Mizushima special amp.

Zaczęty przez wojtek41, Maj 29, 2016, 18:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Miałeś stopień MC na lampie bez żadnych traf ?

LampowY

#901
Tak. Jeden tak.

wojtek41


LampowY

Tylko jest to karkołomna robota i zazwyczaj nie będzie tak dobrze jak na trafach. Najwyżej tak samo a o wiele bardziej skomplikowanie.
Sztuka dla sztuki jak mawiał jeden z jego konstruktorów... Wyważanie otwartych drzwi  :)

dino

Ja do tej pory nie znalazłem schematu pre MC wyłączne na lampach bez traf czy Krzemu.

wojtek41

Mnie się ten dźwięk podoba. Nic nie mogę mu zarzucić. Czyli moim zdaniem warto sztukę uprawiać  :)

LampowY

Byle z umiarem  ;D
:np:

Jak szukałem kurde pre to żeś przepadł a chciałem ANa odkupić  :o
ale Darek przyniósł mi mojego MPW i juz został. Na zawsze  ;D

wojtek41

Trzeba było zadzwonić  :o  AN pieści uszy w Wilnie  :)

LampowY

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło  :alc:

wojtek41

#909
Zasadniczo z tym się zgadzam   :np:
Czas muzyko posłuchać, Raczej nie wejdę w kaseciaki, no chyba, że coś się okazyjnie trafi. Natomiast coraz mocniej kuszą mnie te maleństwa. Trochę ich mam, ale chyba za mało...bo piękne są  :D


wojtek41

Które lepsze - Dynaco ST 35 czy Dynaco sca-35 ?  Końcówka mocy czy wzmacniacz z całkiem fajnym pre lampowym na pokładzie ?
Oba niedłubane.

LampowY

Nie słyszałem żadnego ale jako humanista mogę tylko napisać, że SCA przynajmniej jakoś wygląda  ;D

LampowY

Ja pierdziu... Nie dziwie się, że tam co drugi to audiofil. Przy takiej muzie...  >:D


wojtek41

Ponoć końcówka po dłubnięciu cuda potrafi. Kiedyś pmcomp się nią zachwycał. Znowu adamgdańsk miał sca i też mu pięknie grało.
Bądź tu mądry... :)

LampowY

A przypadkiem w tej integrze sekcja wzmacniacza nie jest identyczna jak sama końcówka?
Bo nazwa praktycznie taka sama. I czy integre można potraktować jako końcówkę z zewnętrznym pre??

LampowY

Cytat: LampowY w Styczeń 11, 2019, 10:03I czy integre można potraktować jako końcówkę z zewnętrznym pre??
Paczam i jednak raczej się nie da.

wojtek41

Raczej nie, choć zewnętrzne pre się podłączy. Miałem pre Pas 2 i muszę przyznać, że po lekkiej ingerencji grało bardzo ładnie.

wojtek41

Potrzebuję czegoś żeby mi Tannoye mocniej ruszyło. Mizushima jest ok w fajnym akustycznym graniu ale w mocniejszych składach to nie jest to o co chodzi. Nie ma tej synergi z Tannoyem.  :(

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Styczeń 11, 2019, 10:16
Potrzebuję czegoś żeby mi Tannoye mocniej ruszyło. Mizushima jest ok w fajnym akustycznym graniu ale w mocniejszych składach to nie jest to o co chodzi. Nie ma tej synergi z Tannoyem.  :(

Wojtek, napisz do Lenka o coś na 845 :) Pięknie to gra i mocne jest....
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Cytat: wojtek41 w Styczeń 11, 2019, 10:16Potrzebuję czegoś żeby mi Tannoye mocniej ruszyło

Poczekaj. W przyszłym tygodniu będę próbował wypożyczyć końcówkę Quada 405. Piszą, że gra fajnie. Kosztuje grosze a 100W Tannoyom aż nadto.

wojtek41

845 planuję nieco póżniej  ;)

wojtek41

Ale Quad nie jest na lampie :(  Czekam na zdjęcia SCA 45 i wówczas zdecyduję. ST 35 wygląda trochę tak jakby już potrzebowało serwisu.

LampowY

To zlampizujemy. Zaufaj mi, zrobiłem przełącznik, poczułem się mocny w DIY audio  ;D ;D ;D

wojtek41


gratefullde

Jakąś fajna lampową końcówkę to sam bym przygarnął...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9