Skąd brać nagrane taśmy magnetofonowe ???

Zaczęty przez pmcomp, Styczeń 09, 2016, 12:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Szkoda.... :(
A kiedy planujecie następny?
I może ewentualnie dwie sztuki ktos mógłby odstąpić?

miniabyr

Wczoraj byliśmy u Pmcompa w celu posłuchania mojej kupionej taśmy .Powiem ,że brzmi świetnie . Ok !Muzycznie to dla mnie zbyt płytkie .To taki jazzowy relaks ,który nie przeszkadza . Może jestem zbyt wymagający ,ale Ondrejowi ,Mirkowi24 i Piotrowi podobalo się. No oczywiście  było kopiowanie . Takie prawdziwe reel to reel.,,,,,,,,,,,,,ale o tym niech napisze Pmcomp.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Ja jednak nie mam pewności co do pochodzenia tych taśm.Po nagraniu z CD i sprzedaniu to z legendą,że to z taśmy matki pochodzi większość byłaby zachwycona.Brzmienie przygaszone, bo na zajechanych głowicach nagrywali i ten Maxell? Coś tu nie pasi, ale to nie moja kasa:)

MAC

Zbyt grubymi nićmi szyte ale w tym kraju to wszystko jest możliwe.
Najgorsze, że tego nie da się zweryfikować tylko przyjąć na wiarę.
Czyli wracamy do punktu wyjścia - łałdiofilstwo ze wszystkimi swoimi odmianami to religia  :D

paul_67

Wiara czyni cuda.Dosłownie i w przenośni :)

MAC

Najlepiej zdobyć na CD dokładnie to co kupił Paweł, przegrać to na taśmę i porównać nagrania.
Ciekawy jestem różnicy. I to nie chodzi o ten konkretny przypadek tylko w ogóle jak taśma tuszuje ułomności cyfrowego zapisu.

paul_67

Nagrywałem z CD na taśmę i wychodzi cudo, że chce się słuchać i do wersji cyfrowej nigdy nie wracać!

MAC


paul_67


MAC

#109
Cytat: paul_67 w Marzec 20, 2016, 07:16i ten Maxell?

To jest rzeczywiście dziwne.
Skąd oni go niby mają?
Patrzyłem wczoraj na ceny i dostępność. 5 szt na krzyż po 400-500zł wykopane z piwnicy ojca.

Paweł, one są rzeczywiście nagrane na Maxellu?

miniabyr

Ten materiał to udzielona licencja od chyba Revoxa. Napisano w ulotce dołączonej do taśmy. Jakoś nie widzę w innych sklepach tych taśm .Czyżby nakład się wyczerpał?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Ja spokojnie czekam na trzy szpulki od Petera . Jak będziemy ciągle szukać spisków to  popadniemy w obłęd co mi się zresztą czasem zdarza . Kupiłeś i masz porównanie do taśm Petera . Teraz oceń sam czy warto kupować czy nie . Ja myślę żeby  sobie jedną taką nówkę kupić . Tylko na ten miesiąc już mam przekroczony budżet . Copland u Mirka ( wymiana wszystkich lamp  :o ) step up ,  denon  :o starczy szaleństw .

miniabyr

#112
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: kawosz w Marzec 20, 2016, 09:41
Ja spokojnie czekam na trzy szpulki od Petera . Jak będziemy ciągle szukać spisków to  popadniemy w obłęd co mi się zresztą czasem zdarza . Kupiłeś i masz porównanie do taśm Petera . Teraz oceń sam czy warto kupować czy nie . Ja myślę żeby  sobie jedną taką nówkę kupić . Tylko na ten miesiąc już mam przekroczony budżet . Copland u Mirka ( wymiana wszystkich lamp  :o ) step up ,  denon  :o starczy szaleństw .
Hmmm ale to jest bardzo trudne do oceny bo musiałbym mieć ten sam materiał od Petera. Chyba na razie jest to nie do oceny. Ale taśmy mama.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Cytat: kawosz w Marzec 20, 2016, 09:41Jak będziemy ciągle szukać spisków to  popadniemy w obłęd co mi się zresztą czasem zdarza .
Nie chodzi o szukanie spisków, ale naiwnym też nie można być.Dobrze,że nie mam kasy na takie ekstrawagancje i święty spokój z tego powodu :)

MAC

Cytat: miniabyr w Marzec 20, 2016, 09:46A do mnie jedzie jeszcze taka taśma http://ccd.pl/peggy-lee-diamond-voices-of-the-fifthies-p2188/
Potrajasz wartość dziadka  ;)
Bierz przynajmniej po stówce za przegranie  ;D

A wróć, dziadek nie ma tej prędkości, to do Helgi.

miniabyr

No biznes to biznes ....he,he . Fakt dziadek nie ma 38 i bedzie mi służyć do kopiowania muzyki z cd na taśmę .Taka mu rolę wyznaczyłem.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: miniabyr w Marzec 20, 2016, 09:26
Ten materiał to udzielona licencja od chyba Revoxa. Napisano w ulotce dołączonej do taśmy. Jakoś nie widzę w innych sklepach tych taśm .Czyżby nakład się wyczerpał?

Mogę stwierdzic jedynie, że ta tasma ma grubość 35um. I że raczej na pewno nie jest to LPR35 RMG ponieważ RMG ma czarny coating, a ta ma brązowy.
Żeby stwierdzić jaka to taśma trzeba na niej nagrać kilka częstotliwości testowych i zobaczyć jak zachowuje się czyli jakie ma odchylenia w stosunku do taśmy, do której skalibrowany jest magnetofon. Wtedy grzebiąc w danych technicznych taśm mozna próbować wydedukować co to jest. Mirek24 jest od tego specjalistą ;), a ja się nie podejmuje nagrać nawet sekundy na tej taśmie. Toż to oryginał za 750 zł !!!

BTW zrobiłem dzisiaj test przegrywając tą taśmę na LPR35 RMG i ta RMG nagrywa ok. 2.5-3.0 dB ciszej niż PER528 do której mam skalibrowany magnetofon.

Pozdro

pmcomp


MAC

Reklama dźwignią handlu... założone to wszystko na Revka A77  ;D

pmcomp

Zdaje mi się, że O TYM jest właśnie ten wątek czyli przypomne ... skąd zdobyć nagrane tasmy magnetofonowe. Skoro nie można ich ukraść to trzeba je zakupic.

Pozdro

MAC

Miałem na myśli niefortunność/nieudolność fotek a nie Twojego wpisu.
Równie dobrze mogli te szpule wsadzić do kaseciaka :)

pmcomp

uppps ... wychodzą pewnie z założenia że jak koleś zobaczy szpulaka na okłądce to będzie wiedział do czego to to służy ;).

Pozdro

elem

Cytat: pmcomp w Marzec 20, 2016, 17:26Skoro nie można ich ukraść to trzeba je zakupic

A jak można ukraść, to należy to robić?   :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Ale, że taśmy matki z chomika doić?  ;D
Trzeba zlampizować router i mieć analogowy internet ;)