Renowacja urządzeń lampowych i nie tylko

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 15, 2020, 11:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Szukam firmy/osoby prywatnej, która to podjęła by się renowacji oraz wymiany podzespołów ww wzmacniaczu lampowym Sherwood S-5000 mk II.
Jeśli ktoś posiada jakiś dobry kontak gdzie można byłoby powierzyć tego typu usługę będę zobowiązany.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Z Ondrejem rozmawiałeś?
Obecnie jest z nim trochę utrudniony kontakt ale to sytuacja przejściowa.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Jakiś kontakt do niego mail, tel itp.
Dobrze by było bo on miał ten wzmacniacz na testach.
Zresztą coś by się jeszcze znalazło dla niego.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Masz co najmniej jedną osobę we Wrocławiu. Dr inż. Czyżewski. Chyba, że nie chcesz korzystać z jego usług, to inna sprawa.

GregWatson

Ok Ondreja namierzyłem.

A Pan Czyżewski zajmuje się takimi rzeczami?
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Cytat: GregWatson w Wrzesień 15, 2020, 12:22A Pan Czyżewski zajmuje się takimi rzeczami?
Greg, Pan Cżyżewski ma 71 lat i od 52 lat wykonuje wzmacniacze lampowe, naprawia je, modernizuje itp. Nie zaszkodzi zadzwonić i zapytać. Ale nie nalegam. On ma co robić.

vasa

Cytat: Kangie w Wrzesień 15, 2020, 12:27Pan Cżyżewski ma 71 lat i od 52 lat wykonuje wzmacniacze lampowe, naprawia je, modernizuje itp. Nie zaszkodzi zadzwonić i zapytać. Ale nie nalegam. On ma co robić.
To on projektuje i buduje wzmacniacze Linear Audio Research :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Kilka lat temu dr inż. Czyżewski zapytany przeze mnie czy zmodernizowałby mi wzmacniacz na taki z z potężną drugą harmoniczną, która dawałaby wokale damskie duże jak wrota od stodoły, żeby mnie zjadło tak jak kolegów z Warszawy, którzy mają piękne SETy czarujące fest - odpowiedział:

- A po co? Czemu mam psuć wzmacniacz? Nie po to pracuję nad wiernością odtwarzania wzmacniacza żeby psuć jego brzmienie.


Trochę prawdy w tym jest. Ale tylko trochę moim zdaniem.

GregWatson

Ok. Z Panem Cz. Też pogadam bo już wcześniej miałem z nim kontakt.
Trochę tego i trochę tamtego też.