Skrzywiona igła w DV20XL

Zaczęty przez zalun, Sierpień 03, 2016, 23:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Krzysztofie a co to za linią wkładek Ortofona?
Nie widziałem ich wcześniej w katalogach.
Możesz coś więcej o nich powiedzieć?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

zalun

#26
Cytat: ahaja w Sierpień 06, 2016, 16:01To ile Ciebie ma to kosztować?
3300zł.

A Alex się nie odzywa... Macie do niego jakiś email?
Cytat: ahaja w Sierpień 06, 2016, 16:01Jeśli trzeba zejść z kosztów to brałbym pod uwagę ATOC9II.
To nawet nie chodzi o to. Tylko po prostu nie znam się na MC, dobieraniu wagi itd. Moje ramię to VPI JWM 9 - według różnych informacji 7,7 - 9g.
Chcę uzyskać dźwięk lepszy niż mam cyfrowo (raspberry Pi z Hifiberry Digi przez Hegel 12). W tej chwili - po zmianie kolumn słyszę, że jest gorzej, dlatego zainteresowałem się wkładką i kupiłem mikroskop.
Na AS rozmawialiśmy wcześniej i pisałeś, że i tak wejdę w Ortofon...

vasa

A czy w torze cyfrowym masz odpowiednią ilość basu? Czy jest go nieco zbyt dużo?
Przy OC9 bas będzie bardzo punktualny i świetny jakościowo ale będzie go nieco mniej.
Jeżeli chcesz utrzymać obecną równowagę to lepszy będzie Ortofon lub Benz Micro.
Jakie masz pre gramofonowe?

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

zalun

Cytat: vasa w Sierpień 07, 2016, 11:36A czy w torze cyfrowym masz odpowiednią ilość basu?
Jest dość - porównywałem Cambridge Audio i Hegla i wziąłem Hegla, także ze względu na bas.
Jeszcze nie mam docelowych kolumn - teraz grają tubowce na Sonido.
Cytat: vasa w Sierpień 07, 2016, 11:36Jakie masz pre gramofonowe?
Nuda II chyba robione przez Krzysztofa.

rudy-102


rudy-102


ahaja

Te Ortki co ma Thakker to zapewne rebildy z fabryki - świadczą o tym szlify.

Rondo reda nie pamiętam, ale miałem w łapkach kilka razy Bronza i ten gra.

christo

W Ortofonie są kontrapunkty do wzięcia (rebuild). http://www.ortofon.com/hifi/products/treasure-trove
Kontrapunkt a za 550 ojro.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

zalun

Ładnie to wszystko wygląda (rebuildowane Ortofony).
Myślę, że zrobię tak:
Zainstaluję MM, które mam w domu - Ortofon 5E (wpływ testów na forum), a potem naprawianą za pomocą SuperGlue 2M Blue (ale najpierw obejrzę ją dobrze).
Sprzedam DV jako uszkodzoną na alle(mam nadzieję)drogo

To da mi dwie korzyści:
1. Otrzaskam się z ustawieniami na wkładkach na których mi nie zależy
2. Zobaczę jak grają na Nudzie i zafunduję sobie skok jakościowy, gdy już kupię MC

frywolny trucht

Ortofon OM na VPI Scout? Musze mieć zdjęcie  ;D
Ogólnie sprzedaż uszkodzonej wkładki oznacza dla kupującego trochę zachodu, niepewność co do zakresu naprawy, a więc policzy najmniej korzystną, najdroższą wersję. Nie spodziewałbym się kokosów, acz waryjotów nie brakuje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

zalun

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 08, 2016, 15:01Nie spodziewałbym się kokosów, acz waryjotów nie brakuje.
Ogólnie muszę ruszyć posprzedawać "z szafy". Nagromadziło mi się trochę rzeczy. Jak sobie mentalnie wbiję, że kupię wkładkę jak posprzedaję to może coś się ruszy.

zalun

Na życzenie


Musiałem dołożyć trochę wagi (blutakiem), bo było 1,2g max.


Przy okazji dwie niespodzianki:

Po pierwsze :(  Sekcja MM Nudy II gra mi tylko lewym kanałem, gram z preampa NADa, który sekcję MC miał gorszą...

Po drugie :) Dobrze gra - mniej detali niż z cyfry, ale to zdecydowanie nadaje się do słuchania. Na razie puściłem sobie jedną płytę i nie narzekam. Co chyba znaczy, że ten DV20XL grał słabo.
Co to będzie, gdy zmienię na porządne MC!?

frywolny trucht

Ukryłeś prawdziwe "piękno" tej wkładki, ale masz rację, granie w półmroku jej pomaga :)


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Wiadomo że wkładka gra z ramieniem ale czy twoje ramię w VPI nie było przypadkiem za lekkie do DV20?
Jestem zaskoczony, że ten paluszek dobrze gra, dla mnie na starym polskim gramofonie to była porażka.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

zalun

Cytat: Piterski w Sierpień 10, 2016, 12:19starym polskim gramofonie to była porażka
U mnie na Project Debut II też było słabo - dlatego zmieniłem na 2M Red.

Teraz - VPI Scout z "paluszkiem" gra chyba lepiej niż rzeczony ProJect z 2M Red. Biorąc pod uwagę, że VPI z zepsutym DV20XL grało dużo lepiej, a teraz jest w sumie prawie tak samo.

zalun

Cytat: Piterski w Sierpień 10, 2016, 12:19czy twoje ramię w VPI nie było przypadkiem za lekkie do DV20?
Z tego co czytałem, można kupić gramofon z tą wkładką bezpośrednio od VPI.

frywolny trucht

Niesamowite. Pro-Ject wciskał tę wkładkę w swoje najtańsze gramofony, jako tańszą wersję względem 2M Red.
No ale w sumie co konstruktor to inne przemyślenia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

zalun

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 10, 2016, 23:11Pro-Ject wciskał tę wkładkę w swoje najtańsze gramofony
Albo czegoś nie rozumiem, albo nie zostałem zrozumiany.
VPI polecało i montowało DV20X(L/H) jako standard do tego ramienia

frywolny trucht

Nie. To moja wina. Czas mi iść spać.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: zalun w Sierpień 10, 2016, 23:19VPI polecało i montowało DV20X(L/H) jako standard do tego ramienia
Do tego ramienia przydałaby się ciut bardziej podatna wkładka. Takie minimum 15cu.
Mimo że Dynek formalnie pasuje to jednak może nie do końca być za ep trzymany.
Myślę że optymalne rozwiązanie to rozmowa z RCM o Benzu. A popsuty dynek może być pretekstem do jakiegoś rabatu.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

zalun

Cytat: vasa w Sierpień 10, 2016, 23:33Myślę że optymalne rozwiązanie to rozmowa z RCM o Benzu. A popsuty dynek może być pretekstem do jakiegoś rabatu.
Z tym, ze "dynek" byl kupowany gdzie indziej - hificlub.pl

vasa

Ale RCM ma Dynavectora w ofercie. I jeśli Roger ma coś z Benza na półce to jest pretekst żeby sprzedać taniej.
Zapytaj, to nic nie kosztuje :)

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

krzysiek

Dodam, że dzięki brexitowi w UK można kupić Benz Ace 1200 zł taniej, niż wg cennika w PL.
Koło grudnia jeden z dealerów sprzedawał Ace nawet za £499, ale już nie ma tej oferty.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

zalun

RCM twierdzi, że "Zdecydowanie przez firmę VPI polecany jest Dynavector, a Benz Micro ma trochę za wysoka podatność.", Dodatkowo - "Wymiana możliwa tylko w ramach jednej firmy.", czyli nici z obniżki.

Zaraz zaraz. Czy dealerzy DV mają obowiązek przyjąć starą wkładkę w ramach rozliczenia? Może warto spróbować w UK? Mam tam konto, więc pieniądze tylko tracą na wartości ostatnio...

vasa

Cytat: zalun w Sierpień 11, 2016, 14:05"Zdecydowanie przez firmę VPI polecany jest Dynavector, a Benz Micro ma trochę za wysoka podatność.", Dodatkowo - "Wymiana możliwa tylko w ramach jednej firmy."
Czyli nie mają nic do upłynnienia :(
Najwyraźniej trzeba skorzystać z niskiego kursu funta.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.