ranking sprzętu audio na hi-fi.com.pl

Zaczęty przez magus, Październik 16, 2017, 15:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

magus


frywolny trucht

Taka mglista sugestia, że coś w akceptowalnej dla ciebie cenie warto wypożyczyć i posłuchać u siebie ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Lepiej zapytać na forum :) Jak tak patrzę teraz na ten ranking, to przy części opisów są bezsensowne, nic nie mówiące komentarze - np. "Dobre i tanie, niemieckie głośniki".  Kiedyś (20 lat temu) traktowałem bardzo poważnie te sponsorowane listy przebojów  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Jak to mówią "reklama dźwignią handlu".
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Sponsoring to tylko jeden z problemów takich rankingów. Nawet jak nie sposonsirng to redachtor musi cedzić słowa i szyfrem przekazywać między kolejnymi tytułami "WYBÓR REDAKCJI", przemycać informację, że coś niedobrego się dzieje i trzeba zwrócić na to uwagę. Aż dziw, że Enigmy redachtory nie używają do szyfrowania recenzji.  Nie mogą wprost bo im na drugi raz dystrybutor nie udostępni sprzetu na testy i koliega już nie będzie koliegom. Inne problemy takich rankingów/ recenzji to np. czasowa niedyspozycja redaktora, pewna powierzchowność gdy czas nagli, osobiste gusta i preferencje, mniejsze poważanie wyrobów danej marki, warunki akustyczne, sprzęt towarzyszący.
Popatrz, funkcjonujemy- jako audiofile- w ściśle policzalnym świecie. Akustyka, charakterystyka, napięcia, Ohmy. Cyferki, wzory. Wszystko jest policzalne, ale sami wprowadzamy zamieszanie. Bo wolimy, żeby grało cieplej na przykład. Panie pacz pan! Idealna charakterystyka kolumn. Żadnych załamań, górek, dołów. A ty mówisz- mam to w pompie! Nie podoba mi się  ;D  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Drizzt

Cytat: frywolny trucht w Październik 16, 2017, 20:03
Popatrz, funkcjonujemy- jako audiofile- w ściśle policzalnym świecie. Akustyka, charakterystyka, napięcia, Ohmy. Cyferki, wzory. Wszystko jest policzalne, ale sami wprowadzamy zamieszanie. Bo wolimy, żeby grało cieplej na przykład. Panie pacz pan! Idealna charakterystyka kolumn. Żadnych załamań, górek, dołów. A ty mówisz- mam to w pompie! Nie podoba mi się  ;D  ;D

Nie ma kolumn o idealnej charakterystyce a nawet gdyby były to i tak nie ma pomieszczeń o idealnej odpowiedzi impulsowej a nawet gdyby były to i tak nasz słuch nie posiada charakterystyki liniowej, wobec czego na pewne częstotliwości reaguje mocniej niż na inne. Problem jest inny : wszystkie te zjawiska zostały dokładnie zbadane na przestrzeni ostatnich 150 lat i dokładnie wiadomo co zrobić a czego nie robić aby dźwięk i jego percepcję poprawić. Tyle że audiofil ma to wszystko w dupie, nie będzie czytał głupot wymyślanych przez jajogłowych, zamiast tego kupi kabel, zmieni wzmacniacz albo wetknie lampę tam gdzie jeszcze nie wtykał ;)