Nowe życie kolumn Philips 22 rh 426

Zaczęty przez Mikut1982, Kwiecień 25, 2018, 19:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Bez wątpienia masz talent, wielkie brawa  :D :np:
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Dziś położyłem trzecią warstwę lakieru jutro wieczorem położe czwartą i skrzynki bedą prawie gotowe. A tym czasem przyszły kabelki :D

Mikut1982

Lakierek schnie. A ja od dzis zabieram sie za same glosniki.  To jest obódowa zamknieta, i starą uszczelke trzeba usunac. Potem zabiore sie za malowanie głośnikow.  Ale spokojnie nie chce malować membran i zawieszen.  Chce pomalować sam metalowy rant bo wygląda nie edtetycznie, otóż jest srebrny a lepiej będzie wyglądał czarny.

Mikut1982

A tu troszke zabrudzone zawieszenie. Na szczescie jest gumowe.

Mikut1982

Udało sie zawieszenie czyste.

Mikut1982

Zakosiłem żonie pokrywke plastikowa od miski ktora idealnie pasuje do głośnika i zakrywa membrane i zawieszenie. Trzeba sobie jakoś radzić.Jutro pomaluje rant kosza na czarno.  Narazie bedzie tylko  kosmetyka i wymiana okablowania.  Potem pogram troche na nich i zastanowie sie nad wymianą kondensatorów.  No i bedziemy rozszyfrowywać jakie maja parametry.

Mikut1982

Pamiętacie ten najbardziej zabrudzony głośnik i jego kopółke. Teraz wygląda tak.  ;D

Mikut1982

Dziś w pracy pomalowałem ranty kosza na czarno w głośnikach niskotonowych.

frywolny trucht

W jaki sposób oczyściłeś membrany głośników? Głośniki wyglądają jakby wczoraj opuściły fabrykę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Mikut1982

No własnie czym. Sposób był dziwny lepiej nie bedę pisal.  Ale powiem że kurzu troche było a jak przetarłem na sucho nic nie pomogło, były jakieś plamy.  Najważniejsze że już ich niema.

Mikut1982

Rameczki już siedzą. A będzie jeszcze jedna mała zmiana ktora mnie męczy. Obudowa jeszcze nie gotowa.   

spalon

Jestem pod wrażeniem wykonanych prac , mogę się tylko domyślać jak będą wyglądały kolumny kiedy je poskładasz

Mikut1982

Jakbym miał lepsze warunki i wiecej czasu to wyglądały by lepiej. Ale i tak nie jedt źle w porównaniu do stanu w jakim sie znajdowały. Dziś po pracy postaram sie też coś pogrzebać.

malg

tez jestem pod wrazeniem, ciekawe też jak będą grały

Mikut1982

Teraz zabieram się za front.  Drażni mnie ta szpara ,jest wokół ramki i nie estetycznie wygląda. A jest po to by umiescić ramke.  Musze sie za to zabrać.

Mikut1982

Szpara jest diść duża 4-5mm a lepiej bedzie jak ona zniknie

Mikut1982

Wystarczyla pilśnia za 5zl i załatwiło to sprawe. Teraz trzeba ją pomalować.

Mikut1982

Stare ,ciężkie do zdjecia zaczepy do maskownic idą w zapomnienie.

Mikut1982



Mikut1982

To akurat miałem w domu.  Nie chciałem kupowac.  Ale dzieki za ciekawostke. Teraz musze gdzieś to malnąć. Mieszkam w bloku i nie mam zabardzo miejsca , ale jakoś daje rade.

nikhil

TY to robisz w mieszkaniu w bloku ?! Jestem w szoku. Jest mam nadzieje duże?
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

McGyver

Cytat: Mikut1982 w Maj 04, 2018, 20:58Ale dzieki za ciekawostke.
Magnesy ukrywasz we wgłębieniach w obudowie, i na to dajesz fornir. Podobnie robisz w maskownicach (trzeba zwracać uwagę na biegunowość magnesików żeby się nie odpychały). Nie widać mocowań, a trzyma.
Jak ktoś lubi słuchać bez maskownic, to warto takie same magnesiki wmontować z tyłu kolumn, będzie gdzie przyczepić zdjęte maskownice z którymi po zdjęciu przeważnie nie wiadomo co zrobić.

Mikut1982

A to super rozwiązanie. Nawet niewiedziałem.  Ale już mam te.  U nnie akurat maskownice bedą cały czas założone ,wiadomo głośniki troszke lat maja bo są z lat 73-74 wiec nie chce już ich zakurzyć. Ale warto wiedzieć może kiedyś trafi się jakaś okazja i znów coś odnowie.

Mikut1982

Dać listwe wzmacniającą w srodku kolumny. Pomoże to coś? Coś takiego w srodek.