Gramofon na początek

Zaczęty przez magus, Wrzesień 22, 2017, 11:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

magus

Z okazjami tak jest - jeśli znikną szybko to "były" okazje :)
Jak wiszą dłuższy czas - to może jednak "coś jest nie tak".

Z okazjami, jak w pokerze - wchodzisz do gry, gdy masz mocną kartę, albo potencjalny zysk przekracza siłę ryzyka.

Najgorsze, że nawet, jak się trafi perełkę, to średnio można z niej skorzystać, jeśli gramofon, źle zabezpieczony ulegnie uszkodzeniu. Nawet odszkodowanie go nie odbuduje...

Aczkolwiek skontaktowałem się ze sprzedawcą. Wg. niego zabezpieczenie gramofonu polega na wsadzeniu go w styropian :/
Jak uda mi się go przekonać do właściwego zabezpieczenia to przemyślę pro-jecta.

Marek20 - ta wkładka podwoi wartość gramofonu - pytanie, czy ja jestem w stanie usłyszeć różnicę pomiędzy wkładką za 100zl, a taką "wypaśną" za 350zl w gramofonie za 350zl ...
Czy do 150zl da się coś rozsądnego ( jak na początek) zakupić?

axolotl

Dlaczego nie kupisz at95e ? To bardzo dobra wkladka na poczatek, a moze i zostanie u Ciebie na zawsze .....

GregWatson

Ja swojego Micro Seiki DD-40 też pchałem kurierem za dużo większe pieniądze i nic się nie stało. Kwesta własnego wyboru. Uważam, że warto. Inaczej okazji nie będzie i tyle.
Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Cytat: magus w Wrzesień 23, 2017, 13:11Aczkolwiek skontaktowałem się ze sprzedawcą. Wg. niego zabezpieczenie gramofonu polega na wsadzeniu go w styropian :/
Jak uda mi się go przekonać do właściwego zabezpieczenia to przemyślę pro-jecta.
Jeśli to jest oryginalny styropian to ok, bo tak właśnie one są pakowane.

Marek20

#54
Cytat: magus w Wrzesień 23, 2017, 13:11Marek20 - ta wkładka podwoi wartość gramofonu - pytanie, czy ja jestem w stanie usłyszeć różnicę pomiędzy wkładką za 100zl, a taką "wypaśną" za 350zl w gramofonie za 350zl ...
Czy do 150zl da się coś rozsądnego ( jak na początek) zakupić?

Właśnie o tym pisałem w poprzednim wpisie

Oczywiscie da się kupić "przyzwoitą " wkłądkę gramofonową za 150 złotych, nawet jeszcze na kilka piw zostanie, bo na jedną płytę, nową, winylową już nie wystarczy.
Audio Technica 95 E, lub trochę droższy Ortofon OM 10
Pytanie w takim przypadku brzmi, po co panu do takiej, najgorszej wkładki z szlifem eliptycznym, bo gorszych nie produkują, a albo produkują porównywalne, gramofon o kilka klas lepszy?
Chce pan kupic tego Pro Jecta, to przyzwoity gramofon, tylko żeby to miało sens, to tzreba do niego stosownej wkładki, klasy np Ortofon 30, lub z tej smej półki Ortofon Brozne, w najgorszym przypadku, Ortofon 20, albo Ortofon Blue, lub coś z podobnej półki, plus minus 600-800 złotych, plus pre phono za porównywalne pieniądze   

Jeśli nie zamierza pan kupowac nowych płyty, których ceny, w dyskontach spożywczych wynoszą 50 złotych , a za zazwyczaj takie płyty kosztuja od 70-100 złotych, tylko zamierza pan słuchać mocno używanych płyt, w stanie, "jeszcze da się słuchać" to polecam kupić jakiś gramofon do 200 złotych, plus nową igłę za 50 złotych
Będzie pan zadowolony. 

Płyty winylowe to jest zabawa dla majętnych ludzi, powiem więcej to w dużej mierze jest, zabawa, moda, szpan, sentyment, itp
Staje pan przed półką w sklepie muzycznym, i tam płyta winylowa kosztuje, załóżmy, 70 złotych, a po przeciwnej stronie wydanie CD, kosztuje 20 złotych, ze nie wspomnę, że na rynku wtórnym mozna kupic za za 10 złotych. Odtwarzacz CD, na rynku wtórnym, można kupić za 100 złotych, przyzwoity, i taki będzie grał kilka klas lepiej niż zestaw anlogowy z igłą za 150 złotych.
Nie chcę pan zniechęcać, ale proszę to wszystko sobie na chłodno przemyśleć.

Amen   


Amen

W podobnym budżecie masz też http://allegro.pl/fisher-mt-6410-at72-renowacja-gwarancja12miesie-i6969869143.html i pewność, że jakoś to zabrzmi i płyt nie poniszczysz. Tylko musiałbyś napisać i poprosić o powieszenie AT95. Taka alternatywa.

Marek20

Cytat: Amen w Wrzesień 23, 2017, 20:15
W podobnym budżecie masz też http://allegro.pl/fisher-mt-6410-at72-renowacja-gwarancja12miesie-i6969869143.html i pewność, że jakoś to zabrzmi i płyt nie poniszczysz. Tylko musiałbyś napisać i poprosić o powieszenie AT95. Taka alternatywa.

Takie gramofony jak ten to się kupuje za stówkę, w przypływie szaleństwa, dwiestówki, bierz się młotek i sprzedaje się jako dawcę czesci, dla takich jak ten sprzedawca.
6 stówek, no litości....     


rudy-102

Cytat: Marek20 w Wrzesień 23, 2017, 21:45bierz się młotek i sprzedaje
Proszę o nieużywanie słów uznanych jako obraźliwe.

Marek20

#58
Cytat: rudy-102 w Wrzesień 23, 2017, 21:47
Cytat: Marek20 w Wrzesień 23, 2017, 21:45bierz się młotek i sprzedaje
Proszę o nieużywanie słów uznanych jako obraźliwe.

On pryska na koniec te egzemplarze, jakimś lakierem bezbarwnym? Maluje rurki ramienia i inne elementy?  A ta igła w tej wkładce, to chyba schowała się ze wstydu ;)
Przyjrzyj się uważnie, nie dość dokładnie odmalował te czarne miejsca gdzie ramię tej montowane do podstawy gramofnu, na talerzu widać, że się aluminim utleniło.
Ale wszystko, włącznie z matą,  świeci się jak mojemu psu jaja.


     

rudy-102

Cytat: Marek20 w Wrzesień 23, 2017, 21:54On pryska na koniec te egzemplarze, jakimś lakierem bezbarwnym? Maluje rurki ramienia i inne elementy?  A ta igła w tej wkładce, to chyba schowała się ze wstydu
Tu muszę przyznać Ci rację. Dosyć brutalnie potraktowany gramofon. Igła do wymiany.

Marek20

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 23, 2017, 21:58
Cytat: Marek20 w Wrzesień 23, 2017, 21:54On pryska na koniec te egzemplarze, jakimś lakierem bezbarwnym? Maluje rurki ramienia i inne elementy?  A ta igła w tej wkładce, to chyba schowała się ze wstydu
Tu muszę przyznać Ci rację. Dosyć brutalnie potraktowany gramofon. Igła do wymiany.

Taki styl "renowacji", w mordę jeża ;)

Amen

#61
No nie wiem czy olanie formułki o braku zgody na kopiowanie zdjęć to mądry pomysł.
Na pewno w takim budżecie, przy skąpej wiedzy o gramofonach, brałbym pod uwagę gramofon od Darka. Powyższa ocena renowacji nie nadaje się do skomentowania:) 

PiPi

Esdarkowi to jeszcze daleko do sztuczek Gerwazego ! Tu jeden na początek http://allegro.pl/fisher-mt-6320-audio-technika-mg-35v-licytacja-bcm-i6971046263.html . Tylko Esdarek daje gwarancje a Malkow nie  :(


Marek20

Cytat: Amen w Wrzesień 23, 2017, 22:08Na pewno w takim budżecie, przy skąpej wiedzy o gramofonach, brałbym pod uwagę gramofon od Darka.

Właśnie w taki target celuje ten sprzedjący, w ludzi którzy nie mają o tym pojęcia.
Jak ci kurcze nie wstyd polecać coś takiego.
Brak słów 

Marek20

Cytat: PiPi w Wrzesień 23, 2017, 22:25
O następny http://allegro.pl/gramofon-thorens-td-280-mkii-i6971249513.html  .

Model może nie jest jakiś szczególny, delikatnie mówiąc, plastkiwe badziewne ramię, ale w tej cenie można by się zastanowić, gdyby zamontowana wkładka miała igłę w dobrym stanie, bo dokupienia oryginalnej igły będzie kosztowało więcej niż chce sprzedjacy za ten gramofon.
Owszem dokłada nową igłę, tyle że najpodlejszego sortu, po jej załozeniu będzie to grało podle.

Miałem kiedyś, posłuchałem przez jedne dzień, i powędrował do ludzi.... 
   



Marek20

#68
Cytat: PiPi w Wrzesień 23, 2017, 22:21
Esdarkowi to jeszcze daleko do sztuczek Gerwazego ! Tu jeden na początek http://allegro.pl/fisher-mt-6320-audio-technika-mg-35v-licytacja-bcm-i6971046263.html . Tylko Esdarek daje gwarancje a Malkow nie  :(

Nad tym modelem i egzemplarzem, w budżecie do 500 złotych warto by się zastanowić dłużej, ładny stan, wkładka audio technica, z potencjałem, trzeba by wymieć igłę na nową 12XE, około 150-200, bo tam siedzi używany sferyk
Zależy ile trzeba będzie zapłacić.

Sprzedjacy ma jeszcze kilka innych modeli w tym SBA PSP 350, to składaczek z elementów JVC.
Ramię ok,przeniesione chyab zywcem z JVC QL-4, lub podobnego modelu. Kuleje cała reszta, pod koniec płyty sieje od napędu lekkim buczeniem. 
Cena pofrunie pewnie w okolice 400 złotych, a może trochę wyżej, bo stan wizualny ładny.
Problem jest taki, ze ja tam grota igły nie widzę, w tej wkładce. Może i dobrze, bo będzie można złapać sprzedającego na ofercie niezgodniej z opisem, wszak napisał, ze wszystko sprawne. Zakup nowej igły to koszt około 300-350, bo wsadzanie tam zamiennika, to jak wsadzanie sobie kija w dupę, bez sensu.

       

magus

Długo myślałem i zdecydowałem żadnego z tych dwóch nie kupić - żaden mnie nie przekonał.

W międzyczasie pojawiła się możliwość zakupu JVC QL-A200 bez igły za nieco ponad 100zl.

Co o tym sądzicie?

PiPi

Na początek jak znalazł .

elem

Cytat: magus w Wrzesień 22, 2017, 11:07Odkryłem u siebie w garażu pudło starych winyli z gramafonem Bambino. Aż mi się łezka w oku zakręciła
Wspomnienia z dzieciństwa powróciły.

Jeśli ten JVC za stówkę jest sprawny, to brać. Kup tanią wkładkę i zobacz czy Cię to bawi tak jak w dzieciństwie.

I napisz koniecznie, co w tym pudle z winylami jest :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

magus

Cytat: elem w Wrzesień 24, 2017, 21:03I napisz koniecznie, co w tym pudle z winylami jest
Nie przekopywałem jeszcze wszystkiego, sporo jest pocztówek.

Z tego co mam wyciągnięte to: Irena Santor, Meczysław Fogg, Kołobrzeg '77 ;) i jakies ruskie płyty - ciężko odczytać z nalepek - nie do wszystkich się koperty zachowały.

magus

No i zakupiłem :)

JVC QL-A200 za 120zł, z wkładką MF bez igły.
Sprzedawca twierdzi, że gramofon trzyma obroty i jedyny "minus" to brak igły. Przekonam się, jak cudeńko dotrze do mnie.

Teraz muszę dobrać wkładkę ... no chyba, że tylko igłę kupić ...

magus

Zdecydowałem, że z zakupem porządnej wkładki poczekam, a zkupię coś taniego.
Przynajmniej ze spokojem poćwiczę montaż i kalibrację, bez ryzyka, że puszczę do piachu kilka stówek, gdy coś sknocę.

Na razie zakupiłem więc AT95E.

Dziękuję wszystkim za cenne porady - wiele się dowiedziałem :)

pozdrawiam Was serdecznie!