Wznowienie serii Polish Jazz

Zaczęty przez elem, Kwiecień 11, 2016, 21:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

jimmi

Zapewne to kwestia jakosci w szerokim rozumieniu. Vinyl ma swoje ograniczenia zwiazane glownie ze stanem fizycznym plyty. Cyfra jest tu bezkompromisowa.
Nie mniej pewno masz cos innego na mysli w sensie"nie zawsze" , ale co by to nie bylo to marinalne  ::)?
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

gratefullde

Cytat: jimmi w Październik 05, 2018, 21:33
Zapewne to kwestia jakosci w szerokim rozumieniu. Vinyl ma swoje ograniczenia zwiazane glownie ze stanem fizycznym plyty. Cyfra jest tu bezkompromisowa.
Nie mniej pewno masz cos innego na mysli w sensie"nie zawsze" , ale co by to nie bylo to marinalne  ::)?

Większość płyt vinylowych, dziś wydawanych, jest z masterów cyfrowych. Nie zawsze jest to wadą ale niestety przeważnie, dopiero przy tzw lepszych wydaniach, słychać skok jakościowy. Takie mam doświadczenia i zdanie ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jimmi

Ja mam wszystkie +-  83', za nowe sie nigdy nie zabieralem, to nie znam siem... :np:
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

gratefullde

Cytat: jimmi w Październik 05, 2018, 21:43
Ja mam wszystkie +-  83', za nowe sie nigdy nie zabieralem, to nie znam siem... :np:

No to insza inszość. Tu mówimy o wznowieniach ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jimmi

Ja wiem, dlatego do was zawitalem  ;D
Jak juz sie tutaj o tym prawi, to musi byc dobrze. A ja lubie jednak dobrze ;)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

gratefullde

Cytat: jimmi w Październik 05, 2018, 21:56
Ja wiem, dlatego do was zawitalem  ;D
Jak juz sie tutaj o tym prawi, to musi byc dobrze. A ja lubie jednak dobrze ;)

Te wznowienia PJ nie są złe, wręcz bardzo fajne. Tłoczenia są znakomite a to ma też swoje znaczenie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jimmi

Wszystko ma znaczenie w zyciu...
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

gratefullde

Cytat: jimmi w Październik 05, 2018, 22:09Wszystko ma znaczenie w zyciu...

E tam.. poza nim pewnie też... ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jimmi

Tu pełna zgoda w kontekscie doczesnego  8). Ja sie martwie mimo wszystko, czy wtedy cos poslucham milego..  >:D
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

paul_67

Big Band Katowice
,,Music For My Friends" vol. 52
Extra Ball
"Go Ahead" vol. 59
Już w listopadzie!

elem

Dopiero w listopadzie :)

Początkowo miały być pod koniec września, potem 26 października, ale w końcu 3 tytuły zostały przeniesione na 9-16 listopada (dwa w/w plus Stańko Music '81).  Mowa oczywiście o wydaniach winylowych, bo CD są dostępne.

Z ostatniego rzutu na LP są dostępne: Jan Ptaszyn Wróblewski - Komeda - Moja słodla europejska ojczyzna,
Janusz Zabiegliński Swingtet i Laboratorium - Quasimodo. Ukazały sie też dwie płyty Namysłowskiego - Winobranie i Kuyaviak Goes Funky - które były juz na LP ale to był stary remaster. Teraz wyszły z masteringiem Jacka Gawłowskiego.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: elem w Październik 27, 2018, 11:50Jan Ptaszyn Wróblewski - Komeda - Moja słodla europejska ojczyzna,

Tomeczku, a tej mi nie wysłałeś :(
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Bo wtedy jeszcze nie była dostępna. Przyszła przedwczoraj. Będzie w następnej paczce. Czekam na Ornette'a z importu i dam znać o wysyłce :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

Grześ, żeby to ogarnąć jedną wysyłką, to lepiej poczekać na te kolejne trzy LP do połowy listopada.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Tak, zgadzam się czyli ze 6 szt teraz chyba będzie ?
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

Tak, 6 sztuk, Chyba, że chcesz też Kuyaviaka i Winobranie w nowym masterze Gawłowskiego.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: elem w Październik 27, 2018, 13:00
Bo wtedy jeszcze nie była dostępna. Przyszła przedwczoraj. Będzie w następnej paczce. Czekam na Ornette'a z importu i dam znać o wysyłce :)

Oki Oki Oki :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Cytat: elem w Październik 27, 2018, 13:25Tak, 6 sztuk, Chyba, że chcesz też Kuyaviaka i Winobranie w nowym masterze Gawłowskiego.


Chętnie, chętnie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY


paul_67

Cytat: LampowY w Listopad 04, 2018, 17:11akby ktoś chciał zacząć kolekcję Polish Jazz to ma okazję...

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2902.msg208813;topicseen#msg208813
I co Ty chłopoku poczniesz bez tych płyt???

miniabyr

Cytat: paul_67 w Listopad 04, 2018, 19:20
Cytat: LampowY w Listopad 04, 2018, 17:11akby ktoś chciał zacząć kolekcję Polish Jazz to ma okazję...

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2902.msg208813;topicseen#msg208813
I co Ty chłopoku poczniesz bez tych płyt???

Za jakiś czas będzie zbierać  od nowa -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Listopad 04, 2018, 19:22Za jakiś czas będzie zbierać  od nowa -)

I znowu będzie miał ten dreszczyk emocji :)
A my już nie tak bardzo :(
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Zamieniam kolekcję PJ na CD.
Wracam do kolekcjonowania wydań wybitnych na winylach.

wiki

Cytat: elem w Październik 27, 2018, 11:50Z ostatniego rzutu na LP są dostępne: Jan Ptaszyn Wróblewski - Komeda - Moja słodla europejska ojczyzna
Ja już mam ale na CD.
Miło się słucha jak się było na koncercie. :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka