Mizushima special amp.

Zaczęty przez wojtek41, Maj 29, 2016, 18:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Cytat: gratefullde w Styczeń 11, 2019, 10:36Jakąś fajna lampową końcówkę to sam bym przygarnął...
Kusi.... :D

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Dostałem fotkę ST 35. Z tego co widzę lampy do wymiany.

LampowY

Cytat: gratefullde w Styczeń 11, 2019, 10:36
Jakąś fajna lampową końcówkę to sam bym przygarnął...
Tylko to co innego. Tobie wystarczy kilka Wattów, Wojtkowi minimum 30-40. Mam na myśli A.

wojtek41

30 z lampy to juz coś  ;)

Moriarty

Cytat: LampowY w Styczeń 11, 2019, 10:19Poczekaj. W przyszłym tygodniu będę próbował wypożyczyć końcówkę Quada 405. Piszą, że gra fajnie. Kosztuje grosze a 100W Tannoyom aż nadto.

Jak się ma to:

https://www.hifiengine.com/manual_library/quad/405.shtml

...do tego?
https://www.ebay.com/p/Quad-405-2-Channel-Power-Amplifier/110932086

Czuję się lekko skonfudowany  ???
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

LampowY

Cytat: wojtek41 w Styczeń 11, 2019, 10:59
30 z lampy to juz coś  ;)
Ano. I jeśli w vintydż iść to raczej jedynie PP. Nie kojarzę niczego ze legendarnych staroci w SE  ???
Nikomu wówczas nie przyszło do głowy żeby żarówki z latarni morskich zaprzęgać do audio  ;D

LampowY

Cytat: Moriarty w Styczeń 11, 2019, 11:00
Cytat: LampowY w Styczeń 11, 2019, 10:19Poczekaj. W przyszłym tygodniu będę próbował wypożyczyć końcówkę Quada 405. Piszą, że gra fajnie. Kosztuje grosze a 100W Tannoyom aż nadto.

Jak się ma to:

https://www.hifiengine.com/manual_library/quad/405.shtml

...do tego?
https://www.ebay.com/p/Quad-405-2-Channel-Power-Amplifier/110932086

Czuję się lekko skonfudowany  ???


Widać to taki sam Kład jak nasz Kądo  ;D ;D ;D

wojtek41

ST 35 ma 17 na kanał. Powinno byc ok  :)

wojtek41

Pewnie wieczorem pojadę i posłucham ST 35. Jak podejdzie to zabiorę  8)
Wstępnie jestem umówiony po 18.

wojtek41

SCA 35 raczej odpada. Ktoś coś majstrował i dostawił nawet gniazdo słuchawkowe  :o

LampowY


wojtek41

#937
Mój ma 4,5.

LampowY

To Jankes a pytałem o Japończyka - Mizushime  ;)

wojtek41


McGyver

Cytat: dino w Styczeń 05, 2019, 20:20
Ja do tej pory nie znalazłem schematu pre MC wyłączne na lampach bez traf czy Krzemu.
Służę uprzejmie:

dino

Ktoś tego słuchał bo to moim zdaniem nie ma prawa grać.  :o
Nie dość, że RIAA w pętli sprzężenia to jeszcze podpięte  >:D za kondensatorem wyjściowym ?!  >:D >:D
A jak walnie kondensator wejściowy to wkładeczka zrobi delikatne ....pyf  >:D >:D >:D

Alexander

Cytat: dino w Styczeń 11, 2019, 21:09Ktoś tego słuchał bo to moim zdaniem nie ma prawa grać.
Tak, słuchał. Nie ma prawa grać i nie gra. Dobywają się z tego odgłosy, ale nic poza tym.

Alexander

Jeżeli koniecznie potrzebujesz lamp w prepre to skorzystaj z tego.

wojtek41

Uległem pokusie i kupilem Dynaco ST 35. Podłączone na zwykłym kabelku głośnikowym, gra i to jak gra  :o  Jutro bardziej się nad nim pochylę ale pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Teraz rozumiem zachwyt pmcompa, choć on miał modyfikowany chyba przez KBL. Kilka watt więcej i Tannoy zaczął oddychać pełną piersią  :)
Dla mnie nie ma już chyba odwrotu od vintage. Stracony jestem... :)

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

dino


wojtek41

Pre Lenka, zostało pomyślane tak aby w przyszłości sterować nim monobloki, dlatego ma dwa dodatkowe wejścia pasywne na cd i aux. Teraz się przyda :)  Zamówiłem też kwadrę 6p14p-K. Pewnie 2 tygodnie i dojdzie. Czyli mamy czas aby się bliżej poznać  ;)
Takie szybkie ustawienie aby sprawdzić. Jutro znajdzie docelowe miejsce.


wojtek41

A dziękuję koledzy, dziękuję  :) :np:

dino

Cytat: Alexander w Styczeń 11, 2019, 21:37Jeżeli koniecznie potrzebujesz lamp w prepre to skorzystaj z tego.
Jak wiesz ja gram na Borbelym (JFET plus lampy). Z rożnych forów wyczytałem, że trudno jest osiągnąć dobry wynik (szumy, brumy) stosując same lampy w MC. Był wpis o pre na miniaturowych lampkach i podobno gra świetnie stąd moje zainteresowane. W takie head ampy "jakoś nie ufam i nie wierzę" tak jak w słynny JFET head amp.