Pre LAR LPS-1 made in Poland

Zaczęty przez kangie, Czerwiec 05, 2014, 08:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Jak widzę Phast PP6L6 został to dlaczego chcesz jeszcze temat drążyć dalej?
Rozumiem jak byś go nie kupił i szukał dalej ale z jakiś powodów go zostawiłeś?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Piterski... a widziałeś Ty kiedy phonopre w push pull'u na lampach 6L6?  ;D

Piterski

Cytat: LampowY w Wrzesień 06, 2018, 07:22
Piterski... a widziałeś Ty kiedy phonopre w push pull'u na lampach 6L6?  ;D

Masza miałem styczność tylko z phono Waldka. Nie wiem jaka to topologia.
Zastanawiam się tylko czemu Therion skoro zdecydował się na Phasta jeszcze szuka?
Może on gra pewne gatunki muzyki tak zajebiście że potrzebne mu są dwa ;D

Ja mam trochę inne podejście do tematu i raczej wybieram już jakiś tam kompromis, a nie kilka urządzeń :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Piotrek, Phast PP6L6 to integra, którą Adam ma od lat z tego co pamiętam.
Phonopre zwrócił sprzedającemu.


Piterski

Ok. już rozumiem  :-[, faktycznie jeśli chodzi o lampy jestem zielony ;D
No to kibicuje i dalej śledzę poszukiwania może i mnie to na coś naprowadzi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

Wszystko jest tak, jak napisał LampowY. PP6L6 to integra. Jest od lat i póki co zostaje.

Phono stage Phasta było zbudowane fantastyczne - miedź, świetne podzespoły, trafa. Zestrojono je jednak pod WAS  (uogólniam) a nie pode mnie - czyli nie misiowato. Oczywiście mógłbym w porozumieniu z Włodkiem dojść do tego, co chcę, zamiast tego postanowiłem poszukać innego pre.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

gratefullde

Dobre trafa Ci są potrzebne. Miałem LAR'a i bez traf to przymuł straszny był. Na trafach dostaje skrzydeł. Moim zdaniem to, w Twoim przypadku, jedyny słuszny kierunek.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Therion

Już pisałem - miałem trafa + LAR i nic to dobrego nie wniosło. W Phast były trafa Lundahl.

LAR jest wg mnie rewelacyjny - oczywiście za pieniądze jakie kosztuje.

Ale od kilku godzin mój dylemat PRE jest już zamknięty. Przyjechało urządzenie, które pozamiatało wszystko.

Napiszę w innym wątku.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

gratefullde

Niedoczytalem, sorki.
Ciekawe co to za pre które pozamiatało, napisz koniecznie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Każde trafa pozbawią pre tej "misiowatości" bo wprowadzają dynamikę, prad, szybkość, plangton.
Adam jak przyznaje nie chce iść w tą stronę. Ja tu widzę Sensora Pierwszego (1) Prelude.
Miałem dwa różne jego egzemplarze i to jest dynamiczny misio taki jak lubi Adam (chyba).

Spróbuj gdzieś dorwać do posłuchania. Używka nie powinna przekroczyć 3kilo zł.

gratefullde

Cytat: LampowY w Wrzesień 06, 2018, 18:04Spróbuj gdzieś dorwać do posłuchania. Używka nie powinna przekroczyć 3kilo z

Łonen chyba już coś ma ino się nie chwali....
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

A to się rozpędziłem  :-[

No chiba, że nowe tez nie podejdzie?

gratefullde

Cytat: LampowY w Wrzesień 06, 2018, 18:07No chiba, że nowe tez nie podejdzie?

Ponoć podeszło... ino my nie wiemy co.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Therion

#538
no juz piszę, już. Dajcie ryja rozdziawionego pozbierać. Wiem, że takie cuś jak czekanie  wkurwia, ale chciałem być fair wobec osoby która pierwsza mi zwróciła na niego uwagę i nie mogę jej odnaleźć. Ale znajdę, bo wiem kto ( i znalazłem - dzięki Spoon).

a tym cuś jest:

(reszta w blogu, tylko chcę pierwszy zachwyt pominąć, żeby nie napisać głupot)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

LampowY

Ha! GN... Zaczynam żałować, że wtedy go w końcu do testów nie wziąłem :)

Titanic

Cytat: Therion w Wrzesień 06, 2018, 18:45
no juz piszę, już. Dajcie ryja rozdziawionego pozbierać. Wiem, że takie cuś jak czekanie  wkurwia, ale chciałem być fair wobec osoby która pierwsza mi zwróciła na niego uwagę i nie mogę jej odnaleźć. Ale znajdę, bo wiem kto ( i znalazłem - dzięki Spoon).

a tym cuś jest:

(reszta w blogu, tylko chcę pierwszy zachwyt pominąć, żeby nie napisać głupot)
Hej możesz powiedzieć conto za cudo z tym ekranem czy to preamp? Sorry ale w wątku już trudno znaleźć zwłaszcza na komórce jak się ogląda, dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

GB

Tak ostatnio zastanawiam się nad wymianą pre gramofonowego dla wzmocnienia doznań odsłuchowych. Myślałem o MPW, ale np razie ograniczone środki nie pozwalają.

Na chwilę obecną gram na wkładkach MM, ale zastanawiam się nad jakimś małym "upgradem" do MC.

Tor obecny to Vincent SV-237, Camredge CP2, Pionier XL-A7000S wkładka AT440MLb.

Wzmacniacz pozostanie, ale doszedł nowy drapak SL1200G i dostał wkładkę Ortofona 2M blue w cenie.

Muza to głównie jazz, spokojny rock, poezja i trochę poważnej - przeważnie piano.

Czy jest sens zakupić do drugiego drapaka LAR'a? Czy pozostać przy angolu?

Z góry dziękuję za sugestie.

Pozdrawiam.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

cdt

Masz piękny gramofon . On zasługuje na Husariie :) , MPW , Sensora itd  . Grał bym na razie na niebieskiej i odkładał kase na pre .

frywolny trucht

Ja bym przyatakował Nudę Mini. Tam masz mnóstwo ustawień, żadna wkładka nie powinna zaskoczyć. Ostatnio Ahaja chyba jakby częściej zgadza się złożyć gotowca.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

To znaczy Husariaa jak najbardziej, tylko pytanie czy budżet pozwala? Pod 5 koła trzeba mieć. Tak się zastanawiam. Ostatni projekt her constructorra to była Nuda mini czy Husariaa mini? Chyba to drugie. To o to mnie chodziło :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Budżet ograniczony bo kupiłem 1200. A LAR nie pogra z MC?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

cdt

Pogra ale nie szkoda Ci kasy ? . Ze 2k trzeba chyba wydać . A chłopaki i tak dokładają do niego transformatory . A to dodatkowy koszt

GB

Cytat: cdt w Grudzień 08, 2018, 15:35
Pogra ale nie szkoda Ci kasy ? . Ze 2k trzeba chyba wydać . A chłopaki i tak dokładają do niego transformatory . A to dodatkowy koszt
Transformatory? W jakim celu?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

cdt

#548
Bo ma podobno  słabą sekcję MC .

rudy-102

Ma dobrą sekcje MC, ale z SUTkami gra mięsiściej.

Po Świętach będę składał forumowego klona pod wodzą McG. Jak mi wyjdzie to mój LAR będzie na sprzedaż. Na moje mogę nawet SUT`y dołożyć. Ale dopiero jak złożę. :)