Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

#325
Tyle że to chyba lutownica kolbowa . Bardziej do mnie przemawia lutownica z wymiennymi topnikami ( grotami ). Chyba tak to się fachowo nazywa . O ile się nie mylę Miniabyr właśnie zrezygnował z kolby na rzecz takiej ja ja kupiłem .
Mogę oczywiście zrozumieć że wszedłeś sobie na forum i postanowiłeś mi przysrać . Dzień bez pouczania dniem straconym

pmcomp

#326
Cytat: kawosz w Listopad 10, 2016, 19:00
Tyle że to chyba lutownica kolbowa . Bardziej do mnie przemawia lutownica z wymiennymi topnikami ( grotami ). Chyba tak to się fachowo nazywa . O ile się nie mylę Miniabyr właśnie zrezygnował z kolby na rzecz takiej ja ja kupiłem .

Masz na myśli taką?



A tak latwo wyszukać:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lutownica

I potem tu:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Stacja_lutownicza

Dla Twojej informacji pokazana stacja firmy Weller to chyba najbardziej uznane produkty na rynku stosowane przez elektronikow, serwisantów i zawodowców od kilkudziesięciu lat.

http://www.labem.pl/Weller.htm

frywolny trucht

Cyna to łącznik, łącznik to pośrednik, pośrednik to zło. Ciekawe czy da się połączyć piny z kablami poprzez obkurczanie?  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Listopad 10, 2016, 19:25Cyna to łącznik, łącznik to pośrednik, pośrednik to zło. Ciekawe czy da się połączyć piny z kablami poprzez obkurczanie?  ::)
Da się, ale to nie będzie "pewne " połączenie.

pmcomp

Lepszego połączenia różnych metali "bez wymiany atomów" do zastosowań w sprzęcie elektronicznym jeszcze nie wymyślono ... niż to:





Dalczego i "co się tam dzieje" znajdziecie w necie.


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

Cytat: frywolny trucht w Listopad 10, 2016, 19:33
Fajnie. Nie znałem.

Popatrz na zdjęcia wnętrzności sprzętu wyzszego Hi-Fi z lat 80-ych. Wtedy nie srosowało się taśm przewodowych ani łaczówek tylko wlaśnie połączenia owijane jako najlepsze, najtrwalsze najbardziej niezawodne. Np. w topowych deckach kasetowych czy CD playerach.

Jakub

Już nie macie się o co kłócić tylko o lutownicę?

Kolbowa jest lepsza, bo się nią wygodniej lutuje i ma stałą temperaturę. Wymiennych grotów też jest od groma.

Do kabli transformatorowa się może i nada, ale to niewygodne jest bo trzeba ten transformator w ręku cały czas trzymać.

MAC

Co do lutownicy transformatorowej/pistoletowej to nie specjalnie ona jest wygodna to precyzyjnego lutowania małymi punktami (kable audio - wtyk rca).
Wcale nie trzeba wydawać furmanki pieniędzy na stację Wellera. Ja kupiłem ładnych parę lat temu prostą i tanią stację lutowniczą i spisuje się doskonale.
Płynna regulacja temperatury (160-480 st.), wymienne groty (od zwykłych po bardzo precyzyjne i wielopinowe do układów scalonych)




A teraz kilka słów o wtykach RCA, które kupiłem z eBaya...



Z czystym sumieniem mogę polecić. Zwłaszcza za takie pieniądze  8)
Bardzo estetyczne, w rzeczywistości wyglądają tak samo dobrze jak na zdjęciach. Lutują się bardzo łatwo. Wykonane bardzo solidnie i precyzyjnie. Wszystkie części, śrubki idealnie pasują. Gwinty chodzą płynnie, nie zacinają się. Łatwo można zapiąć i odpiąć IC z gniazda. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Dźwięku też nie degradują.

Mam nawet podejrzenia, że jedna z audiofilskich marek robi nas tutaj nieźle po rogach, żądając za 4 sztuki!!! modelu FP-110G 555 zł. Przypominam, że za zgrzewkę 12 sztuk zapłaciłem z transportem z UK 210 zł  8)


pmcomp

#335
Cytat: masza w Listopad 10, 2016, 20:28

A teraz kilka słów o wtykach RCA, które kupiłem z eBaya...



Z czystym sumieniem mogę polecić. Zwłaszcza za takie pieniądze  8)
Bardzo estetyczne, w rzeczywistości wyglądają tak samo dobrze jak na zdjęciach. Lutują się bardzo łatwo. Wykonane bardzo solidnie i precyzyjnie. Wszystkie części, śrubki idealnie pasują. Gwinty chodzą płynnie, nie zacinają się. Łatwo można zapiąć i odpiąć IC z gniazda. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Dźwięku też nie degradują.

Mam nawet podejrzenia, że jedna z audiofilskich marek robi nas tutaj nieźle po rogach, żądając za 4 sztuki!!! modelu FP-110G 555 zł. Przypominam, że za zgrzewkę 12 sztuk zapłaciłem z transportem z UK 210 zł  8)



Z czego to wtyki są zrobione?
Albo przynajmniej co pisze sprzedawca ;) ?

MAC

Na pewno nie z miedzi.
Twarde jak skała jest. Dokładnie tak samo jak ten Furutech, którego mam przy kablu phono.

pmcomp

Cytat: masza w Listopad 10, 2016, 20:38
Na pewno nie z miedzi.
Twarde jak skała jest. Dokładnie tak samo jak ten Furutech, którego mam przy kablu phono.


Szkoda. Te co ja kupowałem z Hong Kongu niby z miedzi ale tez jakos w to nie wierzę.

MAC

Cytat: pmcomp w Listopad 10, 2016, 20:40Szkoda. Te co ja kupowałem z Hong Kongu niby z miedzi ale tez jakos w to nie wierzę.

Pewnie są tylko "pomiedziowane".
Też na takie patrzyłem ale te są... ładniejsze  ;D i tańsze i szybciej dojechały.

pmcomp

To prawda, są ładniejsze i ... lepiej sie nazywają

Powtórze jeszcze jedno pytanie, które w ferworze walki o lutownicę zapewne Ci uciekło ... da się z Beldena 9497 skręcic trzyzyły do XLRa?

MAC

Cytat: pmcomp w Listopad 10, 2016, 20:44lepiej sie nazywają

Te moje w ogóle się nie nazywają

Cytat: pmcomp w Listopad 10, 2016, 20:44
da się z Beldena 9497 skręcic trzyzyły do XLRa?

Da się, czemu nie?
Musisz mieć trzy odcinki żeby upleść dwa odcinki xlrów.
Tylko bardzo sztywne to będzie.

pmcomp

Cytat: masza w Listopad 10, 2016, 20:48
Cytat: pmcomp w Listopad 10, 2016, 20:44lepiej sie nazywają

Te moje w ogóle się nie nazywają

Cytat: pmcomp w Listopad 10, 2016, 20:44
da się z Beldena 9497 skręcic trzyzyły do XLRa?

Da się, czemu nie?
Musisz mieć trzy odcinki żeby upleść dwa odcinki xlrów.

To wiem :).
Ale czy przed plecieniem w warkocz XLRa musiałeś te rozplecione z podwójnego naprostować? Toz to masakra ! To jest dosć twardy kabel.

MAC

Ja nie plotłem XLRa bo nie mam ani jednego zbalansowanego kloca  :)
ale oczami wyobraźni wiem jak je spleść z trzech drutów bez prostowania. Zresztą ich się nie da wyprostować tak twarde i sztywne są.

Ich się nie rozplata, je się... rozkręca jakbyś odkręcał nakrętkę z baaaardzo długiej śruby  ;D

frywolny trucht

Znalazłem interesującą stację lutowniczą. Podobno ten hot air jst ważny, ale nie wiem co to i do czego:

http://allegro.pl/stacja-lutownicza-bga-zm-r6200-4-8kw-2xhotair-ir-i5868164769.html

Sporo kasy w celu wyprodukowania pośrednika.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

A żem jeszcze przyszalał i zanabył Beldenom 9497 i WE16GA biżuterię Jantzena




pmcomp


pmcomp

Cytat: masza w Listopad 10, 2016, 20:53
Ja nie plotłem XLRa bo nie mam ani jednego zbalansowanego kloca  :)
ale oczami wyobraźni wiem jak je spleść z trzech drutów bez prostowania.

Zapraszam, Ty  ędziesz plesć, ja będę lutować. Singla zrobimy razem :)
Pasuje ?

MAC

Cytat: pmcomp w Listopad 10, 2016, 21:03
Ja preferuję tutaj czysta miedź z hificollective.co.uk.
Mam i polecam. Te miedziane:

http://www.hificollective.co.uk/spades_bananas/yarbo_audio.html

Świetnie ale musiałbym na głowę upaść żeby na wtyki wydać trzy razy tyle co za kabel do nich przypięty  ;D
Chociaż nie, przy dzisiejszej cenie funta to wcale źle nie wychodzi.
Tyle, że mam juz te Jantzeny to niechaj się zostaną.

Cytat: pmcomp w Listopad 10, 2016, 21:09
Zapraszam, Ty  ędziesz plesć, ja będę lutować. Singla zrobimy razem :)
Pasuje ?

Co ma nie pasować. Ustalmy jednak zasady... Singla robimy przed czy po zrobieniu kabla?
Bo to wiesz... w zależności od kolejności inaczej może finalnie brzmieć  ;D ;D ;D

pmcomp

Zdecydowanie PO.

Przed to dźwięk będzie się rozłazić :)

To sa bardzo dobre wtyki i ten kabel na nie zasługuje. Podobnie jak WE 16GA.

MAC

Dostałem cynka o kolejnym drucie na IC.
Podobno rozwala Siltechy  :o tylko wcale nie jest bardzo tani jak Beleden.