Menu główne

Malinowe granie

Zaczęty przez christo, Październik 18, 2016, 08:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: osiek w Maj 23, 2017, 20:16
A chyba ze tak. Ja dalej czekam na swoją. Swoją musiałem odesłać, bo była w stanie agonalnym :(

Transport nawalił?

Zrzucam do plików moje CD. Denon 3910 poległ w starciu z "malinką". Po RCA oczywiście bo w roli transportu do Protagonista nie było to tak oczywiste ale jednak ze wskazaniem nadal na RP.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

osiek

 Nie wiem czy transport czy z magazynu taka wyszła. Poszła do zwrotu, następna już jedzie :)

moon

Cytat: gratefullde w Maj 23, 2017, 17:35Tak mi się zdaje. Poza tym wygoda użytkowania "malinki", zasilacz Tomanka ma pstryczek włącz/wyłączniczek.

hm, juz jakis czas temu myslalem o zmianie zasilania, moze byloby warto. i   myslalem, zeby docelowo jakiegos innego daca kupic, ale nie chce inwestowac wiele, bo slucham raz na jakis czas, gdy nie moge poswiecic sie przekladaniu plyt na drapaku;) ten nowy 502HAT wpadl mi w oko, bo cena jeszcze do zaakceptowania
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

Cytat: moon w Maj 24, 2017, 10:17hm, juz jakis czas temu myslalem o zmianie zasilania, moze byloby warto
Warto :)
Cytat: moon w Maj 24, 2017, 10:17bo slucham raz na jakis czas, gdy nie moge poswiecic sie przekladaniu plyt na drapaku;)
Łapię się na tym, że ostatnio słucham dużo z RP3 a to za sprawą niezłej jakości dźwięku. Vinyl jest na wieczorową porę, gdy mam więcej czasu na tę celebrację ;)

Cytat: moon w Maj 24, 2017, 10:17502HAT wpadl mi w oko, bo cena jeszcze do zaakceptowania
Też zwróciłem na to uwagę. Nie wiem natomiast czego mógł bym się spodziewać w porównaniu do digi + pro i dac Protagonist. Ale kusi by porównać.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: osiek w Maj 23, 2017, 22:55Nie wiem czy transport czy z magazynu taka wyszła. Poszła do zwrotu, następna już jedzie :)

Ale bubelek. Dobrze, że nie było problemów z reklamacją.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

Cytat: gratefullde w Maj 24, 2017, 11:09Łapię się na tym, że ostatnio słucham dużo z RP3 a to za sprawą niezłej jakości dźwięku. Vinyl jest na wieczorową porę, gdy mam więcej czasu na tę celebrację

ja w ciagu dnia to nie slucham, bo mnie w domu nie ma;) wieczorami jak mam jakas dodatkowa robote albo nie chce sie wstawac przy czytaniu ksiazki czy wzglednie przy lenistwie, to slucham z maliny.

Cytat: gratefullde w Maj 24, 2017, 11:09Też zwróciłem na to uwagę. Nie wiem natomiast czego mógł bym się spodziewać w porównaniu do digi + pro i dac Protagonist. Ale kusi by porównać.

ja mam zwykle, https://www.hifiberry.com/shop/boards/hifiberry-dacplus-rca-version/ chyba wtedy nawet innego nie bylo, bralem od producenta, bo obudowa do tego byla od razu do kupienia. A teraz sie zastanawiam, czy moze do tych 400-500pln nie kupic czegos i juz nie szukac dalej, zewnetrznego DAC nie mam, wiec nie mam z czym porownywac:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

Malinowy wyścig zbrojeń trwa. Wyeliminowano jitter. Patrząc na parametry tej karty to trza lecieć do sklepu...

https://volumio.org/product/allo-digione

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Może ktoś podpowie: czy montując Allo - DigiOne w mojej malinie zamiast Digi + pro, Moode wykryje automatycznie tę kartę?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

osiek

A wiesz jakie parametry ma digi+ pro?

gratefullde

Cytat: osiek w Czerwiec 21, 2017, 20:17
A wiesz jakie parametry ma digi+ pro?

Na forum RPi ktoś pisał o jitterze na poziomie 50ps ale ja nie potrafie tego odnieść do tych femtosekund w DigiOne.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

osiek

Piko to 10^-12, femto 10^-15 czyli te 400 femtosekund to o ile się nie mylę 0,4 pikosekundy czyli tak 100krotnie mniej niż w digi+ pro. Coś mi w głowie majaczy, ze popularne CD sprzed 15 lat(marantz 63se)  jitter miały na poziomie nanosekund. Ale mylić się mogę. Nie wiem jak ma się to do nowych konstrukcji ale wartości już kosmiczne.

gratefullde

Cytat: osiek w Czerwiec 21, 2017, 20:33
Piko to 10^-12, femto 10^-15 czyli te 400 femtosekund to o ile się nie mylę 0,4 pikosekundy czyli tak 100krotnie mniej niż w digi+ pro. Coś mi w głowie majaczy, ze popularne CD sprzed 15 lat(marantz 63se)  jitter miały na poziomie nanosekund. Ale mylić się mogę. Nie wiem jak ma się to do nowych konstrukcji ale wartości już kosmiczne.

Pytanie na ile to poprawia jakość no i czy warto. Jak zawsze, trzeba się samemu na własnej skórze (kieszeni) przekonać.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Słucham sobie Jimmiego i doszedłem do wniosku, że to jest ten moment, że mogę spokojnie wyluzować i stwierdzić, nie ma cyfra czy analog. Jest muzyka. Z maliny nie ma cyfry, jest własnie muzyka. Domyślam się że wielu to wcurwia, że za tak niewiele można miec tak wiele.... Prosze niech nikt nie pisze o naleciałościach cyfrowych bo ja analogowy generalnie jestem i tu żadnego nalotu, oprócz nalotu dobrego dźwięku, nie ma ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

osiek

No i tak trzymać :) Z Tidala czy z pliku?

gratefullde

Cytat: osiek w Czerwiec 23, 2017, 23:20
No i tak trzymać :) Z Tidala czy z pliku?

Z pliku. Tidala nie mam uruchomionego :(
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

Cytat: moon w Maj 04, 2017, 14:36
ja mam wifi i tez mi sie nie udalo, chociaz niby dobrze skonfigurowane;)

noz kurna, w koncu sie udalo
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

Cytat: moon w Czerwiec 28, 2017, 17:00
Cytat: moon w Maj 04, 2017, 14:36
ja mam wifi i tez mi sie nie udalo, chociaz niby dobrze skonfigurowane;)

noz kurna, w koncu sie udalo
Brawo Ty 😀
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Właśnie przeczytałem na AS jak jeden guru stwierdził, że jak komu Tidal dobrze gra to ma sprzęt chujowy. Jak se kupi lepszy to Tidal przestanie dobrze grać  ;D

gratefullde

Cytat: masza w Czerwiec 28, 2017, 17:22
Właśnie przeczytałem na AS jak jeden guru stwierdził, że jak komu Tidal dobrze gra to ma sprzęt chujowy. Jak se kupi lepszy to Tidal przestanie dobrze grać  ;D
Ha ha ha 😂

Tam to juz jest mega bagno. Czytam czasem. Haj endy opanowane przez Szymona i Pomcompa. Mam wypieki na policzkach gdy czytam ich wywody/wzwody.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: gratefullde w Czerwiec 28, 2017, 17:26Haj endy opanowane przez Szymona i Pomcompa.

To jest miszczostwo galaktyki.
Na widok napisów Amplifon, DCS i S16Hz dostaje dzięki koledze gurowatemu wzdęcia, zaparcia i w końcu cofki. Tak sie przysłużył producentom  ;D

gratefullde

A jaki to zadziorny autorytet jest hehe.
Traktowanie innych z góry, gawiedź czapkuje przed nim jak faktycznie przed Mesjaszem... Boją się go... To chyba pachnie sektą.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Al Capone

Etam, Miszczowie onanizują się akurat tym co kupili. PMkomp, czy jak mu tam, wiele lat podniecał się Krelem KAV potem chciał zaistnieć na salonach i testuje co mu pod rękę wpadnie. Na jego macierzystym hdtvpolska nikt nie może już go czytać bo chrzani jak potłuczony. GÓru od wszystkiego.

PM komp chce zastąpić w sławie Elba. Elb jednak robi na testach kapuchę, natomiast "high endy" zalegają PM Kompanemu w domowym magazynie.

Nie ma co się nimi zajmować.

MAC

Cytat: Al Capone w Czerwiec 28, 2017, 17:42GÓru od wszystkiego.

E tam.... GUru do niczego  ;)

gratefullde

Nie no, robidowy zna siem przecież ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

bum1234

Powiedzcie mi Panowie jak to gburowate indywiduum od zegarów atomowych mogło skończyć elektronikę na PW? Ktoś mu dał dyplom prze pomyłkę, czy jak?