Co z tym zrobić?

Zaczęty przez kefas, Czerwiec 24, 2019, 21:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

kefas

No ale jaką szpachlę konkretnie. Nie mam w tej chwili żadnej więc muszę kupić ale jaką?

paul_67

Ja używałem Vidaron.Uzyskałem dobre efekty.Dobierz kolor do drewna.

Hubertrs

Nie daje sie szpachlo z naddatkiem bo jest twardsza od drewna, trzeba nalozyc troche, zeszlifowac bloczkiem i znowu nalozyc, robic tak az do uzyskania zadawalajacego efektu

kefas


paul_67

Szpachla do drewna jest dość miękka.

Hubertrs

Jest twardsza od drewna i jesli jest zbyt wiele to szlifujac szybviej wyciera sie drewno, a jesli szpachla do drewna jest miekka to znaczy ze jest kiepska szpachla, wszystko co jest dwu skladnikowe to jest dosc twarde

paul_67


Kangie

No właśnie, zapomniałem że Paul67 robił sporo takich rzeczy i efekty były bdb.

amati74

Cytat: paul_67 w Lipiec 10, 2019, 20:47
Ja używałem Vidaron.Uzyskałem dobre efekty.Dobierz kolor do drewna.
A vidaron to nie suplement na erekcje?

paul_67

Cytat: Hubertrs w Lipiec 10, 2019, 20:54wszystko co jest dwu skladnikowe to jest dosc twarde
Mówimy o drewnie czy o blacharce :)

Hubertrs

Pawel ja w zasadzie pisze o swoich doswiadczeniach opartych na produktach w uk, kiedys sporo pracowalem z drewnem i tak sie to robilo,
Jesli nakladales wiecej woodfillera to wycierajac go szybciej scieralo sie drewno ze wzgledu na to iz bylo bardziej miekkie niz woodfiller, nie mniej jednak moze w castoramach i innych diy sklepach , wypelbiacze do drewna sa inne

Hubertrs

Cytat: paul_67 w Lipiec 10, 2019, 21:01
Cytat: Hubertrs w Lipiec 10, 2019, 20:54wszystko co jest dwu skladnikowe to jest dosc twarde
Mówimy o drewnie czy o blacharce :)
Kazdy woodfiller z jakim ja mialem do czynienia byl dwu skladnikowy

paul_67

#37
OK. Ja też piszę o tym co sam stosowałem  :) Masz racje dwuskładnikowe są twarde, ale stosuje je na ubytki materiału pod fornir, szczególnie na narożniki, ale to są szpachle  tzw.samochodowe.Nie miałem takich typowo do drewna.

Kangie

A może to jest tak jak tą maścią na szczury?

Hubertrs

Nawet nie mialem pojecia ze sa wypelniacze nie dwu skladnikowe,
Raz naprawione drewno ma przetrwac lata

tomekkk1

Cytat: Hubertrs w Lipiec 10, 2019, 21:12
Nawet nie mialem pojecia ze sa wypelniacze nie dwu skladnikowe,
Raz naprawione drewno ma przetrwac lata

Są Hubert,  np. Ronseal woodfiller w tubie. Jedno składnikowy, szybkoschnący w różnych kolorach. Stosuję go na codzień i jego twardość jest porównywalna do twardości drewna. Przyjemnie się ściera i modeluje ;)

Hubertrs

Kiedys tez sie bawilem tym ronsealem ale jak dla mnie to taka plastelina dla majsterkowiczow, tyle ze ja staroswiecki jestem

Hubertrs

To jest przyzwoity ronseal

kefas

Powoli ale do przodu,

Mikut1982

Tył kolumn, tam gdzie były pęknięcia.  Wygląda mi to na sklejke i w jednym narozniku jest przetarte do nastepnej warstwy.  Natomiast boki, ale z tyłu wyglądają na lite drewno.  Ja uzywam szpachli tikurilla, byle by nie stosować marketowej dragon. Bo ta jest bardzo miekka.  Na plaskie powierzchnie można dać ale z narożników sie wykruszy.

Mikut1982

Narazie kolorek fajny.  Zrób zdjecie kolumn z przodu i boku.  Zerkne tu napewno nie raz. 

Mikut1982

Malujesz bejcą  czy lakierobejcą?

kefas

Myślę, że jeszcze raz pociągnę olejem a potem na to lakier, tylko jaki byś polecił?
Wygląd swoją drogą ale nie mogę się doczekać jak to zagra.

Mikut1982


Mikut1982

Jak malujesz olejem i na to lakier.  Hmm może ci nie chwycić.  Jak bejca olejowa to firma zar, odczekujesz 24godz i może isc na to lakier ale tylko z tej samej firmy zar.  Nie kupuj wodnych lakierów marketowych bo to badziew a 3v3. Pokaż czym malujesz.