wkladka Shelter 201 czy Ortofon Bronze

Zaczęty przez Agnieszka O, Styczeń 25, 2017, 19:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Agnieszka O

czesc, rozwazam nowa wkladke do Pioneer PLX 1000: Shelter 201 lub Ortofon Bronze. Wzmacniacz - AMC 3030 (hybryda). Slucham glownie rock'a i czarnej muzy (funk).
Prosze o rekomendacje - co polecacie? :) Aga

vasa

Ortofon Bronze.
Niezależnie od wszystkiego innego :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

Takiego Bronze'a łatwiej też sprzedać, nawet z ułamaną igłą.

To też jest ważne:)
Grupa ratowania poziomu.

elem

A ja w opozycji - Shelter 201. Znam, słuchałem, świetna wkładka. Tanie Ortofony nigdy mnie nie przekonywały.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Agnieszka O

Cytat: elem w Styczeń 25, 2017, 19:36
A ja w opozycji - Shelter 201. Znam, słuchałem, świetna wkładka. Tanie Ortofony nigdy mnie nie przekonywały.

Akurat ten Ortofon jest dwa razy drozszy od Sheltera...

kawosz

Czasem zgodzę się z Vasą . Bronza  :)

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Agnieszka O

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 25, 2017, 21:06Philips GP 412 mk II
nie znam tej wkladki. z jaka muzyka najlepiej sie sprawdza, jak sobie radzi z basami i wysokimi tonami (np wokale)?

frywolny trucht

To jest wścieklizna... z końca lat 70-tych. Gra skrajami czyli idealnie do rocka, ale tutaj można ją akurat cywilizować np. igłą firmy JICO. Jedno jest pewne- bardzo ofensywne granie, a wyrafinowane, współczesne, drogie wkładki MM chcą rywalizować z finezją wkładek MC LO i słabo im to wychodzi. Tracą nieskrępowane jebnięcie, entuzjazm tanich wkładek MM, a finezji, zwiewności, wrażenia obcowania z prawdą- nie są w stanie osiągnąć. To ślepa droga- moim zdaniem. 
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 25, 2017, 21:06Philips GP 412 mk II
Cytat: Agnieszka O w Styczeń 25, 2017, 21:12nie znam tej wkladki.
Wkładka produkowana pod koniec lat 70-tych ubiegłego wieku. Czasami dostępna jako trupek do reanimacji.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Do tej wkładki jest całkiem spory wybór współczesnych igieł. Począwszy od 60 zł skończywszy na 600 zł.
Oczywiście najdroższe są tzw NOS- czyli jak wyszedł z fabryki w tamtym czasie- nie był używany.
Ale już zakup body za jakieś 150- 300 zł i igły za 60 zł pokaże, czy się kocha, czy wręcz przeciwnie. To nie są jakieś duże pieniądze, gdy się celuje w górną połówkę wkładek MM, czy podstawowe MC.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pan-troglodytes

Ten Shelter to nie jest czasem Sumiko w innym pudełku i z inną ceną? Ja poleciłbym Shure m97xe. Wspaniała wkładka. Znam jej brzmienie z Technicsa SL-1200, którego klonem jest ten Pioneer. Bardzo ładne granie. Możliwy fantastyczny upgrade w postaci igły Jico SAS (czy jak tam teraz Jico nazywa swoje lepsze szlify). Wkładka do rocka idealna, z pierdolnięciem, przytupem - ma wszystkie cechy dobrych MMek z dawnych czasów.

frywolny trucht

Ma trochę inne parametry elektryczne i gra ponoć lepiej. Nie miałem jednak okazji powąchać.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pan-troglodytes

Klon gramofonu z klonem wkładki. Za dużo klonu jak dla mnie.

frywolny trucht

Nic tylko Jacka Daniel's-a otwierać. Czysty syrop klonowy :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Agnieszka O

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 25, 2017, 21:58
Ten Shelter to nie jest czasem Sumiko w innym pudełku i z inną ceną? Ja poleciłbym Shure m97xe. Wspaniała wkładka. Znam jej brzmienie z Technicsa SL-1200, którego klonem jest ten Pioneer. Bardzo ładne granie. Możliwy fantastyczny upgrade w postaci igły Jico SAS (czy jak tam teraz Jico nazywa swoje lepsze szlify). Wkładka do rocka idealna, z pierdolnięciem, przytupem - ma wszystkie cechy dobrych MMek z dawnych czasów.


To super ciekawe, co piszesz, dzieki!
Tak - Shelter to Sumiko.

Agnieszka O

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 25, 2017, 21:58Shure m97xe
tez o Shure myslalam, boje sie jednak, ze z lampami (wzmacniacz) moze sie nie zgrac

elem

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 25, 2017, 21:58Ten Shelter to nie jest czasem Sumiko w innym pudełku i z inną ceną?

Nie jest a przynajmniej nie gra jak to słabe Sumiko. Biliwmi, słuchałem  8)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

malg

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 25, 2017, 21:06
Philips GP 412 mk II
Przyznaję Bronza nie słuchałem, o shelterze słyszałem dużo dobrego, ale
ja też polecam tego Philipsa
Body mozna kupić gp400 za 100zł do tego igła nówka sztuka około 300 lub shibata za 700
i gra muzyka



Agnieszka O

Cytat: elem w Styczeń 25, 2017, 22:18
Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 25, 2017, 21:58Ten Shelter to nie jest czasem Sumiko w innym pudełku i z inną ceną?

Nie jest a przynajmniej nie gra jak to słabe Sumiko. Biliwmi, słuchałem  8)

Thx. To duzo wyjasnia, wlasnie ominelam pulapke ;)


elem

stary Philips..., no dobra, MF 100 tez fajnie gra :) Znowu idziemy z radami "po taniości" a budżet jest 5 kzł na gramiak z wkładką!
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Agnieszka O

Cytat: elem w Styczeń 25, 2017, 22:26
stary Philips..., no dobra, MF 100 tez fajnie gra :) Znowu idziemy z radami "po taniości" a budżet jest 5 kzł na gramiak z wkładką!

to nie o to chodzi, zeby wydac max, co sie ma, tylko zeby pieknie gralo :) doceniam - i to najwieksza satysfakcja jest - jak sie po protu madrze (i dobrze) zlozyc calosc, a nie odhaczy, ze sie wydalo 100% kasy ;)

elem

Mądrze wydać 5kzł? To chyba nie na gramofon :) 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

malg

Cytat: elem w Styczeń 25, 2017, 22:26
stary Philips...,
Nie jest stary bo igła jest nówka sztuka od JICO - słuchałem, wiem - gra super fajnie
NOS-a bym nie polecał bo może być zleżały, chyba że kolekcjonersko  ;D


Cytat: Agnieszka O w Styczeń 25, 2017, 22:31
to nie o to chodzi, zeby wydac max, co sie ma, tylko zeby pieknie gralo :) doceniam - i to najwieksza satysfakcja jest - jak sie po protu madrze (i dobrze) zlozyc calosc, a nie odhaczy, ze sie wydalo 100% kasy ;)

jestem podobnego zdanie, ale to Twoje/Pani pieniądze  ;D
i decyzja należy do Ciebie, cokolwiek nie napiszemy

Agnieszka O

Cytat: elem w Styczeń 25, 2017, 22:37
Mądrze wydać 5kzł? To chyba nie na gramofon :) 

a na co? :)
a w ogole to zaczynam sie "łamać", ktora wkladke (a wiec i gramofon) wybrac - MM czy MC. czyli budzet do weryfikacji, bo 5 nie wystarczy (jeszcze preamp)