CD-Player dla wariata.

Zaczęty przez rudy-102, Grudzień 01, 2017, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

jak mam Philipsa CD350, niestety jak bralem nawet dzialal, teraz juz roznie i raczej nie czyta niz czyta, to warto go serwisowac, czy moze wejsc w tegoz denona 625 i modyfikowac?:) z tego Filipsa nawet brzmienie bylo fajne.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

McGyver

Obejrzałem wnętrze tego DCD625:



Miejsca jest pod dostatkiem, natomiast ten cedek nie ma wyłącznika sieciowego tylko standby. To oznacza że lampy byłyby cały czas pod prądem, chyba że się odłączy kabel sieciowy. Proponuję więc dokupić gniazdko IEC z wyłącznikiem, najlepiej przykręcane:



Po powiększeniu otworu po oryginalnym gniazdku zamontujecie je sobie i podłączycie do płyty głównej krótkimi przewodami w podwójnej izolacji.
Pamiętajcie że Denon jest urządzeniem drugiej klasy ochronnosci, więc środkowego bolca gniazda IEC w tym wypadku NIE WOLNO podłączać do masy urządzenia. Ma pozostać niepodłączony do niczego. A więc tylko dwa przewody pobiegną do PCB.


McGyver

Cytat: moon w Grudzień 02, 2017, 23:43Philipsa CD104
Ten klocek jeżeli w dobrym stanie wizualnym, to będzie miał większą wartość kolekcjonerską jako niemodyfikowany. A i lasera CDM1 też już od jakichś trzydziestu lat nie robią, więc nawet jak go zreanimujesz, to tylko do czasu. IMHO jak już przebudowywać, to coś, co posłuży długo i do czego są lasery - jak ten Denon lub DCD635 z mojej foty (takie same PCM61 w środku), tudzież Luxman D-373 na AD1864 (praktycznie to samo co kultowy AD1865) z którego można zrobić cedeka równorzędnego z Audio Note CD3. Itepe, itede. Jest wiele niedrogich cedeków które aż się prosi żeby zlampizować. Do wyboru, do koloru. Jeżeli komus się zamarzy zlampizowane TDA1541, to zapomnijcie o Philipsach na niedostępnych laserach. Polujcie na przykład na Sony CDP207ESD na taniutkim KSS210. Albo CDP950. Albo Yamahę CDX-630E.
A taki na przykład Kenwood DP-7090 ma tak samo jak Accuphase DP-65 aż osiem Burr-Brownów PCM1702, i taki sam jak w Accuphase filtr cyfrowy. Przy czym laserek do Kenwooda kosztuje 30 złotych, a laserów do Accuphase nie ma  :)


moon

stad pytanie, Philipsa modyfikowac nie chce, wizualnie jest calkiem bdb. A skoro wlasciwie nie dziala, to przydaloby sie cos w jego miejsce, jakiegos porownywalnego brzmieniowo
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Jaka jest różnica pomiędzy DCD-625, a DCD-625II ?

Jakub

Znalazłem fajny opis działania takiego układu:
http://www.valvewizard.co.uk/SRPP_Blencowe.pdf

Nie jest on taki znowu trywialny. Fajnie jest się czegoś nowego nauczyć.


rudy-102

Spytałem bo nie wiem, czy trafię na drugi 625 w pierwszej wersji. W drugiej mogę kupić od ręki.


muda44

Fajnymi i wręcz niezniszczalnymi odtwarzaczami są odtwarzacze Marantza z CDM4/19 jak przykładowo CD40,50,60 na TDA1541 albo pod transporty CD CD52/72 przy czym model CD72MKIISE uważam za lepszy od CD10/16 czy 80 .

W tamtych latach Marantz i Philips były jak Audi i VW. Komponenty podobne ale Marantz to wyższa klasa .

Z odtwarzaczami tymi mam kontakt od jakoś 1996r i miałem ich w tym czasie dziesiątki . W żadnym nie padł laser a jedyne co w niektórych egzemplarzach po tych latach wymaga wymiany to zębatka od wysuwu tacki dostępna nowa za około 40zł .
W sieci są też opisy modyfikacji , polecam AYA DAC .
Jak się trafi zadbany egzemplarz to można go tłuc non stop i ciężko będzie go zajechać a dla tych co chcą spać spokojnie można dokupić Philipsa za 100zł z takim samym laserem .

rudy-102

Cytat: McGyver w Grudzień 03, 2017, 12:16
Możesz też kupić 635, 735, 725 itp. itd one mają takie same kości.
Wyrwałem 625 w pierwszej wersji.

Michał

Czyli znowu denonomania? ;D ;D

Piterski

Cytat: Michał w Grudzień 04, 2017, 07:01
Czyli znowu denonomania? ;D ;D
U Rudego i Kawosza tak, a ja to kupiłem dla córki bo się z żadnym ze swoich nie mogę rozstać.
Lampizowac na razie niczego nie będę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Cytat: Michał w Grudzień 04, 2017, 07:01Czyli znowu denonomania? 
Płytki kupione . Decyzja zapadła :o

rudy-102

Cytat: Piterski w Grudzień 04, 2017, 09:48
Cytat: Michał w Grudzień 04, 2017, 07:01
Czyli znowu denonomania? ;D ;D
U Rudego i Kawosza tak, a ja to kupiłem dla córki bo się z żadnym ze swoich nie mogę rozstać.
Lampizowac na razie niczego nie będę.


Ach. Zobaczymy. Widziałeś jak to się zaczęło. Miał być dobry, tani i wytrzymały odtwarzacz dla dziecka. McGyver podsunął świetny pomysł żeby to samemu zmodyfikować pod jego wirtualną opieką. Mam nadzieję, że starczy mu cierpliwości bo pewnie będziemy go zarzucać pytaniami w trakcie składania :) .
Stanęło na tym, że kupiłem dwa identyczne odtwarzacze i jednego będę przerabiał. Część podzespołów też jest już zamówiona. Teraz trzeba tylko poczekać aż przyjedzie paczka z Hong Kongu.

Michał

 :o
Dwa?a miał być plejer dla syna ;D

rudy-102


Piterski

#67
Ja swojego odesłałem z powrotem. Potrafił się gubić na czytaniu płyt i w rzeczywistości prezentował się znacznie gorzej niż na zdjęciach z czerwonym tłem.
Szukać dla córki innego czy brać inny model pod rozwagę?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: Piterski w Grudzień 06, 2017, 22:10Szukać dla córki innego czy brać inny model pod rozwagę?
Za ile? Będziesz przerabiał czy ma być sauté?

Piterski

Na początek przerabiać nie zamierzam ale nie wykluczam. Lubię dłubać jak wiem jak i mogę poeksperymentować.
Kwota koło 300zł zdaje się być rozsądna.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

merlin1973

Cytat: rudy-102 w Grudzień 01, 2017, 13:43Mój syn (12 lat) ma dostać na gwiazdkę swój pierwszy zestaw stereo
Jakiej muzyki słucha syn ?
Pozdrawiam S.CH.


Piterski

Napisałem do Ciebie na PW.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Też chyba podatny na modyfikacje. W sieci jest cała masa opisów na jego lampizacje.

McGyver

Cytat: rudy-102 w Grudzień 07, 2017, 21:33
Też chyba podatny na modyfikacje.
Dlatego posiadam ich obecnie trzynaście sztuk, ale chyba przegiąłem  :-\ 
Cytat: rudy-102 w Grudzień 07, 2017, 21:33W sieci jest cała masa opisów na jego lampizacje.
To chyba ja rozpętałem to szaleństwo. Bo to jest najtańszy w zakupie cedek z PCM1702 na pokładzie.