Zakupy w Japonii - cło i VAT?

Zaczęty przez Flip Back, Wrzesień 09, 2017, 14:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Flip Back

Forumowiczów, którzy mają doświadczenia w zakupach z Japonii poproszę o opinie dotyczące cła i VAT. Czy przy sprzętach używanych zawsze były doliczane podatki, czy można tych kosztów uniknąć lub je zminimalizować?
Dzięki!

vasa

Raz ciągnąłem wkładkę z Japonii i przykładnie dowalili mi VAT i cło.
Ale to ruletka [emoji52]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Im wyższa kwota tym mniejsze szanse, że nie dowalą. Ostatnio mi przyłożyli na pułapie 600- 700 zł: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2084.0
A wcześniej ze dwa razy na podobnym pułapie kupowałem i darowali. Ale to było przed dobrą zmianą  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Ściągnąłem nowiusieńką wkładkę i bez cła. Zobaczymy jak będzie bo teraz ściągam następną rzecz i obadamy czy dowalą.
Trochę tego i trochę tamtego też.

MAC

Po ostatnich wytycznych do urzędów celnych o jakich słyszałem od znajomego funkcjonariusza publicznego (uszczelnianie VATu) to bym nie liczył, że coś przejdzie bez fiskalnego haraczu, NFW... >:(

Flip Back

O.K. dzięki za odpowiedzi.
Zastanawiam się czy U.C. wymaga potwierdzenia zapłaty przez kupującego aby mógł sprawdzić czy wartość towaru nie jest np. zaniżona. Czy może sugeruje się tylko wartością, którą zdeklaruje wysyłający?

christo

Z tego co wiem, wołają dowodu zapłaty.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Flip Back

To raczej zamyka temat zaniżonej wartości przez wysyłającego.

MAC

Cytat: Flip Back w Wrzesień 10, 2017, 11:14
To raczej zamyka temat zaniżonej wartości przez wysyłającego.

Niekoniecznie  :)
Kwotę np 1000$ można zapłacić w dwóch transzach - np 970$ i 30$  8)

Flip Back

W sumie racja! Jeszcze pytanie czy sprzedający prześle dwie FV z eBay.

GregWatson

Kupiłem sobie pod choinkę prezenty z Japonii i dowalił się Urząd Celny, pierwszy raz zresztą. Kazali wysłać zrzut aukcji i zrzut zapłaty za przedmioty. No i czekam ile to ze mnie zedrą. A tyle razy był spokój a tu nagle.... tym bardzie, że nie są to rzeczy nowe. Ruletka Pany - ruletka.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

A właśnie się władza chwaliła, że powołali spec-oddział celny do kontroli paczek z Azji. 20-stu chłopa przez miesiąc skontrolowało dziesięć paczek. Jedna była twoja. To masz.

Dobra zmiana.

GregWatson

Też to czytałem :)  Mają się dobierać do maluczkich bo oni się nie obronią a zostawiają duże firmy bo nie chce im się pałować z ich biurami prawnymi. Dobra zmiana.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kowacz

Kupowałem sporo przez Buyee
zasada jest taka że do 150 Euro nie naliczają cła
powyżej już tak ale to są groszowe sprawy
jednak 23% VAT-u dowalą zawsze  >:(

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

LampowY

W moim przypadku ciągania Furytecha z Japonii nie zaiskrzyło między sprzedawcą z Osaki a urzędnikiem pocztowego urzędu celnego  ;D
Japończyk napisał w deklaracji cenę za metr czego urzędnik nie doczytał  8)

McGyver

Cytat: LampowY w Grudzień 21, 2018, 17:36Japończyk napisał w deklaracji cenę za metr czego urzędnik nie doczytał 
Teoretycznie i tak powinni dowalić sam VAT bez cła, ale zapewne nikomu się nie chciało.

LampowY

I chwalmy Pana  ;D

PS. Adam, ARC został dzisiaj w Łodzi na stałe. Ostał mi się ino Protagonist  ;)

McGyver

Miło. Zacząłem robić kolejnego, ale na święta to se przerwę chyba zrobię.

LampowY


Melepeta

A coś się chwalili ostatnio w telewizorze, że kupili skaner do tych paczek od żółtków. I teraz będą wszystkie sprawdzać.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rudy-102

Hmm.To teraz nic już się nie ukryje.

GregWatson

No i się doczekałem działalności nowej grupy założonej przez nasze władze ściągające vat i cło z paczek ze wschodu. Zakupiłem pod koniec listopada w Japonii gadżety do gramofonu za niecałe 950 zł i dopiep..li mi cło i vat w wysokości 270 zł. Rozbój w biały dzień.

>:( >:( >:(
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

A skąd maja brać kasę na to rozdawnictwo?
Jak to mówią z próżnego i Salomon nie naleje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Liczyłem się z tym ale myślałem że to może 10% wartości a tu kuźwa 30%  -  :o   za co? pytam się za co kuźwa?
Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

23% z tego to VAT

Strach mnie obleciał bo chciałem na dniach zakupić rylca od jukiego  :-\