Modyfikacja kolumn saba 1300 profesional

Zaczęty przez Mikut1982, Sierpień 20, 2017, 21:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Witam jeszcze wszystkich na koniec.  Otóż kondy się już wygrzaly a co najważniejsze sprzęt dostał wkoncu dobre źródło dźwięku a padło na magnetofon szpulowy akai gx 630d.   Teraz w pełni mogę się delektować muzyką .  I tego też wam wszystkim życzę.  Pozdrawiam.

Mikut1982

Zrobiłem jeszcze do moich sabek maskownice. Wygląda to tak.

Mikut1982


GregWatson

Ciekawy wątek. Zobaczę jak to u mnie wygląda mimo że są po fachowej rekonstrukcji, z zewnątrz bardzo ładnie a z czasem lukne do środeczka co tam śpiewa.
Trochę tego i trochę tamtego też.


Mikut1982

Czas na  nowy garnitur.

konrado77

Podawaj zdjęcia na bieżąco, bardzo jestem ciekawy jak to wyjdzie.

Mikut1982

Narazie mała przymiarka.  Kolumny są w prostokącie, i mam do wyboru , nogi w kwadrat co patrząc z boku się zlewa,  lub nogi w prostokąt.  Taki mam dylemat odnośnie samych nóg. Wszystko ma tworzyć jedną całość i będzie pokryte orzechem amerykańskim. To moje pierwsze standy i nie eiem które wybrać..

Mikut1982

Ciężkie wybór mam.   Prostokąty.

Mikut1982


Mikut1982

Padło na kwadraty... będzie wyglądać masywnie i wagowo będzie troszkę cięższe. Nie będzie to hi end ale nic lepszego w tej cenie nie dostanę..   kleją się ostatnie nogi z litego dębu. Postumenty zrobione..  wystarczy okleić fornirem...  I będzie git.   Niedługo zabieram sie za same kolumny...  miejmy nadzieję że będą się lepiej prezentować niż czarne.

Mikut1982

Rozpakowałem fornir, będzie cięty na kawałki.. wygląda świetnie. 

wiki

Mikut1982, słuchałem tych kolumn, uważam, że są świetne..... (w swojej cenie).
A jak im nadasz taki piękny wygląd to będą wyśmienite...... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Saba 9250 Z tymi kolumnami jakos mi nie grała..  słyszałem że lepiej gra ampli 9240.    Ale opus który zawszę mi się sprawdza, zagrał najlepiej. I to będzie komplet. 

wiki

Moim zdaniem one potrzebują bardzo mocnego wzmacniacza.
Tam są cztery głośniki. A bas to już całkiem duży jest, on potrzebuje amperów aby go napędzić..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Oj zdziwił by was opus,  lub korting. Ja głośno nie slucham wiec jest ok.  Jeszcze z nimi fajnie brzmi telefunken v250 .  Nawet teleton 2x1,5w potrafił je napędzić.   

wiki

Mikut1982, ja nie piszę o watach tylko amperach.
Bo watów to może dużo być, jak w dzisiejszych amplitunerach kina domowego ale tu mają być ampery aby to poruszyć.
I te starocie zwykle miały ampery.......😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Jeszcze potencjometry muszę zregenerować bo jeden nie łączy..  ma być wszystko zrobione na maxa.  Materiał maskownic będzie nowy.  Zamówiłem 5 próbek.. 

Mikut1982

Spoko, bo źle zrozumiałem.  Dziś ostatni raz mi grają przed zabiegiem.  Potem rozbiórka.. I długa żmudna praca. 

Acoustic Lab

Mikut, a zmieniałeś im elementy w zwrotnicach?

Mikut1982

#370
Pewno..  to już mam dawno za sobą.   Jest znaczna poprawa po wymianie kondensatorów. Przypomnę że okablowanie i terminale też zmienione..

Acoustic Lab

U mnie estetyka dalej czeka na kiedyś. Ostatnio podchodziłem kolejny raz do cewek. Kilka lat temu testowałem wszystkie cewki taśmowe zalane woskiem, ale mi nie podeszło ich brzmienie względem oryginału. Teraz sprawiłem sobie pod choinkę cewki drutowe powietrzne na bas. Gra inaczej, czy lepiej/gorzej to stwierdzę jak pograją z 100h.
Plastikowa drewnopodobna okleina u mnie sama się odkleja, ale z fornirem poczekają minimum do lata.

Mikut1982

Nogi już zrobione.  Klejonka... teraz obcinam od długości.. 

Mikut1982

Tej pile festool nie mogę nic zarzucić.  Ona już swoje zrobiła i nadal trzymie kąty..  zero luzów.  Choć trochę bym w niej zmienił..  np niektóre czesci są z plastiku, a mogły by być z metalu... no ale wtedy by się tak nie psuła i serwis by nie zarabiał.   Bądź co bądź kapex to świetna piła do precyzyjnego cięcia.   Jedyny minus to cena.

Mikut1982

Zastanawiam się jak było by najładniej Kolumny w fornirze całe,  front też,  standy to samo,  cały orzech amerykanski..  czy też kolumny orzech a front czarny,  standy orzech,  góra i dół czarne.  Są dwie opcje.