Rolki czyszczące do płyt winylowych

Zaczęty przez GregWatson, Marzec 15, 2015, 16:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

Cytat: gratefullde w Czerwiec 23, 2015, 07:26Ciekawe czy to produkt porównywalny jakościowo do Nagaoki.

Przecież koszt wyprodukowania takiej rolki to pewnie ze 3-4 pln. Tam nie ma niewiadomo jakiej technologii.

miniabyr

Zapewne jest jak piszesz Koszt tego musi być niewysoki, Problem pojawia się kiedy chcemy wypróbować inną rolką np.do ubrań.Ja spróbowałem i bobrze że zrobiłem to na starej ,porysowanej płycie. Rolka do ubrań pozostawiła ślad na powierzchni płyty ,który nie dał się zmyć.Z relacji od mojego znajomego wiem ,że jest również tańsza rolka Nagaoka,która niestety odstaje od drozszej siostry.Ja osobiscie nie próbowałem rolek innych firm,bo ta którą posiadam satysfakcjonuje mnie. Ale jeśli ktoś ma doświadczenie z innymi firmami produkującymi takie tańsze rolki ,to proszę podzielić się wrażeniami ,bo cena nie usprawiedliwia w tym wypadku niczego.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Wygryz

Jak często myjecie rolki nagaoki? Moja wyczyściła już kilkanaście płyt i jest dość mocno oblepiona (powoli zaczyna zostawiać syf na płytach).
Myjecie ją w zwykłej wodzie czy destylowanej?

miniabyr

#28
W letniej wodzie ,możesz dodać łagodne mydło.Pozostawić do wyschnięcia .Ja mam swoją od 2.5 roku i wszystko działa jak należy. Zapomniałem dopisać .Czyszczę ja kiedy przestaje dobrze zbierać bród ,czyli co 5,6 płyt.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

No i kupiłem DeDuster Analogis'a

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

I jak, zadowolony jesteś? Wyroby Analogis to takie średnie na jeża są :)

gratefullde

Cytat: paul_67 w Sierpień 11, 2015, 18:51I jak, zadowolony jesteś? Wyroby Analogis to takie średnie na jeża są

Jeszcze nie próbowałem. Może są średniej jakości, nie wiem, spróbuję. Na niemieckim forum pisali o niej w superlatywach jako alternatywie do Nagaoki. No jakoś nie zdobyłem się by wydać pińcet na Nagaokę własnie. Jak się DeDuster nie sprawdzi to rzucę się protoplastę, najwyżej stówę w plecy będę ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Stówka nie majątek, a nóż będzie dobrze.Opisz jak trochę powalcujesz :)

frywolny trucht

Ja mam tego Analogisa. Za dużo było pierdololo z myciem, utrzymaniem w czystości rolki i leży gdzieś w szafie. Wróciłem do karbonowej szczoty, którą pocieram o swój t'shirt  i na nim zostawiam to co zebrała. Szybciej i wygodniej :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 11, 2015, 19:03
Ja mam tego Analogisa. Za dużo było piedololo z myciem, utrzymaniem w czystości rolki i leży gdzieś w szafie. Wróciłem do karbonowej szczoty, którą pocieram o swój t'shirt  i na nim zostawiam to co zebrała. Szybciej i wygodniej :)

To cudownie ;)  Ja zacząłem dbać o koszulki :D :D :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

 ;D Gdzieś nawet się dzieliłem na bieżąco moimi spostrzeżeniami. Coś nie mogę jednak znaleźć. Skleroza niezła :( Porównywałem tę rolkę ze zwykłymi do ubrań i sprawa jest tego rodzaju, że nowa do ubrań "klei" płytę, coś tam na niej zostawia ze swojej kleistości, ale taka styrana, paroletnia niczym już nie ustępuje Analogisowi. Największym minusem Analogisa jest brak plastikowego etui na rolkę, każdorazowe owijanie rolki folią ( tak jest dostarczona) to użytkowy problem. Samo stosowanie tych rolek i tak wymaga wcześniejszego umycia płyty w płynie pozbywającym ją ładunków elektrostatycznych. W innym przypadku rolka może nawet dołożyć coś z poprzedniego wałkowania. Nie wiem, może ktoś opracował metodę/ technologię wydajniejszą. Ja sobie średnio poradziłem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 11, 2015, 21:04Największym minusem Analogisa jest brak plastikowego etui na rolkę,

Do mnie przyjechała w estetycznym plastikowym, dwuczęściowym etui umieszczonym w kartonowym pudełku. Może jakiś postęp jednak jest?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Fajnie. Ciszę się, że ją mam. Szuuuu w jedną stronę, szuuu w drugą i jeszcze szuuu szuuu z dwa razy, płyta czyściutka. Nie ma śladu po kurzu.
Gdy odrywałem aksamitkę bądź karbonową od płyty to ślad kurzu zostawał. Taki ślad, którego nie powinno być ! Bardzo mnie to denerwowało, irytowało, wprawiało w zły nastrój przenoszący się na otoczenie. Rolka wyleczyła mą zmęczoną psychikę ;).
Ciekawe jak będzie się zachowywać w czasie i przestrzeni.
Ona powinna być przechowywana w zamknięciu?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Tak to wygląda?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 13, 2015, 13:24Tak to wygląda?

Tak, tę folię z rolki zdarłem i w pizdu wywaliłem :)

Pudełeczko jest kiepskiej jakości, po miesiącu będzie do utylizacji segregowanej przekazane zapewne. Dlatego pytam czy trzeba ją trzymać w zamknięciu bo coś zastępczego muszę znaleźć.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

E, tak to i moja była "zabezpieczona". Powinna być w zamknięciu bo będzie dziadostwo ( kurz, pyłki) przywierało. W Nagaoce wygląda to nieźle:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98


miniabyr

Cytat: Keef98 w Sierpień 13, 2015, 13:52I nie zostawia tego cholerstwa w postaci paska kurzu co szczoteczka?
Na płycie nie pozostaje żaden paproch ,kurz ,włos.! Wyciąga syf z rowków.Płyta jest dziewicza. Ja mam Nagaoka i trzeba ja trzymać w dedykowanym pudełku aby nie wyschła i wazne aby w tym pudełku nie leżała na słońcu. Rolka jest nie do zdarcia,po umyciu jest jak nowa.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

A rolki za 3 zł mają osłonki. Ale nie są audiofilskie :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wygryz

Moja nagaoka nie ma takiej osłonki jak ta ze zdjęcia, które wrzucił frywolny trucht.
Ja swoją za każdym razem z powrotem zawijam w folijkę i pakuję do pudełka jak to:


Co do samej rolki to jest super. Moja po pierwszych płukaniach wydaje się zbierać wszystko lepiej niż na początku.

gratefullde

To ja swoją analogisa bez folii przetestuje, doświadczalnie będziemy wiedzieć jak długo wytrzyma.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Dzisiaj przyniosłem do domu rolkę Analogis. Działa, ale to mniej wygodne od szczoteczki. Gramofon trzeba zatrzymywać, Chyba będę rolkował poza gramofonem.

gratefullde

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 27, 2016, 20:43
Dzisiaj przyniosłem do domu rolkę Analogis. Działa, ale to mniej wygodne od szczoteczki. Gramofon trzeba zatrzymywać, Chyba będę rolkował poza gramofonem.
Na AF nie polecam tego stosować. Zawsze płytę kładłem obok i czyscilem.
Wolę to niż szczotkę.
A jak mi się trafi większą kasa to kopiuje od maszy - szybkie mycie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Moja rolka Analogisa wylądowała szybko w koszyku w garderobie. Jak już fundować SPA winylowi to porządnie, albo wcale :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93