców.  :smok:

vasa

Ja jestem bardzo wyrozumiały.
Nie przeszkadzają mi dziwacy, odmieńcy i parady.
Bez zmrużenia oka znoszę grające kable, wtyczki i bezpieczniki.
Ale Mozart po Japońsku to już zbyt wiele. Tego nie jestem w stanie przełknąć  :zyg:
https://www.youtube.com/watch?v=y9JLymKOPh0
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Słuchał już ktoś tego pana?


vasa

#487
Cytat: rudy-102 w Październik 31, 2018, 11:54
Słuchał już ktoś tego pana?


Jan Sebastian jest dość popularny.
Myślę że wiele osób słuchało [emoji1]

[emoji485][emoji377]

Posłuchałem go chwilę na jutubie.
Tak jak nie przepadam za fortepianem to jego propozycja bardzo mi przypadła do gustu.
:)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Cytat: vasa w Październik 31, 2018, 12:29Jan Sebastian jest dość popularny.
Miałem na myśli Ólafssona :)
Cytat: vasa w Październik 31, 2018, 12:29jego propozycja bardzo mi przypadła do gustu.
Mi również.

elem

Niedziela z klasyką. Na początek zadziwiająco "inna", świeża, współczesna  interpretacja Mozarta w mistrzowskim wykonaniu. Nowsze wydanie CD ma inną okładkę od tej na filmie i zawiera także kwartet smyczkowy k.546.
5/5 :)

https://www.youtube.com/watch?v=baCCIzEQX5U
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Yo-Yo Ma c.d.  Tym razem hiciory, Haydn i Boccherini

https://www.youtube.com/watch?v=yVq6bLpHSoE
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Avalon String Quartet , płyta Dawn To Dusk, kwartety Ravela i Janacka. Zacny label Channel Classics.

https://www.youtube.com/watch?v=m76lpUxv3cc
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Jednak Philips brzmi znacznie lepiej niż DG.
Nagranie w gwiazdorskiej obsadzie. Jessye Norman, Ileana Coturbas, Tatiana Troyanos. Pięknie zaśpiewane, nagrane i wytłoczone. Żadnych trzasków, zerowe szumy przesuwu.
Jak oni to kiedyś robili [emoji849]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Listopad 07, 2018, 21:38Jak oni to kiedyś robili
Jak on to napisał . Miał raptem 19 lat ! A nie była to jego pierwsza opera !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa



Cytat: miniabyr w Listopad 07, 2018, 21:49
Cytat: vasa w Listopad 07, 2018, 21:38Jak oni to kiedyś robili
Jak on to napisał . Miał raptem 19 lat ! A nie była to jego pierwsza opera !
Ciekawe jaką muzykę grałby dzisiaj.


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

#496
Myślę ,że kompletnie nie podobała by mu się harmonia która mocno ewoluowała od jego czasów .Za jego czasów musiało być ładnie i przyjemnie . Pewnie by się przyzwyczaił .  ;) .....................ja właśnie kupiłem trochę "kwasów" z klasyki  XX wieku .....oj Mozartowi kompletnie by się to nie podobało
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Moje pytanie szło w inną stronę. Co by grał gdyby ze swoim talentem urodził się w drugiej połowie XXw?
I gdyby okoliczności pozwoliły mu na rozwój.
Jazz, ostrego rocka, jakiś pop?
A może zostałby raperem?

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

#498
Bardzo lubię operę francuską. Tacy kompozytorzy jak Auber, Gounod, Bizet czy Meyerbeer zawsze przyciągają moją uwagę. Niestety jest znacznie mniej nagrań niż oper napisanych przez Włochów czy Niemców.
Dlatego jak zobaczyłem monodramę napisaną przez młodego Meyerbeera, miał wtedy chyba 26 lat, to natychmiast nabyłem [emoji2]
I słusznie zrobiłem. Utwór na sopran, chór, orkiestrę i klarnet jest śliczny [emoji3526]
Pierwsza strona trochę czeszczy ale da się wytrzymać.
Jednak przez ostatnie 200 lat (pierwsze wykonanie w 1816) estetyka dość mocno się zmieniła. Jak skończę słuchać to puszczę jakiś rap żeby się przekonać [emoji55]

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

I jeszcze jeden (nomen omen) nabytek.
Symfonia i Południca Dworzaka.
Płyta która mnie zaintrygowała technicznie. Jest to standardowy krążek 140g. Ale materiał z którego jest zrobiony różni się od tego typowego. Płyta trzymana za brzegi bardziej się ugina a wstrząśnięta drga z mniejszą częstotliwością niż zwykła.
Musi być zrobiona z bardziej miękkiego materiału.
Od strony sonicznej nic jej nie można zarzucić a dodatkowo szum przesuwu wkładki jest znacznie niższy a trzasków mało.
Spotkaliście kiedyś takie cudo?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.