Mizushima special amp.

Zaczęty przez wojtek41, Maj 29, 2016, 18:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: wojtek41 w Styczeń 11, 2019, 22:07A dziękuję koledzy, dziękuję  :)
Jeszce tylko porządne EL84 i ..nirwana.
Kiedyś chorowałem na Lebena. Była seria na jakiś fajnych NOS ale wtedy nie dałem rady finansowo. Następne modelu to już nie było to.


wojtek41

Na start 6p14p-K, a docelowo albo Miniwatt albo Mullard EL 84. No chyba, że gdzieś Matsushitę wynajdę. :np:

dino

Cytat: wojtek41 w Styczeń 11, 2019, 22:15No chyba, że gdzieś Matsushitę wynajdę
Chyba na tym był rzeczony Leben.

Alexander

Cytat: dino w Styczeń 11, 2019, 22:08W takie head ampy "jakoś nie ufam i nie wierzę"
Żeby z czystym sumieniem "jakoś nie ufać i nie wierzyć" wykonałem ten i kilka innych układów tego typu.
Układ Hojleva wypadł najlepiej, lecz wymagał sporo zabiegów przy montażu mechanicznym, żeby było cicho i porządnie.
Prościej, taniej i bezpieczniej dla wkładki użyć traf wejsciowych lub jfet.

wojtek41

Mam ecc 83 i 88, to świetne lampy. To znaczy, ja je lubię  :)

wojtek41

To idę słuchać... :)  Kapitalna płyta i świetne wydanie. Cd i dvd. 8)

McGyver

Cytat: dino w Styczeń 11, 2019, 21:09Ktoś tego słuchał bo to moim zdaniem nie ma prawa grać. 
Nie twierdzę że gra, nawet się nie bardzo przyjrzałem schematowi. To była moja odpowiedź na Twoje
Cytat: dino w Styczeń 05, 2019, 20:20do tej pory nie znalazłem schematu pre MC wyłączne na lampach
i poszukałem takiego schematu, trwało kilka sekund a to było pierwsze co się napatoczyło. Schemat pre MC wyłącznie na lampach, innych wymagań nie przedstawiłeś  :P

LampowY

Wojtek, piękny brzydal  :)  :np:
Masz do niego oryginalną osłonę?

gratefullde

Też mi się podoba, gratulacje  :np:

Ja też taki chcę  ::)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Zaraziliście mnie chyba  :o
Zaczynam się ślinić do Luxmana  :o



LampowY

Ciekawe jaka jest różnica w brzmieniu między Luxmanami a Luxkitami...

McGyver

Cytat: LampowY w Styczeń 12, 2019, 11:14
Zaraziliście mnie chyba  :o
Zaczynam się ślinić do Luxmana  :o



Też bym się ślinił gdyby on nie był na KT88 tylko np. na 2A3

LampowY

Adam, a ile miałby mocy na 2A3?

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

LampowY


McGyver

Cytat: LampowY w Styczeń 12, 2019, 12:05
Adam, a ile miałby mocy na 2A3?
3,5-3,8W w SE, ok.8W w PSE lub ok. 15W w PP.
Mnie takie SE w zupełności wystarcza żeby nagłośnić pomieszczenie 25m^2 kolumnami ~86dB, a jak trzeba, to i wredną sąsiadkę wkurzyć bardzo głośnym graniem  ;) 
A jak ktoś ma kolumny ~94dB, to i lampa 45 obleci.

tomekkk1

Cytat: McGyver w Styczeń 12, 2019, 12:16to i wredną sąsiadkę wkurzyć

Jeśli ona ma takie podrygi często, jakich świadkiem byłem u Ciebie - to równie często zalecam ją wkurzać...

wojtek41

Cytat: LampowY w Styczeń 12, 2019, 10:08Masz do niego oryginalną osłonę?
Mam. Dziś pograłem kilka godzin i zdania nie zmieniam. Jest w nim potencjał. Wiadomo, że przy takim staruszku będzie trzeba coś grzebnąć, zwłaszcza nie wiem jaka jest jego historia. Jedno natomiast wiem, stał jakiś czas nieużywany. Niech pogra zanim przyjdą lampy z Ukrainy a potem dam mu dwa tygodnie i zobaczę co trzeba będzie poprawić. Na dziś ten maluch buduje niesamowitą przestrzeń. Masa powietrza a kolumny znikają co głównie jest zasługą specjalnego transformatora Dynaco Z-565.

LampowY

Cytat: wojtek41 w Styczeń 12, 2019, 19:54Masa powietrza a kolumny znikają co głównie jest zasługą specjalnego transformatora Dynaco Z-565.

A mi się wydaje, że bardziej na skutek większej mocy wzmacniacza co powoduje lepsze wysterowanie Cheviotów.

Ale żeś mi zasiał qrde...  :o ;)

wojtek41

Też, ale ponoć ten transformator jest jedyny w swoim rodzaju. Tak piszą  :)
Zasiał ? Jak z V 15  :D Dokupiłem ostatnio III to mam mały zapasik. Teraz czas zrobić zapas oryginalnych igieł. Kapitalne wkładki  8)
Kiedyś byłem bliski kupna Luxmana MQ 68 C, ale zanim się zdecydowałem sprzątnęli mi go sprzed nosa. Szkoda... :(

LampowY

Wiesz co, ze znanych mi źródeł takie Laxy są tylko w Japonii. Nie widzę w Europie. W Polsce jest jeden ale KIT i z ceną z czapy...
Przynajmniej ja nie potrafię wyszukać  :-\

wojtek41

Nie wiem ale myślę, że jak się pokaże to szybko znika  ???
Ile sobie winszuje ?

wojtek41

Ostatnio takie piękne Quad ESL 57 spod nosa mi buchneli. Byłaby pewnie fajna para z Mizushimą  :-\

LampowY

Cytat: wojtek41 w Styczeń 12, 2019, 20:21Ile sobie winszuje ?
12800 za KITa a w Japonii oryginalny produkcyjny Luxmann z logo Luxmana 1700$

LampowY

Cytat: wojtek41 w Styczeń 12, 2019, 20:52Ostatnio takie piękne Quad ESL 57
Zwane wersalkami  ;D
Ciekawe jak one graja i czy wydobywają z siebie jakiekolwiek niskie częstotliwości  :o