Mizushima special amp.

Zaczęty przez wojtek41, Maj 29, 2016, 18:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Z pewnośćią. Tu musisz porozmawiać z autorem )

McGyver

Nie mam zamiaru go klonować, szukam inspiracji do zrobienia lampowego step-up headampa MC.

wojtek41

Nie miałem na myśli klonowania a jedynie większą porcję informacji.

gratefullde

Wojtku, to jest pre phono bez traf w sekcji MC?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Tak jest Andrzeju. Dzisiaj jeszcze o zasilaczu z opisu Lenka i dwa zdjęcia z etapu tworzenia.
W zasilaczu pracują lampy: 6C4 prostownicza, ECL 82 – regulator napięcia /wzmacniacz błędu.  Trzecia lampa z zimną katodą jest stbilvolt OA2 /STR 150/30. Zasilacz jest bardzo zaawansowanym zasilaczem stabilizowanym, o bardzo dobrych parametrach i niskich tętnieniach. Wszędzie pracują kondensatory MKP i olejowe. Są tylko  trzy kondensatory elektrolityczne w obwodzie zasilania żarzenia lamp przedwzmacniacza tak, że nie mają żadnego wpływu na tor sygnałowy /napięcie anodowe/. Do tego są dodatkowo odprzężone kondensatorami MKP tak, żeby miały niskie ESR.



LampowY

Ja się na spawaniu nie znam ale...Czyżby Pan Lenek Pana Waldka podpaczał?  :o
Bo w zbiegi okolicznej ości to ja nie wierzę  ;)

wojtek41

Nie wiem, ale nie sądzę  :)

LampowY

Podobne trochę te zasilacze w budowie ;D
Widocznie idea jest obu konstruktorom znana  :np:

wojtek41

Pewnie tak. Za maluczki jestem aby to wiedzieć, Zresztą ja sie na spawaniu nie znam.  :np:

LampowY

Inaczej.
Wiedzą co dobre  ;D :np:

wojtek41


wojtek41

U Waldka MC jest na trafach czy na lampie ?

LampowY

Cytat: wojtek41 w Styczeń 01, 2019, 21:36
U Waldka MC jest na trafach czy na lampie ?
Na FETach ale ja jadę na sekcji MM i SUCie (za przeproszeniem)  ;D

wojtek41

Po zabawie sylwestrowej nie podchodzę do gramofonu. Denon na usługach  :)
Trochę cichy master...


wojtek41

Z opisu Lenka i kilka fotek zanim pokaże skończone pre.  To jest uklad przedwzmacniacza  z pasywną korekcją charakterystyki RIAA bez NFB,  z galwanicznym poleczeniem stopnia wyjściowego - wtórnik, z poprzednim stopniem wzmacniacza napięciowego z trojpunktową korekcją RIAA,  o Stalach czasowych: 75uS, 318uS i 3180uS. Stopień wstępny  przedwzmacniacza pracuje w układzie równoleglym i sekcja MC zawiera dwie lampy w ukladzie rownoleglym z dzielnikiem  impedancji na wejściu w czterech sekwencjach dla różnych wkladek MC /12 Ohm ~ 300 Ohm/. Napięcie wejściowe MC 0,2 mV, sekcja MM: 2mV. W układzie nie ma żadnych kondensatorow elektrolitycznych i zlącz krzemowych poza napięciem żarzenia. Zasilacz zaprojektowany wedlug typowych zasilaczy labolatoryjnych, o wysokim wspólczynniku stabilizacji i niskich zaklóceniach napięcia przemiennego  /tętnienia/ z dodatkową stabilizacją stopnia lampowego sekcji MC.


elem

Co to za maluszki Sylvanii?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

#892
W przedwzmacniaczu pracują lampy ECC83 i dla sekcji MC - Sylvnia 6021. Lampy tej się nie wymienia. Jest przylutowana – lampa subminiaturowa. W sekcji MC na wyjściu jest potencjometr nastawny do regulacji poziomu sygnału wyjściowego.

GregWatson

Jak czytam opis to nic z tego nie rozumiem  :o a może to wystarczy posłuchać, żeby zrozumieć.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

wojtek41

Nic to Grzesiu. Fakt, że gra pięknie zarówno na MM jak i MC  :)

wojtek41

#895
Co do MC to powiem szczerze, że nie słyszę żadnych brumów, szumów itp. Testowałem z Denonem DL 103R. Piękny dżwięk  :)


wojtek41

Zdjęcia w obudowach. Myślę, że temat pre mam na razie zamknięty  :)


GregWatson

No to teraz tylko zanurzyć się w muzyce.  :) Ładnie to wygląda.
Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Cytat: wojtek41 w Styczeń 05, 2019, 19:35Co do MC to powiem szczerze, że nie słyszę żadnych brumów, szumów itp. Testowałem z Denonem DL 103R. Piękny dżwięk  :)
To duża sztuka wyciszyć lampowe pre MC  :np:

LampowY

Chyba nie aż tak duża.
Miałem pięć różnych i żaden nie brumiał ani nie szumiał  :o