AT- 95E

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 28, 2014, 12:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Jedna z najpopularniejszych wkładek na rynku. Za niewygórowaną kwotę otrzymujemy dość przyzwoitą jakość dźwięku.

Dane ze strony producenta:
Frequency Response: 20 - 20000 Hz
Channel Separation: 20 dB at 1kHz
Channel Balance: 2.0dB
Tracking Force: 1.5-2.5g
Vertical Tracking Angle: 20°
Recommended Load Impedance: 47,000 ohms
Output Voltage: 3.5 mV (mV at 1 kHz, 5 cm/sec)
Stylus Shape: Elliptical
Stylus Construction: Bonded Round Shank
Mount: Half-inch
Weight: 5.7g
Replacement Stylus: ATN95E ( uwaga na podróbki)

Foto ze strony producenta:



Nasz test AT95 w wątku: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=387.0 gdzie można znaleźć zdjęcia wkładki, schemat podłączenia, także pobrać próbki dźwiękowe i porównać jak to się ma do innych testowanych w tamtym wątku wkładek gramofonowych.

frywolny trucht

Dziś się zamotałem przy zdejmowaniu  wkładki. Dotąd miałem do czynienia z wkładkami w których wysuwa się igłę raczej do przodu. AT 95E ma w górę i lekko do tyłu. Na pierwszym zdjęciu miejsce podważenia. Paznokciem lub delikatnie śrubokrętem. Jak mocno siedzi, można powoli z obu stron po trochu, ale normalnie wystarczy podważyć z jednej strony, by igła się uniosła i dalej już paluchami w górę. Na drugim zdjęciu wkładka AT 95 E z na wpół wysuniętą igłą do szelaków ( ATN 95 ES-78). Na trzecim obie igły.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

A to jest chyba jakaś nowsza wersja (przynajmniej kolorystycznie). Już coś puszczałeś na tej igiełce? jakieś wrażenia? bo też się do niej przymierzam.

http://allegro.pl/igla-audiotechnica-atn-95-es-78obr-gratis-i5336881780.html



Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Kupowałem zieloną, przyszła czerwona. Pan mówił, że jeden piesek. Chyba po prostu nie panuje tak do końca nad zdjęciami.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

A jak to gra? Już coś drapałeś?
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Nie  ;D Co nagle to po diable. A ty, czyżbyś nabył parę szelaków?

p.s. Na dwóch niemieckich stronach znalazłem, że nacisk wynosi 2,5g.
W Wamacie było interesująco. Wcześniej napis brzmiał "waga 2g", a teraz jest "waga 2,5g". Nadal nie jest jasne czego dotyczy, ale jakby się bardziej teraz zgadza :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

#6
Jeszcze nie ale ostatnio nabyłem właśnie trochę fajnych starszych płytek ale szelaków jeszcze nie. Ale powoli muszę się z tym liczyć że i ta zaraza do mnie przyjdzie.  :)
Na mono też się czaję - a płyty już są i czekają. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Z odsłuchem mono jest mały szkopuł. Igła przecież nie czyni sygnału mono, a wkładka jest stereo. Jak z tego zrobić mono?
:)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

No też już trochę o tym czytałem i napatoczyłem się na taką wkładkę - Denona DL-102.


Taki opisik znalazłem:

"(Prawdziwa wkładka mono, która podaje prawdziwie monofoniczny sygnał, a nie jedynie sumuje kanał lewy z prawym. Jako prawdziwa wkładka mono nie przekazuje sygnału powstałego z ruchu wertykalnego igły, bo takowy sygnał nie jest przez nią generowany. Jednak jest ona przystosowana do odtwarzania także płyt stereo (więcej info znajdziecie w necie). W stosunku do odsłuchu zniszczonych płyt mono na wkładce stereo,odsłuch tychże na Denonie dl-102 cechuje:
- zdecydowanie mniej trzasków i zniekształceń. Płyty ze zjechanym rowkiem, które na wkładce stereo sypią piaskiem na wysokich tonach, na Denonie zagrały w zasadzie czysto;
- zdecydowanie potężniejszy, bogatszy dźwięk. Świetny bas, nieprzejaskrawiona góra oraz ciepło w średnicy i silne uderzenie.
Słowem rewelacyjna wkładka, dzięki której odkryjecie swe monofoniczne płyty na nowo.)"

Ale to przeniosę do nowego wątku o wkładkach co by nie śmiecić.
Trochę tego i trochę tamtego też.

merlin1973

Mo i ja w końcu pozwoliłem sobie na odrobinę ekstrawagancji ;)
Nie jest z przedziału hi-end jak Łukasza ale z czasem może dojrzeje do nieco lepszej ;)
Wczoraj zamówiłem -dzisiaj otrzymałem 25€
Zobaczymy co jest warta :)
Będzie zabawa ;D
Pozdrawiam S.CH.

gratefullde

Super, Sławku. Czuję, że będziesz miał frajdę nie mniejszą niż Łukasz. Gratulacje :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Bardzo mile ją wspominam i dalej używam na drugim patefonie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

merlin1973

Jak ustawię i posłucham to coś napiszę  ;)
Spróbuję jakąś małą recenzję napisac,  :)
Już szykuje płyty do odsłuchu, ale na to potrzebuję czasu i spokoju  ;D
Pozdrawiam S.CH.

kangie

Milo wspominam te wkladke. Mialem ja w Danielu. Dzieki niej poznalem jednego sympatycznego kolege audiofila spod Wroclawia.

merlin1973

Po ponad 2 latach słuchania w końcu wziąłem pod lupe moją AT-95
Ma na liczniku między 400 a 500 godzin pracy.
Wygląda nawet, nawet  ;)
Pozdrawiam S.CH.

Marek20

Moze warto kupić lepszejszą igłę do tej wkładki


frywolny trucht

Co byś zaproponował?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Marek20


Therion

#18
.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.