Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

rosss37

Goky dziękuję za fotkę , ale napisz mi proszę co zrobić z tą częścią , jeśli ona się rusza i  odchodzi od konstrukcji na ok 1 cm po bokach .Skleić ? A do czego jest tam to wycięcie i ta dziurka w niej jakaś plastikowa zatyczka ?

Piterski

Ja Ci proponuje do tych wszystkich zapytań dołączać czytelną dokumentacje fotograficzną.
Inaczej nic się sensownie nie doradzi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Wycięcie pod żarówkę, tak jak piterski napisał, wstaw zdjęcia

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


rosss37

OKi , Dziś przygotuję materiał zdjęciowy i postaram się odkręcić cokół, aby dostać się do zwrotnicy i ją również obfotografować .

Piterski

Rosss37, jak masz gwizdki z kwadratowym magnesem to masz typ B, w takim przypadku myślę że powinieneś się zacząć rozglądać za wersją A z okrągłym magnesem jak na zdjęciu goky, lub w puszce takie jak wstawiłem ja. Głośniki niskotonowe na pewno będą wymagać wymiany zawieszenia ale nie zakładaj miękkiej gąbki tylko takie stalowo szare sztywniejsze. Mi to robił Jan Głowacki z Dragonshead, a Pawłowi ktoś z Warszawy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Dragona znam mogę polecić, mam też człowieka w Gdańsku i Łodzi od napraw. Wersja A jest obecnie dostępna na małym ebay niemieckim za 199 euro

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


rosss37

Dziękuję za inf. Zaraz wstawię  zdjęcia. Kolumna rozebrana na części składowe.  Część  prac malarskich wykona syn. Później zawiozę skrzynki do zaprzyjaźnionego stolarza, wiec temat obudowy będzie ogarniety.
Głośniki średnio tonowe - mam jedną  parę  zapasową.  A teraz fotki i czekam na wasze sugestie. Pozdrawiam

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: rosss37 w Maj 17, 2018, 13:13Głośniki średnio tonowe - mam jedną  parę  zapasową.
O jakiej impedancji?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rosss37

Zdjęcia

goky

Wow, bass reflex. Możesz zmierzyć średnicę i głębokość rury BR.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


rosss37

Kolejne foty

goky

Pokaż jeszcze głośnik niskotonowy od przodu oraz wysokotonowy jaki ma magnes

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


goky

A już jest, wysokotonowy masz dobrą wersję A. Nie musisz kupować

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


rosss37

I koleje ....

rosss37

To jest wersja a ? Do wersji a widziałem zdjęcia i był wyższy magnes i tył  był  opisany na stikerze

rosss37

A głośnik niskotonowy to jaki tu jest?

goky

Tak to wersja A

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


goky

Z tego co szukałem to ma w oznaczeniu W

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Piterski

#1619
Dawno już nie widziałem tego miszmaszu ;D

Wysokokotni są typu A, wersja oszczędnościowa bez puszek ale to typ A.
Zmierz jeszcze dla pewności impedancję VMR-ów.

Inaczej masz rozwiązany port basreflexu. Przyczyną może być brak przełącznika czyli praca tylko w trybie przysłoniętego portu. Może skoro odnawiasz skrzynki warto przemyśleć czy nie wykonać ich tak jak mamy to w naszych szwajcarskich wersjach. Paweł gra na przysłoniętym ja mam otwarty ze względu na to, że grały mi za szczupło. Jak zdecydujesz zostawić taki jaki jest to raczej bym nie zmieniał tych niskotonowych głośników na inne. Będzie jeszcze szczuplej. Generalnie to duże paki, a grają jak mniejsze kolumny.

PS. Czy dobrze widzę, że VMR ma piankowe zawieszenie?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Michał

Ja pindolę...ile to kosztowało?

Piterski

Cytat: Michał w Maj 17, 2018, 15:19
Ja pindolę...ile to kosztowało?
Jako nowe na pewno nie mało  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Michał

 ;D
Trochę im jeszcz trzeba co? ;)

goky

Jak każdym EV delta



Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Michał

Cytat: goky w Maj 17, 2018, 16:02
Jak każdym EV delta



Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Być może,choć widywałem na ebay stany,powiedzmy o lepszej aparycji :)
Wydaje mi się też,że i Paweł i Piotrek kupowali je w lepszym stanie. Mogę się oczywiście mylić :)