denon dvd 3910

Zaczęty przez kawosz, Wrzesień 10, 2016, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

kefas


GregWatson

Dopiero przyjdzie. Czarny.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Przecież masz porządny odtwarza SACD?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

#1078
Ale zupełnie nie mam DVD. No i chcę wybadać czy nie kłamiecie. 😆
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Do czego DVD jest Ci potrzebne? Nie łudź się jako CD zagra przeciętnie, chudo jedynie jako SACD wypada lepiej ale czy lepiej niż twój to bardzo wątpię ale Ciekaw jestem twojej opinii.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Oprócz wymiany gniazd RCA i zasilania co można samemu jeszcze w nim zrobić?.
Bo resztę to pewnie z Ondrejem?
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Piterski gdzieś w wątku przeczytałem że w porywach gra lepiej niż PD-50AE. Ale czy to prawda?
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Cytat: GregWatson w Październik 06, 2023, 08:44
Oprócz wymiany gniazd RCA i zasilania co można samemu jeszcze w nim zrobić?.
Bo resztę to pewnie z Ondrejem?
Nie wiele, bo nie masz przedwzmacniacza w wejściem mikrofonowym i odpowiednią korekcją. Ondrej po prostu brał wcześniej sygnał i podawał na odpowiednie wejście w starym przedwzmacniaczu Technicsa.
No Ciekaw jestem czy Ci w porywach zagra lepiej, dla mnie to on jest przyzwoity w swojej cenie i bardzo wszechstronny bo czyta obrazy płyt SACD ale wszystko co miałem na CD grało od niego mimo wszystko lepiej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Dorzucę swoje trzy grosze. Ten wieloformatowy odtwarzacz Denona ma już swoje lata. To co kiedyś było wystarczające, może teraz nie być satysfakcjonujące. Zaletą takiego kombajnu jest obsługa większości płyt w kolekcji. Wada ,że wielkoformatowość urządzenia okupiona jest jakością dźwięku. Piterski przekonał się na własnej skórze, co taka zmiana przynosi. Nie mniej słuchałem tego odtwarzacza Denona i zmian które  Ondrej dokonał  tzw. lampizacji- to faktycznie zmieniało dźwięk na plus. Jednak trzeba było spełnić konkretne wymogi techniczne - odpowiednie wejście w pre liniowym i ingerencja w Denona. W ramach hobby czemu nie spróbować !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

Czytałem o tej lampizacji ale czy tak daleko pójdę - chyba nie. Mam trochę albumów CD gdzie jest także płyta DVD przeważnie jakaś koncertowa. Odtważnie z lapka to trochę lipa. Zobaczę jak to słychać z Denona mimo upływu tylu lat od wypuszczenia.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Cytat: GregWatson w Październik 06, 2023, 09:58Mam trochę albumów CD gdzie jest także płyta DVD przeważnie jakaś koncertowa.

W takim układzie to ma to sens.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Czy to prawda że poprzez wyjście HDMI można pobrać pełen sygnał z SACD a nie tylko CD jak z wyjść cyfrowych?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Nie wiem jak zlampizowzny został ten odtwarzacz.
Ale zwykle można w takim układzie ustawić wzmocnienie aby puscic sygnał przez normalny przedwzmacniacz/wzmacniacz.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Przyszedł, odczekałem, odpaliłem. Na tapecie Julio Iglesias - Crazy SACD



Bajecznie😲🥰👏🤩😲 Jestem pod wrażeniem.

Wzmacniacz NAD C356bee po modyfikacji i JBL LX-300 MK2

Trochę tego i trochę tamtego też.

kefas

Nooo, niczego sobie, niczego. Gratulacje  :np:

GregWatson

Dzięki. Czemu jest tak duża rozbieżność w cenach płyt SACD? Z tego co widziałem to praktycznie od 30 zł do 700 zł.

Trochę tego i trochę tamtego też.

jjacek

Czarny wyglaa naprawde dobrze , jest ladniejszy od mojego srebrnego modelu . Mam nadzieje , ze bedzie sie dobrze spisywal i bedziesz zadowolenia . Gratulacje!

GregWatson

Dzięki Panowie.

Musze z kilka płytek posłuchać zanim wyrobię sobie pewniejszą opinię. Jak na razie jest dobrze.
Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

Cytat: GregWatson w Październik 11, 2023, 18:07
Dzięki. Czemu jest tak duża rozbieżność w cenach płyt SACD? Z tego co widziałem to praktycznie od 30 zł do 700 zł.
Ano jak to w zbieractwie niektóre sacd to kolekcjonerskie rodzynki , niektóre to Shm Sacd ,najlepiej brzmiące to jednowarstwowe. etc. Ceny są różne , ale średnio to ok 200 zł . Analogue Production , MoFi. Obecnie najdroższe to Esotrtic - cena 100 euro za płytę
Moje ulubione Talk Talk w 2003 roku leżało sobie grzecznie w Media Markt , a ja myslałem sobie ,że tak już będzie. Niestety nakład się sprzedał , nie bylo wznowienia a płyta Talk Talk Spirit of Eden kosztuje obecnie 400 euro. Cóż poradzić .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

A co warto kupić tak na początek?
Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

Poszukaj coś  ze stajni Analogie Production  i Mofi . Bardzo podoba mi się  np M. Davis z MoFi.  Świetna jest klasyka z Esoteric - ale kosztowna .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

Dzięki. Lepiej soytać niż się naciąć. 😀

A jak Niemen? Tak sobie? czy warto mieć jednak?
Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

Niemen Enigmatic -trzeba mieć !!!! Reszta z tego jest różnej jakości . Ale chodzi mi o samo nagranie, którego nie uratuje mastering ani sacd . Jeszcze znakomite jest Katharsis -ale to wiadomo awangarda na maksa. Mnie to odpowiada. Ciekawe będą nowe tytuły! Już coś wiem , ale nie powiem -) Trzeba poczekać na AVS!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

No tak. Niemena mam na starych jak i nowych vinylach ale te SACD to sobie kupie. Pisałeś wcześniej że coś na AVS ma być nowego. No to poczekam😀. Dzięki.
Trochę tego i trochę tamtego też.