Gramofon DIY

Zaczęty przez paul_67, Kwiecień 08, 2015, 22:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

#100

Filmik zrobiony komórką...

kangie


spalon

Jestem pełen podziwu do twórcy , brawo gratuluję

kotok

Paul 67-b.cenię ludzi,którzy realizują swoje marzenia z taką determinacją i takimi efektami. Moje uznanie.
Denon DP-59L, 300B PSE, 6C33C SE, AKAI GX-625, Akai GX-635D,TEAC V-7, TEAC V-5, RIAA HIRAGA, Pioneer Sc-E700, Audio Physic Tempo VI, i wiele innych...

paul_67

Wieczorne słuchanie...

paul_67

,,,

rudy-102

Prawie jak w studio.
Ładny szpulowiec.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Tylko lampki OSRAM czynią klimat hajendowym :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 21, 2015, 22:05Tylko lampki OSRAM czynią klimat hajendowym
Szkoda tylko,że ta nazwa w Polsce niedobrze brzmi:)

kangie

Te Osramy robią robotę ;) Możecie mi wierzyć na słowo :D

Ładne fotki!

Keef98

A w sumie, co robią te Osramy? Oprócz "klimatu" ;)
Fioni. Czyń swoją powinność (chodzi o zdjęcia) to drugie jest bardzo ładne.

kangie

Cytat: Keef98 w Kwiecień 22, 2015, 11:35A w sumie, co robią te Osramy? Oprócz "klimatu" ;)
Kup sobie, to sama zobaczysz ;)

paul_67

Osramy mam w kuchni (oj ta nazwa)...

Tadeiro

#114
Sorry za OT ale mam pytanie do posiadaczy czarodziejskich różdżek (co za nazwa...) OSRAM - długo wytrzymują baterie ewentualnie akumulatorki?
Grundig PS1 czyli Dual 1019

GregWatson

Padło takie pytanie we Wrocławiu na Audiofilu do organizatorów, którzy przywieźli te pałeczki - odpowiedzieli że je używają już kilka może nawet kilkanaście dni i na razie świecą. Także Oni też dopiero co je kupili ale byli pod wrażeniem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

Cytat: Tadeiro w Kwiecień 22, 2015, 18:37
Sorry za OT ale mam pytanie do posiadaczy czarodziejskich różdżek (co za nazwa...) OSRAM - długo wytrzymują baterie ewentualnie akumulatorki?
Swiecila u mnie dwie doby i swieci dalej.

paul_67

Kupiłem nowy pasek do gramofonu.Teoretycznie miał być taki sam jak ten, który posiadam tylko czarny.Drogo nie było (40zł), więc myślę sobie,że przyda się jako zapasowy.Jednak okazało się,iż jest cieńszy i lata po rolce góra-dół.Znowu poszczędzili.Pewnie teraz z jednego robią półtora:)
A swoją drogą posiadacze AF, gdzie nabywacie płaskie paski?

frywolny trucht

http://sklep.fusic.pl/pro-ject-pasek-napedowy-rpm-9-1-autoryzowany-dealer.html

Ale on tylko na zdjęciu w sklepie taki płaski. Przekrój jest kwadratowy. No i jest sporo dłuższy od tego, którego używałeś.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Cytat: paul_67 w Kwiecień 23, 2015, 15:57
Kupiłem nowy pasek do gramofonu.Teoretycznie miał być taki sam jak ten, który posiadam tylko czarny.Drogo nie było (40zł), więc myślę sobie,że przyda się jako zapasowy.Jednak okazało się,iż jest cieńszy i lata po rolce góra-dół.Znowu poszczędzili.Pewnie teraz z jednego robią półtora:)
A swoją drogą posiadacze AF, gdzie nabywacie płaskie paski?

Ufff. Zostałeś :)
Pozdrawiam, Wireless

paul_67

#120
Na razie zostanę przy tym, który mam.Dłuższy nie może być, bo by mi zepsuł całą koncepcję:)

paul_67

Wczoraj trochę walczyłem z przydźwiękiem.Nie był duży.Trzeba było dobrze podkręcić wzmacniacz, aby go usłyszeć, ale sam fakt nie dawał mi spokoju.Odcięcie pętli masy (kondycjoner) załatwiło sprawę.Problem rozwiązany.

rudy-102

Ten biały pasek to pro-ject, czy coś innego?

paul_67

Tak, to PJ o przekroju okrągłym.Wygląda jeszcze porządnie, więc pochodzi.

rudy-102

Oczywiście, że pochodzi. To bardzo dobre paski jeśli są oryginalne. Ta cena 40 zł jest bardzo ciekawa. W Niemczech ie dostaniesz taniej niż za 19 €.