Jakie brzmienie systemu audio lubimy?

Zaczęty przez kangie, Luty 23, 2015, 21:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

A Stevie? Zeppeliny? Stonesów aż tak często nie słucham, aby pod nich ustawiać system. ;)

kangie

Stevien Ray Vaughan to jego specyficzny zadziorny wokal i Fender Stratocarster, czyli cala srednica i gora (harmoniczne i wybrzmienia strun wiolinowych). Do tego perka i gitara basowa i mamy Double Trouble.

frywolny trucht

V na korektorze i koniec. Plus dynamika zestawu. Inaczej to nigdy nie grało.
Średniotonowe plumkanie? Tracy Chapman.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

Oj, Frywolny, przyjedz na Audiofila teraz jak bedzie Adamek. Moze bedzie znowu puszczal rocka i SRV. Rok temu zapodal SRV z winyla z epoki  na Miyajimie MC LO i Gauder Akustikach. Pozamiatane!

P.S. Ja nie mowie ze tylko srednie tony. Cale pasmo jest wazne. Jak srednica bedzie "po wuju" to i granie bedzie "po ..." ;)

frywolny trucht

Ktoś kiedyś na audiofilskim spotkaniu puszczał Stones'ów? Raz słyszałem St'Ander Metallica i wyszło dramatycznie.
Kangie wybacz, mieszkam na wsi, ale mam możliwość odsłuchu sprzętu za pierdylion i na propozycję odsłuchu np Front 242 usłyszałem- sorry nie nadaje się.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jt211

#105
Ujmę sprawę tak jeżeli mój system który uważam za dobry miałby sie wyłożyć na jakimś gatunku muzyki to znaczy tylko jedno.
Że nie jest tak dobry jak mi się wydaje.Wszelkie składanie systemu pod gatunek muzyki to w/g mnie bzdury.Tak jak tłumaczenie że jakiś klocek jest do jakiegoś gatunku.Czyli już samo to nam mówi że ma ograniczenia.
Aha i poziom głośności nie ma tu nic do rzeczy.

kangie

#106
Cytat: frywolny trucht w Marzec 08, 2015, 22:25Ktoś kiedyś na audiofilskim spotkaniu puszczał Stones'ów?
Nie pomyśl sobie Frywolny, że zawsze mam odpowiedź na zadane pytanie i zawsze moje musi być na wierzchu. Na ostatnim Audiofilu poprosiłem (i sam własnoręcznie zapodałem na talerz) Stonesów z wczesnego okresu twórczości (1967 r.), album Between the Buttons - utwór  "She smiled sweetly". Płyta niby stereo, ale zrobiona z mono i zagrało w sumie dość płasko, ale barwowo w miarę poprawnie.

Płyta wcześniej puszczana przeze mnie to Emerson Lake & Palmer, utwór "Tank". System wyłożył się na tym (moim zdaniem - słaba wkładka MC LO, słabe ramię, brak traf, słabe pre) , choć płyta dobrze zrealizowana - u mnie solówka na perkusji i organy brzmią zajebiście.

Często puszczam coś z rocka. Nie raz szło SBB, progresywny Niemen, Pink Floyd, Toto, Black Sabbath "13" itp.

Rock to "moje oczko w głowie".

Cytat: frywolny trucht w Marzec 08, 2015, 22:25Raz słyszałem St'Ander Metallica i wyszło dramatycznie.
Nie dziwi mnie to. St. Anger to jedna z najgorszych realizacji w historii rocka. Loudness war. Jedna wielka rozpacz.

Cytat: frywolny trucht w Marzec 08, 2015, 22:25Kangie wybacz, mieszkam na wsi, ale mam możliwość odsłuchu sprzętu za pierdylion i na propozycję odsłuchu np Front 242 usłyszałem- sorry nie nadaje się.
Wpadnij. Jest Adamek - jest impreza :D




Cytat: jt211 w Marzec 08, 2015, 22:34Wszelkie składanie systemu pod gatunek muzyki to w/g mnie bzdury.Tak jak tłumaczenie że jakiś klocek jest do jakiegoś gatunku.Czyli już samo to nam mówi że ma ograniczenia.
Też tak sądzę. System ma grać wybitnie każdy rodzaj muzyki.


Cytat: jt211 w Marzec 08, 2015, 22:34Aha i poziom głośności nie ma tu nic do rzeczy.
System ma grać i cicho i głośno. Przy graniu głośno wiele systemów wykłada się. Jest jedna wielka ściana płaczu, zlane dźwięki, brak rozdzielczości itp.

frywolny trucht

Się nie da się. Na takim stanowisku stoję. I tak prosty sprzęt z korektorem w literkę V na kolumnach Cervin Vega przekaże autentyczniej koncert, bo będzie bardziej autentyczny, bliższy specyfice zestawów estradowych użytych na koncercie takiej Metalliki. Lewy suwaczek w górę, prawy w górę i jesteś na koncercie :)
A nie jakieś audiofilskie plum plum :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

#108
Jesli system zamulony to potrzebuje suwaków  ;D
Ja tam żadnych V nie potrzebuję. Co najwyżej V8 pod maską by się przydało ;) Albo przynajmniej w pokoju  8)

Keef98

Po co 8, jak może być 12 ;) i jeszcze designerskie "siedziska" ;D

frywolny trucht

Można też znaleźć wersję koncertową. Chciałbym widzieć jak na audiofilu rozszczepiacie średnicę na czworo. Kangie- próbujesz staremu, szczerbatemu, wydziaranemu w waginy, rockmanowi założyć frak. Tłumacząc, że wszystko w ten sposób lepiej wygląda :)
Swoją drogą świetna płyta. Elem, sądzę, że mogłaby panu podejść. Dziś kurier przyniósł wprost od Music Corner.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

#111
Cytat: Keef98 w Marzec 09, 2015, 10:12Po co 8, jak może być 12  i jeszcze designerskie "siedziska"
Ładny, zapewne pieknie pracował, ale trzeba miejsca pod maską na taki "motur"...

Keef98, jestem pod wrażeniem Twoich szerokich zainteresowań :) Zaraz pewnie dowiem się co ile stopni obrotu wału korbowego następuje zapłon w V12  ;D

Cytat: frywolny trucht w Marzec 09, 2015, 10:16Kangie- próbujesz staremu, szczerbatemu, wydziaranemu w waginy, rockmanowi założyć frak. Tłumacząc, że wszystko w ten sposób lepiej wygląda Swoją drogą świetna płyta. Elem, sądzę, że mogłaby panu podejść.
Nie sądzę. Gdyby tak było, ludzie słuchaliby metalu i rocka z MF-100. Swoją drogą zapytaj elema, z czego u siebie puszcza rocka i heavy metal i jak potrafi zabrzmieć "Sad but true" Metalliki. Nasycenie stopy, talerze, werbel, zadziorny wokal Hetfielda, przester gitary wprost z pieca MesaBogie...  8)

frywolny trucht

Słucha na czymś co jest zgniłym kompromisem. Ja też. Łatwiej jest założyć drugie ramię w gramofonie niż postawić obok plumkającego, system oddający atmosferę rockowego koncertu :)

Ałdiofilskie przestery- daj spokój.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

A ja uważam, że da się to zrobić w jednym torze. I zagra rock i zaśpiewa Diana Krall :) I to chyba jest największa sztuka w audio.

kangie

Cytat: frywolny trucht w Marzec 09, 2015, 10:38Ałdiofilskie przestery- daj spokój.
Audiofilskie przestery to clipping ;)

Keef98

Czekajcie. Wytłumaczy mi ktoś coś? Wszyscy ostatnio o clippingu gadają. Wiem do kogo na ogół się to odnosi, ale nie wiem co to. Co to jest? ;) (jaka piękna polszczyzna ;))

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

#117
A co powiecie na to?  8)



i to:



I żeby nie było że tylko napindalanie w gary lubię ;)


masza

Osobiście lubię granie ciche i dyskretne. Nie nadaje się na takie szafy. Prawdopodobnie po tygodniu bym trafił do psychiatryka :)

frywolny trucht

Tuba i duże garnki to nic innego jak ekspansywne granie estradowe. Audiofilskie wydawanie kapusty, ale to ślepa uliczka jak się szuka sprzętu do słuchania wszystkiego. Im lepiej oddadzą rocka tym gorzej będą plumkały średnicę. I można taniej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

OK, Frywolny, znamy Twoje stanowisko w sprawie "grania" rocka. A jakie jest Twoje ulubione brzmienie, o ile nie jest to tajemnica?

frywolny trucht

Nie jestem pewny czy potrafię coś mądrzejszego dodać ponadto: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=573.msg26965#msg26965
Wiem, że nie znoszę maniery grania kolumn Monitor Audio. Krew z uszu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

Rozumiem, ze to te z ostatniego AudioShow, ktore mialy dobre opinie?

frywolny trucht

Boenicke? Tak. To nie jest moja szkoła grania, ale one zakrzywiały czasoprzestrzeń. Takie małe chudzinki na takiej wielkiej sali. Co one wyprawiały, trudno nie ulec urokowi :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

A jarek i ania kupili sobie Sony,za dużo,dużo talarów 8) 8)