Bezpiecznik i spółka

Zaczęty przez Wieszatiel, Listopad 16, 2016, 12:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wieszatiel

Cytat: jamówię w Listopad 08, 2016, 19:19No ja po aplikacji SR zbaraniałem,potem miałem Verictum,też bardzo dobre,tych których Ty użyłeś nie znam a chętnie bym poznał,tylko Ty masz wersję XS,czy się myle?jeśli tak,to z Twojego opisu wynika,że doszło Ci sporo dołu,ja mam go w wersji F wystarczająco i szukam wiecej eterycznosci i krystaliczności. maszka poleca ruskie srebra,ja mu wierzę,że są świetne,dlatego muszę kupić te ruski,bo kosztują grosze. Jakie Herbaty chcesz kupić? Oj coś widzę,że jest z Ciebie znakomity klubowicz :)

Myślę, że powinieneś wypróbować Gigawata G-C20A. Słyszalny, nie trzeba mieć oddzielnej linii zasilającej audio, jak twierdza niektórzy. Wczoraj przyszedł, założyłem, działa. Dodaje sporo powietrza, przestrzeni, jest głębiej, szerzej, bardziej 3D. Tło zdecydowanie czarniejsze. System gra mniej nerwowo, bez wysiłku. Trzeba dać mu godzinę bo efekt po wpięciu jest odwrotny. Dźwięk jest zmulony. W Albatrosie 280 zeta. Naprawdę warto. Pożyczę ci Hifi-Tuning silver/gold na spróbowanie. Jest eteryczny, przezroczysty. Niestety jest też zimny, dlatego zamówiłem mniej hiendowy AHP na spróbowanie. Przykra wiadomość jest taka, że bez Gigawatta G-C20, te bezpieczniki nie pokazują jeszcze pełni swoich możliwości.

rudy-102


rudy-102

Zamiast tego Gigawatta osobiście polecałbym coś takiego:



Cena podobna, a na dodatek masz możliwość zmiany samego bezoiecznika na taki jaki akurat lepiej pasuje do całego zestawu.

http://www.audiophil-online.de/hifitest/sicherung/hifi-tuning-com-cryogenic-gold-10x38.html

Wieszatiel

I właśnie nie. To jest topikowy, zło konieczne w audio. Gigawatt nie ma w środku bebechów degradujacych brzmienie, zapewnia nieskrępowany przesył pradu. A wzmacniacze to lubią. I to słychac.

Jakub

Cytat: rudy-102 w Listopad 16, 2016, 12:4420A ? Strasznie dużo.

Dokładnie tak. Tej wartości bezpiecznik powinien być tylko za licznikiem, pojedyńczy dla całej instalacji. Poszczególne obwody zabezpiecza się bezpiecznikami 16A. Jak założysz 20A to w razie awarii można spalić nie tylko sprzęt ale i część instalacji (a jak źle pójdzie to i cały dom).

rudy-102

U mnie gałązka w kierunku sprzętu hifi ma 10A. Chyba bo dawno nie zaglądałem.

Wieszatiel

Nie sądzę żeby Gigawatt wypuszczał na rynek niesprawdzony, grożący pożarem produkt ;) Hiedowe kondycjonery też są zasilane kablami 20A, ich twórcy twierdzą , ze to przekłada sie na brzmienie. Nie słyszałem żeby od Gigawatta komuś spłonęła chałupa, a gdyby nawet, to ile przedtem przyjemności :D :D

rudy-102

Ale kondycjoner wpina się do gniazdka. Tak mi się przynajmniej wydaje. Gniazdko wisi na linii, na końcu której jest zamontowany bezpiecznik. W budynkach mieszkalnych jest to na ogół 10 lub 16A.
16 A x 230 V = 3,7 kW. Więcej normalna instalacja w mieszkaniu nie powinna przenosić. 20A może grozić pożarem nie ze względu na to, że Gigawatt zrobił coś źle tylko, że ten bezpiecznik za późno zadziała.

Jakub

Cytat: Wieszatiel w Listopad 16, 2016, 13:33Nie sądzę żeby Gigawatt wypuszczał na rynek niesprawdzony, grożący pożarem produkt  Hiedowe kondycjonery też są zasilane kablami 20A, ich twórcy twierdzą , ze to przekłada sie na brzmienie. Nie słyszałem żeby od Gigawatta komuś spłonęła chałupa, a gdyby nawet, to ile przedtem przyjemności

Żaden elektryk nie podpisze się pod odbiorem instalacji, w której wstawisz 20A bezpieczniki w miejscu gdzie powinny być 10A lub 16A, bo nie będzie ona spełniać wymogów.

Wstawianie bezpiecznika o większym amperażu niż przewidziany w topologii instalacji elektrycznej to proszenie się o kłopoty.
Aha, jak już spalisz chałupę, to nie dostaniesz też odszkodowania :)



Wieszatiel

Zadziała jak normalny- cecha wspólna. Nie degraduje dźwięku jak normalny i topikowy- cecha wyróżniajaca. Przed zakupem dzwoniłem do Gigawatta. Produkują to w USA, tam za schajcowanie chałupy raczej są duże odszkodowania, więc firmie nie opłacałoby się oferować klientom bomby z opóźnionym zapłonem. Osobiście jestem absolutnie spokojny o bezpieczeństwo i kontent z zakupu bo z wiekszą przyjemnością słucha mi się SPRZĘTU, a o to w tej zabawie chodzi. Przynajmniej mnie.

jamówię

Po pierwsze dzięki,chętnie posłucham tego fuza,po drugie jakie Harbethy chcesz kupić?i po trzecie,ktorą wersję Lebana masz?

Jakub

#11
Cytat: Wieszatiel w Listopad 16, 2016, 14:43Produkują to w USA, tam za schajcowanie chałupy raczej są duże odszkodowania, więc firmie nie opłacałoby się oferować klientom bomby z opóźnionym zapłonem.

Człowieku zrozum, że to nie jest kwestia tego jak bezpiecznik jest zbudowany, czy jest audiofilski czy nie, tylko tego, że nie umieszcza się bezpiecznika 20A tam gdzie powinno się dać bezpiecznik 16A lub 10A. Równie dobrze możesz sobie zawatować instalację drutem, żeby "jeszcze lepiej prąd płynął do wzmacniacza", bo ten 20A bezpiecznik i tak nie zadziała jak będzie trzeba.

Jak po ew. pożarze rzeczoznawca stwierdzi, że przyczyną pożaru było zastosowanie nienormatywnego bezpiecznika, to nie dostaniesz ani grosza odszkodowania i nie ma tu znaczenia, czy będziesz w USA czy w Polsce.

PS Tak w ogóle, to by fajnie było jakbyś rozszerzył tematykę swoich wpisów, bo póki co wszystkie są o bezpiecznikach i mam coraz silniejsze wrażenie, że jesteś tu w celach reklamowych.

rudy-102

Trochę tu nabrudziliśmy bezpiecznikami. Poproszę moderatorów o przeniesienie ostatnich wpisów do odpowiedniego wątku.
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1618.msg125278#msg125278
Szkoda zaśmiecać ciekawy wątek.

Melepeta

A co konkretnego chciałbyś wiedzieć? Wprawdzie nie porównywałem różnych audiofilskich między sobą. Jednak niejednokrotnie przekonałem się o pozytywnym wpływie, po wymianie ze zwykłych. Szczególnie w źródle (CD).
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

elem

W Bonasusie i Sensorze mam Furutechy. Poprawa dźwięku jest słyszalna - przejrzystość, mikrodynamika na plus. Oczywiście, to nie jest taka zmiana jak np. po wymianie lamp na lepsze ale słychać. Nie usłyszałem za to kierunkowości bezpieczników.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Cytat: elem w Listopad 16, 2016, 21:22Nie usłyszałem za to kierunkowości bezpieczników.
Bo pewnie nie zmieniałeś tylko od razu wsadziłeś je zgodnie z napisem ;)
Zresztą tak samo jak ja  ;D

elem

Nie wiem jak wsadziłem i jak są teraz ale zmieniałem i nie  usłyszałem  :( No coż, każdy ma swoje ograniczenia, na kierunkowości fusów poległem  :-[   8)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

Cytat: elem w Listopad 16, 2016, 21:22Nie usłyszałem za to kierunkowości bezpieczników.

Bo przez połowę każdej sekundy są włożone poprawnie :)

elem

No i czar prysł :) Ech, Jakub, psujesz zabawę  ;D ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

bum1234

Cytat: elem w Listopad 16, 2016, 22:00
Nie wiem jak wsadziłem i jak są teraz ale zmieniałem i nie  usłyszałem  :( No coż, każdy ma swoje ograniczenia, na kierunkowości fusów poległem  :-[   8)


To krok w dobrą stronę. Jeszcze troszkę i będzie już zupełnie dobrze ;)

Sorry, nie mogłem się powstrzymać.

elem

Ależ bardzo proszę :)  Jak usłyszę różnicę między ruskimi srebrnikami a Furutechem, to dam znać  8)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Czy ktoś już zamontował radzieckie bezpieczniki od Maszy? Ja może dopiero wieczorem zbiorę się na odwagę.

MAC

Ja już powsadzałem.
Działają :)

jajacek1410

Ja się wczoraj bawiłem ze dwie godziny we włóż-wyjmij-posłuchaj.
Po cichu liczyłem na cud za 2,50.
Przeliczyłem się , ale zabawa przednia.
Mógłbym potestować jeszcze jakieś lampy po 2,50 - masza, liczymy na Ciebie :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

rudy-102

Ach. Nawet jeśli cudów nie będzie to czysto teoretycznie powinno być lepiej od zwykłego bezpiecznika.