Wzmacniacze cyfrowe

Zaczęty przez vasa, Luty 09, 2017, 01:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: spalon w Wrzesień 20, 2017, 16:41Jeśli wszystko będzie na Tak to kiedy by Tobie pasowało żeby po nie podjechać , czy np w ten piątek ?
W Buku jestem wtorek, środa i czwartek. Wtedy można wpaść wieczorem. Zapraszam.
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 20, 2017, 17:26Tak zachodzę w głowę co takiemu średnicofilowi nie pasują M2
Bez przesady. Skrzypce brzmią jak altówka z luźnymi strunami.
Nie lubię tego dźwieku :(
Cytat: osiek w Wrzesień 20, 2017, 16:59jak będziesz z lyngdorfem u nas na wiosce to mogę wpaść do Ciebie
Dam znać jak będzie we Wrocku. U mnie w chacie jest teraz szpital. Moze Boguś (dino) użyczy pomieszczenia odsłuchowego? Malina nie będzie potrzebna bo on ma gramofon i pliki.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

spalon

To się odezwę w przyszłym tygodniu i umówimy się na konkretny dzień

spalon

Jesteśmy z kolegą pod dużym wrażeniem zestawu z wzmacniaczem. Co prawda słuchaliśmy zaledwie kilka minut ale barwa i brzmienie nadal nie chce mi wyjść z głowy.

vasa

Cytat: spalon w Wrzesień 26, 2017, 21:55
Jesteśmy z kolegą pod dużym wrażeniem zestawu z wzmacniaczem. Co prawda słuchaliśmy zaledwie kilka minut ale barwa i brzmienie nadal nie chce mi wyjść z głowy.
Noo...
Wpadli i wypadli jakby ducha zobaczyli [emoji317]


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

#229
Warszawiacy mają lepiej :'(
Sklep ze sprzętem przy Krakowskiej 223 ma prezentację Lyngdorfa Millenium MKIV.
Ja bym poszedł. Ale mam daleko  :-\

57 000 złotych polskich :o
Chyba kogoś pogięło? ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

E tam drogo .....  8)
W KAiMie to takie kwoty za sprzęt, jaki możemy posłuchać dzięki Jackowi, są na porządku dziennym.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

spalon


[/quote]Noo...
Wpadli i wypadli jakby ducha zobaczyli [emoji317]


[emoji377]🥃


[/quote]

Niestety kolega był bardzo ograniczony wczoraj czasowo gdyby nie ten fakt to pewnie miał byś problem by się nas pozbyć - no chyba że byś wyłączył prąd .
Jeśli jeszcze kiedyś będzie taka możliwość by trochę posłuchać tego Twojego systemu to ja się nieśmiało wpraszam tym bardziej że ostatnio jestem na etapie fascynacji głośnikami szerokopasmowymi

vasa

Cytat: Piterski w Wrzesień 27, 2017, 08:29E tam drogo ..... 
W KAiMie to takie kwoty za sprzęt, jaki możemy posłuchać dzięki Jackowi, są na porządku dziennym.
Uważam że takie ceny są niemoralne  :(
Nawet słuchanie sprzętu za takie pieniądze jest niemoralne  >:(

Oczywiście z zastrzeżeniem że wszystko co fajne jest niemoralne, nielegalne albo tuczące :D

Cytat: spalon w Wrzesień 27, 2017, 08:43ja się nieśmiało wpraszam
Zasada jest taka: dostępny jestem we wtorki i środy. Najpierw dać znać na prv a potem przyjechać  :D
Zaproszenie jest otwarte.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Wrzesień 20, 2017, 18:11Moze Boguś (dino) użyczy pomieszczenia odsłuchowego?
W ten weekend raczej słabo (chyba, że niedziela ale w niedziele jest audiofil). Może następny ?

kowacz

Cytat: vasa w Wrzesień 18, 2017, 20:58
Jest jeszcze jedna ciekawostka dotycząca tego wzmacniacza. Ma piekielną zdolność do prawidłowego odtwarzania cichych partii nagrań, fragmenty grane pianissimo są doskonale różnicowane i wyraźne. To niesamowicie poszerza skalę dynamiczną utworów (w klasyce jest to znacznie istotniejsze niż w rąbance :) ) Coś co dotychczas było albo kiepsko słyszalne albo było wybrzmieniem jest teraz prezentowane jako muzyka.
Bardzo ciekawy efekt. Taki krok w stronę filharmonii którego dotychczas nie spotkałem w domowym graniu.

Witam
mam pytanie
Pre Phono masz podłączone do zewnętrznego modułu analogowego.
Czy taki układ jest lepiej obsługiwany przez TDAI niż standardowe wejście analogowe
zintegrowane z płytą główna.
Pytam w kontekście przyszłego rozwinięcia mojego systemu audio o gramofon

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Lyngdorf w wersji podstawowej ma wejście analogowe będące w istocie rzeczy przetwornikiem a/c. Ja poprosiłem o doposażenie go w dodatkowe wejście o lepszych parametrach -192/24.
Wszystko jest wewnątrz tak że phono podpinam bezpośrednio do wzmacniacza.
Jedynym problemem może być jedynie phono lampowe że względu na, przypuszczalnie, niską impedancję wejściową wzmacniacza.
Ale tego jeszcze nie wiem. Jak podłączę lampowe pre to się okaże.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

a testowałeś na podstawowym wejściu? 
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Cytat: kowacz w Październik 02, 2017, 19:21
a testowałeś na podstawowym wejściu?
Szczerze mówiąc to nie[emoji32]
Na razie się cieszę muzyką, ale dojdziemy i do tego [emoji3]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

szczęściarz  :)
ja nie mam czasu słuchać. Jedynie krótkie sesje w weekendy.

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Cytat: kowacz w Październik 02, 2017, 19:58szczęściarz 
ja nie mam czasu słuchać. Jedynie krótkie sesje w weekendy.
Jak zawsze jest coś za coś. Ja w dni powszednie jestem na zsyłce na zadupiu zadupia i wieczorami nie mam do kogo gęby otworzyć więc czytam, słucham i gadam po sieci jak gimbus :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

To podłącz z nudów pre do standardowego wejścia  ;D
Może w konfiguracji z "kuleszą" akurat coś ciekawego się wydarzy.

kowacz

Cytat: dino w Październik 02, 2017, 22:26
To podłącz z nudów pre do standardowego wejścia  ;D
Może w konfiguracji z "kuleszą" akurat coś ciekawego się wydarzy.

Pewnie tak zrobię, na razie nie chce wydawać 2200 na moduł.
Nie znam "kuleszy" ja mam pre parasounda P3
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

gratefullde

Z "kuleszą" to mi się nigdy nic dobrze nie podłączyło. Mimo dość sporego wewnetrznego know-how ;D ze strony producenta ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Cytat: dino w Październik 02, 2017, 22:26To podłącz z nudów pre do standardowego wejścia  ;D
Może w konfiguracji z "kuleszą" akurat coś ciekawego się wydarzy.
Ten wpis był do kolegi "samotnego"  Buku  ;D
A co do Kuleszy to .... pozostawię bez komentarza.

vasa

Cytat: kowacz w Październik 03, 2017, 18:40ja mam pre parasounda P3
Czy możesz wstawić w stopkę Twój system?
Niestety pamięć już nie ta :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

Cytat: vasa w Październik 03, 2017, 21:51
Cytat: kowacz w Październik 03, 2017, 18:40ja mam pre parasounda P3
Czy możesz wstawić w stopkę Twój system?
Niestety pamięć już nie ta :'(

OK
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

kowacz

to są zdjęcia z sierpnia, jeszcze z folią haha
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Cytat: kowacz w Październik 03, 2017, 22:26zdjęcia z sierpnia, jeszcze z folią
Fajny zestaw.
Zawsze jak mnie nachodziła chęć zakupu CD to myślałem albo o stareńkim Marantzu 73 albo paskowym CEC-u.
A potem siadałem sobie cichutko w kącie i czekałem aż mi przejdzie :D
Co Cię skłoniło do kupienia właśnie Lyngdorfa?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

Cytat: vasa w Październik 03, 2017, 22:53Co Cię skłoniło do kupienia właśnie Lyngdorfa?
         
Cena hahaha :)
Funkcjonalność, jakość wykonania, itp.
miałem już dość samoróbki w klasie  D            
                  
                  
                     
                     
                     
                        
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

kowacz

A tego CEC-a to znalazłem na aukcji Japońskiej
fajny sprzęt do modyfikacji, poza tym do CEC-a ciągle
są dostępne części więc o serwis się nie boję.
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO