Nowości na sklepowych półkach

Zaczęty przez elem, Marzec 22, 2015, 15:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Bardzo ładny gramniaczek. Faktycznie ta marka ma niesamowity dizajn.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Cytat: MAC w Lipiec 07, 2015, 11:06
Ładny.
Electrocompaniet to jeden z najładniejszych klocuszków jakie miałem.
Oprócz Revoxa, na którego z niecierpliwością oczekuję :)


Pamiętaj tylko,że Revox potrzebuje ok 6h aby do siebie dojść,jeśli długo stał offline. Jak poczujesz na lewej stronie pokrywy ciepełko,to znak,że można zacząć uważnie słuchać :))

frywolny trucht

Jak poczujesz tam ciepełko to znak, by położyć w tym miejscu drewniane pudełeczko merbau z księżycowym piaskiem w X Technologii :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

Cytat: neomammut w Marzec 28, 2015, 11:55
Kur....., co to za wkładka jest? 3,5g???? To musi jakiś pierwszy prototyp MM :D

???

Na mojej wkładce mono na płytach mono biegam z ok. 4,5g.
I nie widzę żadnego problemu.

Pozdro

rockandroll


elem

prezentuje się obiecująco, mocowanie w 3 punktach, czyli tylko do kompletu z resztą Linna

"Krystal jest pierwszym modelem (poza flagową serią), który wykorzystuje autorski system Linn'a montażu wkładki w trzech punktach."
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rockandroll

Zawsze można przykręcić na dwie śruby, wtedy zamontujemy wszędzie. Chociaż jedna firma z Salisbury robiła kiedyś ramię z trzecim otworem pod takie wkładki.

frywolny trucht

W sprzedaży pojawiły się dwa gramofony Teac.
TN-550 za 3800 zł: http://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/teac-tn-550.html
oraz TN -570 za 4800 zł: http://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/teac-tn-570.html

Wygląda, że cenę robi to w drugim przypadku:

"Wszechstronność modelu zwiększa wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM. Moduł przedwzmacniacza może pracować jako wyjście gramofonowe lub liniowe. Ponadto projektanci wzbogacili TN-570 o dwa wyjścia cyfrowe, USB i optyczne, co umożliwia zapisywanie analogowych nagrań w postaci cyfrowych plików oraz podłączenie gramofonu do nowoczesnych, cyfrowych urządzeń. Pierwsze z wyjść obsługuje sygnał 48 kHz/16 bitów i wykorzystywane jest do podłączenia gramofonu do komputera, drugie kompatybilne jest z formatem PCM 192 kHz/24 bity i pozwala podłączyć TN-570 m.in. do zewnętrznego przetwornika C/A."

Ale AT 95 podwieszona w gramofonie za prawie 5 tys. wygląda dziwnie.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 15, 2016, 09:32"pozwala podłączyć TN-570 m.in. do zewnętrznego przetwornika C/A."

Jeszcze trochę, a nie będziemy mieli gramofonów, tylko "transporty" do winyli  :o

vasa

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 15, 2016, 09:32Moduł przedwzmacniacza może pracować jako wyjście gramofonowe lub liniowe.
Jak się na forum zaczyna odrobinę poważniejsza rozmowa o analogu to na wierzch wypływają dwie kwestie; że wkładka musi być porządna i że pre musi być najlepsze z możliwych.
Firma Teac, będąca wszak liderem rynku audio i mająca ogromne doświadczenie w konstruowaniu i budowie źródeł analogowych zawstydziła nas wszystkich, i to dwa razy :( :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Nie bardzo wiem do czego zmierzasz.
Teac nie jawi mi się już od dawna jako lider, cenę gramofonu kreuje raczej zbędna elektronika, po parametrach- szału ni ma. Być może dlatego taka wkładka, a nie inna.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#38
To było w temacie liderowania. Przepaść.  Do tego stronka Teac-a zawsze jakieś dziwności zawiera. Nowości, które dawno nie są nowościami, modele, których nie ma w sprzedaży, a dziś np pod zdjęciem magnetofonu dwukasetowego znajdujemy nagrywarkę  cyfrową  :)

Za 700 euro można mieć PRO-JECT 1 Xpression Carbon Classic z wkładką 2M Silver. Parametry napędu niemal identyczne, wkładka lepsza.



p.s. Znalazłem info, że ta wkładka w Teac-u to  "ekwiwalent" ( tak się wyraził producent) AT 100

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rockandroll

#39
Gramofony Mobile Fidelity:


http://www.hi-fi.com.pl/aktualno%C5%9Bci-hi-fi-lista/3402-mobile-fidelity.html
[poprawiono link do zdjęcia]

Księgowy

Poza tym BT500 ma wiele nowoczesnych dodatków, które czynią go jeszcze lepszym i praktyczniejszym, takich jak wyłączany przedwzmacniacz gramofonowy, co pozwala na używanie go z tradycyjnym zestawem stereo lub podłączanie go bezpośrednio do aktywnych głośników. BT500 jest także gramofonem bezprzewodowym, więc możesz przesyłać dźwięk z płyty winylowej do każdego głośnika obsługującego Bluetooth® (brak w zestawie). BT500 posiada możliwość przetwarzania Twoich płyt analogowych na pliki cyfrowe przy użyciu dołączonego oprogramowania i portu USB, zapewniającego szybką łączność.  :o  :o  :o

http://www.musiccenter.pl/akai-bt-500/8881/
Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

miniabyr

Cytat: Księgowy w Lipiec 13, 2016, 17:43
Poza tym BT500 ma wiele nowoczesnych dodatków, które czynią go jeszcze lepszym i praktyczniejszym, takich jak wyłączany przedwzmacniacz gramofonowy, co pozwala na używanie go z tradycyjnym zestawem stereo lub podłączanie go bezpośrednio do aktywnych głośników. BT500 jest także gramofonem bezprzewodowym, więc możesz przesyłać dźwięk z płyty winylowej do każdego głośnika obsługującego Bluetooth® (brak w zestawie). BT500 posiada możliwość przetwarzania Twoich płyt analogowych na pliki cyfrowe przy użyciu dołączonego oprogramowania i portu USB, zapewniającego szybką łączność.  :o  :o  :o

http://www.musiccenter.pl/akai-bt-500/8881/
Trzeźwo myślący homo sapiens kupił by raczej płytę kompaktową niż przegrywał zdezelowane winyle do postaci cyfrowej . To nie takie proste aby zrobić to dobrze. Jak człowiek się dobrze zastanowi to oferta tego gramofonu skierowana jest do nikogo .Tak sądzę .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

panerai_47

Mialem Ad Fontes, fajny byl nie narzekalem, musialem sprzedac bo kasy zabraklo na wzmak. Teraz powrót do drapaka, ale cos innego chodzi po glowie. Podobne gramiaki cena inna, pytanie ktory?
Pioneer plx 1000 czy  Audio-Technica AT-LP120-USBHC. Potem pozostaje zakup pre

rockandroll


Flaem

Czy ktoś z Państwa się orientuje ile może ważyć talerz w Pro-ject The Classic ?
Nie mogę nigdzie znaleźć info na ten temat.
Pozdrawiam.

frywolny trucht

Producent się nie chwali. Na jakiś szczególnie ciężki nie wygląda.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#46
Ale to jeszcze nic. Pro-Ject naprawdę oszalał. Otworzył linię gramofonów wertykalnych z możliwością powieszenia na ścianie. Dla lewo- i praworęcznych. Także jest wersja z BT  :o  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Flaem

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 05, 2016, 10:45
Producent się nie chwali. Na jakiś szczególnie ciężki nie wygląda.

Mam wreszcie odłożonego trochę grosza, gramofon do 4,5 tys zł z wkładką wchodzi już w grę : )
Wcześniej zastanawiałem się nad Xperience Classic
Teraz poszło w The Classic, jest do niego dołączona wkładka Ortofon 2M-SILVER
Przy odrobinie wolnego czasu muszę się wybrać do Bielska i obejrzeć, posłuchać jak to gra.
Może ktoś z forum posiada jeden z wymienionych modeli i coś więcej podrzuci na ich temat :)
Pozdrawiam

frywolny trucht

Nie wiem jaki masz stosunek do starych sprzętów, ale z takim budżetem możesz wyjąć coś dużo bardziej zaawansowanego technicznie, z gwarancją i w stanie tip top. W Albedo.
Tutaj trochę droższy przypadek: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1448.0
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Flaem

Zależy mi na gramofonie "manualnym"
Stary sprzęt raczej nie jest dla mnie, chyba, że byłby w 100% sprawny, zadbany.
Nie mam niestety czasu i głowy do napraw, renowacji. :)
Aktualnie posiadam Pioneera PL-15R (półautomat?) działa, cichutko i sprawnie, kupiłem go w Holandii za 30 euro, stan idealny :)