Micro Seiki RX-2000

Zaczęty przez GregWatson, Grudzień 01, 2018, 14:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Witam wszystkich zainteresowanych i zapraszam do przeczytania i obejrzenia co nie co o tym gramofonie, który już niebawem będzie u mnie kręcił czarne placki. Nadzwyczaj mało jest o nim w sieci a jak już jest to brakuje wielu wręcz podstawowych informacji co i jak.
Ale zacznijmy może od ogólnego wyglądu z czym będziemy mieli do czynienia. Poniżej jedna z wersji tego gramofonu (nie mylić z RX-1500 czy też RX-3000 bo to zupełnie inne konstrukcje).

Jak gdzieś już przeczytałem bazą do tej konstrukcji był rama BL-91 (ze względu na rozmiary przypuszczam, że wersja L), która to za pomocą redukcji A-1200 możemy przystosować szeroką gammę różnych ramion i to różnych producentów. Znalazłem też opis, że jest to wersja (model) gramofonu coś pomiędzy RX-1500 a BL-999. Na ile to prawda tego nie wiem.
Poniżej przedstawiam jedną z takich wersji gramofonu RX-2000.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#1
Właśnie? czym różniły się poszczególne konstrukcje? - jak się okazuje wyposażeniem najogólniej biorąc. Różne silniki, różne talerze i nie wiem czy czasem też nie różne pompy. Nie pisze o tym wprost gdzieś w necie ale podobne oznaczenia znalazłem na modelu RX-1500. Poszczególne modele oprócz sygnatury RX-2000 miały jeszcze dopisywane po nazwie dodatkowe litery świadczące o jego zestawieniu - czyli co tam on w sobie ma.Najprawdopodobniej też numery seryjne zamieszczone na gramofonach Micro Seiki są numerami kolejnymi wszystkich modeli które to ta firma wypuściła na rynek dlatego tak trudno jest oszacować ilość poszczególnych modeli na rynku. To jest informacja, którą też znalazłem w sieci.

Poniżej grafika jakie były wersje modelu RX-1500 w zależności od uzbrojenia (podobnie jest w RX-2000):

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#2
Wracając do informacji zawartych w necie nigdzie nie napotkałem ani manuala ani serwisówki co mogłoby świadczyć, że był to model wypuszczony w niewielkiej ilości i porównywalny konstrukcją do tych co już firma Micro wypuściła na rynek.

Kiedyś ten model gramofonu (bo nie znam co tam było jeszcze dołączone do niego) był oszacowany i wystawiony na sprzedaż w Polsce za kwotę 14 000 zł a później jeszcze jedna wersja za kwotę 9 999 zł.

https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=32.msg11224#msg11224

http://www.kogerer.ru/turntables.html

Model ten jak wspomniałem wyżej mógł być połączony z różnymi jednostkami silnikowymi: RY-2200, RY-3300, RY-5500

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Mnie się udało po targach dorwać egzemplarz ze Skandynawii a ściślej mówiąc z Danii o konfiguracji:

Gramofon - Micro Seiki RX-2000 VF
sterownik (silnik) RY-2200
pompa (wacuum)  RP-1090
po uzgodnieniach także redukcję do ramienia A-1201
natomiast ramię własne oczywiści Micro MA-505
oraz kabel Van del Hul MC D-501 Silver Hybrid Halogen

Poniżej prezentacja tego modelu i fotka autora (sprzedawcy) - Giovanni (jest u nas na forum)  :)
(brak tylko redukcji i jak widzimy leciutkie wgniecenie na lewym górnym rogu pompy - ale to pryszcz).



Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#4
Jest to oczywiście wersja na 220 V. Z informacji, które można znaleźć w necie dowiedziałem się też, że te modele nie były wysyłane do Niemiec. Jak ktoś zna japoński to może sobie przetłumaczyć z etykiety i zapoznać się ze szczegółami pod adresem:

https://audio-heritage.jp/MICRO/etc/rx-2000.html

a dla zainteresowanych inne ciekawe strony o tym modelu:

http://audio-andromeda.blogspot.com/2016/09/micro-seiki-rx-2000-ry3300.html

http://www.canuckaudiomart.com/details/649450913-micro-seiki/

https://www.hifido.co.jp/sold/09-44704-20091-00.html

https://vnav.vn/threads/gia-dinh-audio-chuyen-mam-dia-than-va-phu-kien.7277/page-8



Póki co w przyszłym tygodniu koło środy spodziewam się przesyłeczki u mnie w domu bo już jest ładnie spakowana i w poniedziałek rusza w podróż.

Reszta jak przyjedzie i odpalę.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Ja bym sobie nie mógł znaleźć miejsca z ekscytacji :o
Łaziłbym z kąta w kąt i kłucił się z każdym kto mi stanie na drodze.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

Cytat: vasa w Grudzień 01, 2018, 16:00Ja bym sobie nie mógł znaleźć miejsca z ekscytacji
W tym 100% zgody .
Jeszcze raz gratulacie , piekny gramofon .

GregWatson

Oj będzie przemeblowanie, będzie.   :) To będzie mój szósty gramofon także spokojnie do grupy wariatów mogę już chyba należeć.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Jeśli chodzi o talerze do tych wyższych modeli to Micro wypuścił następującą serię:

1. RT-111G: masa netto 10 kg. Aktualizacja dla modeli Micro Seiki RX-1500A, SX-1500A i BL-91 gramofonów. RT-111G był używany na gramofonach Micro Seiki BL-111 i BL-111L.
2. RT-1900G: masa netto 7 kg.
3. RT-2000G: masa netto 8 kg. Aktualizacja do modeli Micro Seiki: BL-91 (z RT-2000A), BL-91L (z RT-2000A), RX-1500A, RB-1500A, Full Choice Player 1500A i SX-1500A.
4. RT-3000G: masa netto 10 kg. Aktualizacja do modeli Micro Seiki: BL-91, BL-91G (z RT-2000G), RX-1500A, RX-1500G (z RT-2000G), SX-1500A, SX-1500G (z RT-2000G)
5. RT-5000G: masa netto 16 kg. Pasuje tylko do Micro Seiki RX-5000.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#9
A tak wyglądają poszczególne jednostki silnikowe, które można zastosować do tego modelu RY-2200, RY-3300, RY-5500
:








Być może w przyszłości zmienię na RY-3300 bo jest wizualnie pasujący do zestawu. No i talerz na miedziany. Ale będzie jazda.   :)

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cytat: cdt w Grudzień 01, 2018, 16:06Jeszcze raz gratulacie , piekny gramofon .

Dziękuję, dziękuję raz jeszcze wszystkim. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

Bartolo

Cytat: GregWatson w Grudzień 01, 2018, 16:22Być może w przyszłości zmienię na RY-3300 bo jest wizualnie pasujący do zestawu. No i talerz na miedziany. Ale będzie jazda.   
Koniecznie...! ;) Wtedy będzie pełnia piękna.. :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

muda44

Gratuluję cierpliwości i pięknego sprzętu :)

Flip Back

Piękny klasyk! Gratuluję zakupu!

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Grzesiek, rewolucja  8) Gratulejszyn :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Będą jaja jak nie przyjdzie.   :o
Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Dlatego nie gratuluję przed faktem, ale co ma nie przyjść :) Gramofon świetny.

GregWatson

No kontakt ze sprzedawcą jest super także pozytywnie jestem nastawiony.  :) oby kurier się sprawił.
Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Rozumiem emocje.Też tak mam po jakimś większym zakupie :)

LampowY

Cytat: GregWatson w Grudzień 02, 2018, 12:54
Będą jaja jak nie przyjdzie.   :o

Spokojnie, pecha do zaginionych paczek ma jeden na tym forum i wystarczy  8)
;D


GregWatson

W sumie sprzedawca jest na naszym forum i myślę, że pomoże mi w prowadzeniu tego wątku tym bardziej, że ma jeszcze bardziej wypasioną wersję tego gramofonu RX-2000 G. Także jest nas dwóch.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Grudzień 02, 2018, 13:33
W sumie sprzedawca jest na naszym forum i myślę, że pomoże mi w prowadzeniu tego wątku tym bardziej, że ma jeszcze bardziej wypasioną wersję tego gramofonu RX-2000 G. Także jest nas dwóch.  :)
A odzywa się czasami? Czy tylko po vikińsku gada?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

LampowY

Cytat: cdt w Grudzień 02, 2018, 13:31
Cytat: LampowY w Grudzień 02, 2018, 13:22ma jeden
:P
Tobie tylko kolumny nie doszły a mi pół gramofonu, dwie płyty, Linn i uj wi co jeszcze bo nie chcę pamiętać o takich historiach  ;D