Dobry transport CD

Zaczęty przez darekrocznik71, Kwiecień 16, 2018, 23:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

darekrocznik71

Słuchajcie szukam dobrego transportu CD, DAC to Protagonist DAC, mogę w dobrej cenie kupić transport CD/DVD Proceed PMDT,  muzyka to ostrzejszy rock i reggae, proszę o opinie czy to dobry transport, jak z laserem ?

muda44

#1
To że podałeś jaki masz DAC czy jakiej muzyki słuchasz nic to nie daje żeby coś Tobie konkretnie doradzić .
Żeby doradzić jaki transport wybrać  ,trzeba znać jak gra Twój obecny transport oraz w którym kierunku oczekujesz zmian.
To że jakiś transport jest lepszy nie znaczy że dla Ciebie i w Twoim systemie będzie lepszy bo np rozjedzie Ci albo przesunie w nieodpowiednią stronę równowagę tonalną , barwę itd .

Tu masz wykaz transportów  , odtwarzaczy CD i na jakich laserach są .
http://vasiltech.narod.ru/CD-Player-DAC-Transport.htm#P

Wszystkich nie ma .

darekrocznik71

Lubię ciepłe analogowe brzmienie, reszta elektroniki to pre i monobloki Sonus Oliva na lampach Tung Sol i Mulland oraz CD Abrahamsen V. 1.0 dlatego szukam transportu, tego modelu Proceed nie ma w tym wykazie

muda44

Abrahamsen V. 1.0  nic mi nie mówi , nie wiem jak gra w roli transportu natomiast te które grają tak jak tego oczekujesz to :

Philips CD650 - analogowy , gładki z ładnym basem

Pioneer PD-9700 / 901 - bardziej dociążone brzmienie ale dostać ładny egzemplarz graniczy z cudem

Teac VRDS T-1 i VRDS 7 podobnie do Pioneera ale pod każdym względem krok do przodu . Problemem jest cena , stan i koszty części

Wadia WT-3200 - najbardziej barwny ale kosztem dynamiki , precyzji i rozdzielczości . Ceny za jakie ostatnio go widuję są z kosmosu .


Philipsa CD-650 mam do odstąpienia w ładnym stanie , wysłałem Ci PW .

McGyver

Jeszcze Audiomeca Mephisto gra ciepłym i barwnym dźwiękiem.
CEC TL1X w sumie też.

darekrocznik71

Aj chyba sobie odpuszczę, kupowanie kota w worku, mało recenzji, nie wiadomo jaki laser a 3 tys. trzeba wyłożyć

darekrocznik71

W tym Proceed jest laser : VNP1713-A/VUP-110 DVD laser lens pioneer, czyli ciężki do zdobycia

darekrocznik71

Panowie Audio Note znakomita firma we wzmacniaczach lampowych a jak ze źródłami - transport Audio Note CDT Zero - znacie ?

McGyver

Cytat: darekrocznik71 w Kwiecień 18, 2018, 21:52
Panowie Audio Note znakomita firma we wzmacniaczach lampowych a jak ze źródłami - transport Audio Note CDT Zero - znacie ?
Zero to w katalogu AN budżetówka. W ubiegłym roku na allegro zeszło za jakieś 1500zł.
Zaletą jest dostępny i tani laser. Obsługa bez pilota beznadziejna. Na szczęście istnieją takie wynalazki jak Logitech.

muda44

Jest jeszcze inne rozwiązanie .
Pioneer PD-50 + kabel coax Da Vinci 1,8 metra HF8DR + zasilający Cardas Cross
Albo
Cambridge CXC + kabel coax Da Vinci 1,8 metra HF8DR + zasilający Cardas Cross


Da Vinci 1,8 metra HF8DR  możesz sobie kupić a powyższe jednocześnie wypożyczyć i sprawdzić .

A może wrócić do pierwotnego pomysłu z CD i wysłać do McGyvera ?
Zna się to Ci powie czy warto w nim grzebać czy nie .


darekrocznik71

No i udało się Audio Note kupiony za śmieszne pieniądze, no i do poprawy toru też pójdzie do mojego mistrza, którego pozdrawiam  :np:

McGyver

Coś tam potrafię, ale żeby zaraz mistrz, to trochę przesadzone jest  ???

malg

Cytat: McGyver w Kwiecień 19, 2018, 14:43
Coś tam potrafię, ale żeby zaraz mistrz, to trochę przesadzone jest  ???
nie bądz taki skromny

McGyver

Cytat: malg w Kwiecień 19, 2018, 20:42
Cytat: McGyver w Kwiecień 19, 2018, 14:43
Coś tam potrafię, ale żeby zaraz mistrz, to trochę przesadzone jest  ???
nie bądz taki skromny
Kiedy to pisałem, nie byłem skromny, tylko TRZEŹWY  :P

malg

Cytat: McGyver w Kwiecień 19, 2018, 20:43
Cytat: malg w Kwiecień 19, 2018, 20:42
Cytat: McGyver w Kwiecień 19, 2018, 14:43
Coś tam potrafię, ale żeby zaraz mistrz, to trochę przesadzone jest  ???

nie bądz taki skromny
Kiedy to pisałem, nie byłem skromny, tylko TRZEŹWY  :P
a to wszystko tłumaczy ::)

darekrocznik71

Skromność jest cechą mistrzów  :)

finchers

Panowie a to nie jest tak że szkoda kombinować z transportem jak i tak całą robotę po coaxial zrobi DAC (i on tu jest odpowiedzialny za wszystko?)
No chyba że Wy mówicie o bezpośrednim podłączeniu transport -> wzmak...
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

McGyver

Gdyby tak było jak piszesz, to wystarczyłoby podłączyć byle jakie DVD do dobrego DACa.
Niestety w praktyce jest tak, że transport robi różnicę, przewód cyfrowy robi różnicę, ba, nawet sieciówki podłączone do DACa i transportu robią różnicę.
A że niektórzy tych różnic nie słyszą, to zupełnie inne zagadnienie.

finchers

McGyver,,,no bez jaj że przewód cyfrowy robi różnicę...
Z sieciówkami się zgodzę (mniej lub bardziej ekranowane) ale jaka ma być różnica w przesyle cyfrowym?
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

darekrocznik71

Oczywiście, że dobry coaxial robi różnicę bezdyskusyjnie

malg

Cytat: finchers w Kwiecień 25, 2018, 14:04
McGyver,,,no bez jaj że przewód cyfrowy robi różnicę...
Z sieciówkami się zgodzę (mniej lub bardziej ekranowane) ale jaka ma być różnica w przesyle cyfrowym?

ale to samo z cyfrą, ekranowanie ma znaczenie, bo po przejściu przez kabel mogę być przekłamane bity

finchers

oki to dajcie namiar na dobry ale tani ....sprawdzę i ocenię czy mnie nie bajerujecie 8)
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

McGyver

#23
Cytat: finchers w Kwiecień 25, 2018, 14:04McGyver,,,no bez jaj że przewód cyfrowy robi różnicę...
A myślisz że co płynie tym przewodem? Zera i jedynki? A dupa tam, tym przewodem płynie prąd. Szybkozmienne przebiegi prądowe. A prąd ma naturę analogową. Dopiero odbiornik w DACu dokonuje interpretacji tego przebiegu i odczytuje z niego zera i jedynki. A po drodze przecież parametry tego przebiegu prądowego mogą zostać zniekształcone w najróżniejszy sposób.