Pre-Audio CLASSIC MT-1602 TONEARM 12”

Zaczęty przez Marek20, Wrzesień 12, 2017, 15:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Ciężarek antyskatingu macie przed nosem i nawet wystaje z niego śrubka.
Jeśli ta żyłka nie daje momętu siły po przez jej skręcanie to po co przy niej grzebać.
Generalnie ustawił bym ten gramofon bez instrukcji ale ja mam AdFontesa to jest tu dla mnie pikuś.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Marek20

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 21, 2017, 09:42
Ja mam przede wszystkim problem ze znalezieniem elementu, którym się reguluje tę siłę w tym ramieniu :)
Dlaczego wspomniałeś o windzie ramienia? No chyba nie ma ona wpływu na antyskating?
Uwaga o innym rozwiązanu szybkości opadania ramienia była przy okazj
Siłę as reguluje sie przsuwając ten cięzarek, tak jak opisał to autor. Tak samo był przesuwany cięzarek w niektórych polskich gramofonach, ale oczywiście cała reszta była inna.
Chyba zostawie to tak jak ustawiłem czyli cięzarek w połowie, no chyba ze będę mial więcej czasu to się tym pobawię.
Bo to gramofon to takiej właśnie zabawy jest.
Ustawienie nacisku igły, wymaga zaopatrzenia się w wagę, kiepskie rozwiązanie, o czy później, choć samo rozwiąznie z dwoma przeciwagami dobre, bo mozna tą mniejszą bardzo dokładnie doregulować nacisk. Tylko ze ramię się giba na zyłce, lub jest to metalowy pręcik, a ta mniejsza cięzko obraca się, i tragedię nietrudno.
Bardzo niewygodne.
Jakby tego było mało, to trzeba jeszcze robić cyrkowe numery z ustawieniem wagi dokładnie z poziomem płyty na talerzu. Jakieś podstawki itp
A przeztrzeń jest niewielka, więc najwygodniej jest zdjąć talerz, który potem trzeba załozyc, i pasek równiez.
Wpierw polozyłem wagę na talerzu, jest wysokości około 1,5 cm, ustawiłem 2 gramy nacisku.
Zapuściłem gramofon patrzę, a wkładka dotyka prawie płyty, no to ustawiłem wagę na podstawce równo z powierzchnią płyty, patrzę na wagę, a ta w tym polozeniu pokazuje ze nacisk wynosi 5 gram.

Kurna, co komu przeszkadzało ustawienie nacisku z wyskalowaną przeciwwaga, obracaną wokół własnej osi?

elem

Regulacja siły antyskatingu to popularny system grawitacyjny.  Ciężarek oddalasz/przybliżasz od osi ramienia.

Regulacja siły nacisku jest ok. Trzeba tylko mieć odpowiednią wagę, żeby nie kombinować jak koń  pod górę :)


Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Marek20

Cytat: elem w Wrzesień 21, 2017, 10:42
Regulacja siły antyskatingu to popularny system grawitacyjny.  Ciężarek oddalasz/przybliżasz od osi ramienia.

Regulacja siły nacisku jest ok. Trzeba tylko mieć odpowiednią wagę, żeby nie kombinować jak koń  pod górę :)



Jakę? To sobie kupię, bo stawionie wagi na podstawce i zdejmowanie talerza, jest mało wygodne.
Jedyna która by síę nadawała nie moze być grubsza niz grubość płyty i maty.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

Marek20

Pozostała jeszcze kwestia, podkładek pod kolce.
Gramofon pod talerzem nie ma zadnego systemu amrtyzacji.
Jedyne co w jakiś sposób amortyzuje, to cieniutkie gumowe podkładki pod podstawkami pod kolce, które dobrze sprawdzają się, aby gramofon nie przesuwał się, ale bardzo słabo amortyzują.
Pomyślałem o jakiś innych podstawkach pod kolce.
Tylko ze nic nie znajduję, są
tylko takie z kawałka metalu i kawałka gumy, czyli takie jak mam.
Płyty granitowej pod gramofon nie zamierzam kupować

frywolny trucht

Cytat: Piterski w Wrzesień 21, 2017, 10:11Ciężarek antyskatingu macie przed nosem i nawet wystaje z niego śrubka.

Rzeczywiście. Ślepym ::)

Marek20, a sprawdź po odłączeniu antyskatingu czy ramię nie wraca do jakiejś swojej stałej pozycji po odchyleniu w lewo i w prawo. Jak w samochodzie skręcasz w lewo i kierownica wraca do pozycji zero. W prawo i to samo. Ta żyłka na której wisi ramię chyba powinna stawiać opór podczas skręcania? Sądziłem, że to właśnie ta siła została wykorzystana do regulacji antyskatingu.

Kolejny eksperyment. Ciekawe na ile zwolnią obroty silnika gdy dojdzie tarcie igły w rowku? Możesz to sprawdzić kładąc szklankę po whisky, do góry dnem na labelu, a na niej smartfon z aplikacją do pomiaru obrotów. No ciekawe ile wyniosą obroty gdy igła nad płytą, a ile gdy tyra rowek.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Marek20

#83
Długo się nie pobawiłem.
Uruchomiłem dzisiaj gramofon i silnik zaczął terkotać, trzepień cały się trzęsie a wraz z nim osadzona na nim rolka napędowa
We wszystkich nóżkach odkleiły się gumy od podstawek pod kolce.
W poniedziałek egzemplarz jedzie do naprawy, kurierem zamówionym i opłaconym przez sprzedającego.

Nie kupujcie nigdy egzemplarza numer 13 :)

No chyba, że w weekend rozbiorę ten mechanizm i sam naprawię.....

[edycja]

1.Zapuściłem gramofon, niech się silnik pokręci przez kilka godziń, moze musi się ułożyć :)

2.Jadę po jakiś klej coby przykleić gumę do mosiądzu

Druga Japonią to my nie będziemy, w produkcji gramofonów, nawet w 50 pokoleniu

Ech.....

Ciekawa jest argumentacja producenta, mają sygnały z zagranicy, od użytkowników, ze guma się odkleja, ale ludzie jakoś sobie z tym radzą, poza tym gdyby użyli droższego kleju , to by gramofon nie kosztował tyle ile kosztuje, a i tak sprzedali go po niskiej cenie, bo normalnie kosztuje 3500 złotych.
Szkoda, ze  nie napisali tego w ofercie sprzedaży.......

Silnik kręci się dalej, wlałem trochę oleju maszynowego, terkotanie zupełnie ustało, cicho jak makiem zasiał, - obroty stabilne jak skała,  ale mam wrażenie że nadal jest bicie na trzepieniu, ono chyba od początku było, byc mozę tego nie zauważyłem,  na pewno od początku głośno pracował silnik pisałem od tym wcześniej...
Terraz jest cisza....
Zatrzymam za jakiś czas, poczekam aż silnik ostygnie, i zobaczę na zimnym czy objaw bedzie występował.





     

Marek20

#84
Żyjemy w czasach absurdu, płyty winylowe sprzedają dyskonty spożywcze, ksiazki sprzedają urzędy pocztowe a gramofony produką z niesprawnymi nózkami  i niesprawnymi silnikami.

Ostatnio kupiłem od jakiegoś amerykanina, gramofon sprzed bez mała 40 lat, był problem z obrotami, zgłosiłem problem, to mi w 30 minut zwrócił pieniądze a gramofon zapropnował abym wyrzucił na śmietnik, albu zrobił z nim co zechcę.
Tutaj kurcze, sztuka nówka, i propozycja, abym sobie sam nóżki podkleił, silnik nasmarował.
No nic trzeba będzie odesłać do naprawy.......   
Jak silnik rusza, słychać terkotanie, po jakiś 10-15 minutach terkotanie ustaje ale rolka napędowa ma bicie , zamiast kręcić się równo, trzęsie się.
 

frywolny trucht

Stopkami bym się najmniej przejmował. W sensie- warto poeksperymentować, ale a nuż konstruktor chciał na twardo?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Marek20

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 21, 2017, 21:55
Stopkami bym się najmniej przejmował. W sensie- warto poeksperymentować, ale a nuż konstruktor chciał na twardo?

No nie może być na twardo po całosci, to tak jakby auto skonstruować, bez żadnej amortyzacji, owszem pojedzie ,ale jeżdzić się tym nie da, że o komforcie użytkowanie nie wspomnę
Według mnie wynika to ze złego rozwiązanie technicznego, albo, nie wiem, możę było założenie takie, że to najtańszy model, to idziemy po taniości, a już te podkładki pod nóżki, to kompletna porażka, no jak się sypią po 3 tygodniach, prawie wogóle nie używane, to co będzie po roku? A porady typu, sam pan sobie podklej, to jest zagranie poniżej pasa.
A już sugestia, w rozmowie, ze powinienem się cieszyc bo kupiłem świetny gramofon, za 2000 złotych gdy wartosć tego gramofonu to 3500, to jest żenujące.   
Ramię owszem jest świetnie rozwiązane, fantastyczna separacja od podłoża, reszta również, ale napęd to kompletna porażka, zero izolacji od podłoża, i ściemniane typu, że ma to zaletę, bo można regulować brzmienie gramofonu typem podłoza na jakim stoi, to jest pieprzenie głupot.

Jeszcze nie posłuchałem a już ,od samego początku, masa problemów.

1. Przesuwanie terminu relizacji zamówienia.
2. Mimo że piszą, iż dostarczają gwarancję, z numerem seryjnym, i warunkami gwarancji, to mija prawie miesiac i nic takiego nie otrzymałem
3. Podobnie sprawa się ma z intrukcją obsługi, miał być a mija miesiąc i nie ma.
4. Nóżki się popsuły, po 3 tygodniach
5. Silnik się popsuł, po 3 tygodniach 

Ja na prawdę wyrozumiały jestem, ale przemyślałem sobie sprawę i jeśli będzie możliwosć zwrotu to zwrócę.     

         
Poniżej filmiki jak pracuje rolka napędowa w tym egzempalrzu.   





Plus coś terkocze w silniku.





frywolny trucht

Cytat: Marek20 w Wrzesień 21, 2017, 22:28No nie może być na twardo po całosci, to tak jakby auto skonstruować, bez żadnej amortyzacji, owszem pojedzie ,ale jeżdzić się tym nie da, że o komforcie użytkowanie nie wspomnę

Można. Tak są konstruowane massloadery.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

PiPi


Marek20

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 21, 2017, 22:32massloader

Kurna, co to za rozwiazanie, że jak delikatnie stuknę palcami, delikatnie w pobliżu gdzie sa nóżki pod napędem, to słychać to w odtwarzanym dźwięku
Mam kilka jaopńskich konstrukcji, z końca lat 70-tych i tam można wystukiwać sobie rytm na podłożu gdzie gramofon stoi i w żaden sposób nie przenosi się to na napęd.

         

il cattivo


Marek20

#91
Witam

Jestem z właścielem firmy po słowie.
Rozmowa rozpoczęła się dość nerwowo, z obu stron, z jednej strony, moje rozżalenie, z drugiej strony uzasadnione pretensje o publikowanie na tym forum informacji, które były przeznaczone tylko dla mnie, nie były przeznaczone do publicznego rozpowszechniania.
Wyjaśniliśmy to sobie.
Konstruktor tego gramofonu przyznał, że ten model to jest... tutaj pominę to słowo, powiem tak, nie najszczęsliwsza konstrukcja.
Gramofon wraca do firmy.
Sprzedający zaproponował, albo przeprojektowanie sekcji napędu, inne łożyskowanie, napęd poza gramofonem.
Ja zasugerwałem,  przedstawienie oferty zakupu innego gramofonu, lub ten sam model, ale z inaczej zaprojektowną i wykonaną sekcją napędu.
Jest czas na zastanowienie.
Potrakowane mnie poważnie, nie zbyto, nie zwlekano z odpowiedzią, zaproponowano sensowne rozwiązanie.
Ja to kupuję.
               

pre-audio

#92
Ja bym na waszym miejscu nie kupował tych gramofonów...

1. Obroty talerza są w przeciwną stronę (w prawo),
2. Igła w wkładce łamie się po pierwszym utworze,
3. Wszystko się odkleja łącznie z logiem firmy,
4. Gramofony są brzydkie i w ogóle nie grają,
5. Gniazda nie łączą więc strasznie brumi i szumi,
6. Obroty talerza są tak stabilne jak w ruskim zegarku,
7. Zagraniczne recenzje kłamią czyli wszystko jest przekupione,
Teraz najgorsze czekać trzeba na gramofon ponad dwa tygodnie.
A na budynku firmy jest napis sprzedam....to chyba gramofony nie idą...(dowód FV z nr1)

To tyle jak zauważę coś więcej to napisze....

Lyset

Dodam jeszcze ze strona internetowa 'otwiera sie' na jakies dwie sekundy i znika.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

pre-audio

Cytat: Lyset w Wrzesień 24, 2017, 21:21
Dodam jeszcze ze strona internetowa 'otwiera sie' na jakies dwie sekundy i znika.
U mnie otwiera się na 1/2 sekundy....żal

elem

Kolega Marek20 już tu nie mieszka. Nikt z nas nie brał na poważnie jego opinii.


Ale ze stroną jest cos nie tak
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

marekw 76

#96
Ale jak kręci się w prawo to chyba dobrze?

U mnie strona działa bez zarzutu.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

pre-audio

Cytat: elem w Wrzesień 24, 2017, 21:24
Kolega Marek20 już tu nie mieszka. Nikt z nas nie brał na poważnie jego opinii.


Ale ze stroną jest cos nie tak

Dziwne bo u mnie wszystko jest ok. Jutro to zgłoszę....

Rafał.T

Ale o co chodzi? ;)

Jakiś czas temu, zastanawiałem się jakie drugie ramię dokupić do swego Ad Fontes..., mialem taki gramofon u siebie na testach..., ustawienie/kalibracja to naprawdę żadna wiedza tajemna nawet dla mnie, więc jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że osoba mająca ogromne doświadczenie z gramofonami może mieć z tym problemy, chyba, że egzemplarz trefny. Grało to naprawdę fajnie(podpięta była wkładka MM - chyba jakiś starszy Goldring), sprzęt miałem od angielskiego dystrybutora, który to zaoferował się, że może mi zamówić same ramię. Zdecydowałem się jednak na drugie ramię Andrzejowe 14 cali - głównie ze względu na cenę(brałem same ramię, a podstawę wolnostojącą robił mi kumpel) .
P.S.
Z tego co wiem, te gramofony sprzedają się bardzo dobrze na wyspach.


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93