Denon DL-103

Zaczęty przez vasa, Październik 21, 2014, 22:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Kiedys miałem do niego tel ale wyparował.
Paweł i Ondrej maja na bank.


Michał

Pogadałem z Mirkiem przez tele,niestety lekko się spóźniłem >:(
Pmcomp mnie ubiegł,mają ją testować w środę u Myniabyra i jeśli nie podejdzie,to jestem na liście zapasowej a jeśli podejdzie,to poszło się...kurna trzy miechy wisi ogłoszenie,szlag!

MAC

Cytat: Michał w Styczeń 27, 2018, 11:50Pmcomp mnie ubiegł
VdH mu sczezł?  :o

Mówiłem, że te gramofony niszczą wkładki  ;D

Michał

Nie,kupił jakiegoś Soniacza i musi coś na nim powiesić,jak się dowie,że to ja jestem zainteresowany,to kupi choćby grała syficznie ;D ;) a przecież dowie się,bo to przeczyta ;D ;D ;D

MAC

He he, no tak...  ;D
Czyli szukamy dalej  :)

Michał


christo

Michał, nikt nie podaje masy efektywnej tego ramienia. Musisz albo ją zmierzyć - znajdziesz na forum instrukcję albo wyślij zapytanie do producenta. RB202 ma masę efektywną 11 g. Możliwe, że Michell TechnoArm A jest lżejsze - w tej sytuacji może At oc9/II. U Jukiego cena poniżej 1400. Jeśli twoje ramię jest cięższe - w sensie ma więcej niż 12-13g moim zdaniem śmiało można wieszać dl103.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Michał

Dzięki Christo,napiszę do Szemisa,On pewnie wie co i jak. Czekam jeszcze na info w sprawie Lyry,ale to pewnie przyszły tydzień

elem

#309
Chyba 11 gramów, tak jak RB202. Więcej na pewno nie, raczej mniej z nową techno rurką.

https://www.gcaudio.com/products/michell-rb-202-special-tonearm/

The arm tube is bead-blasted and perforated, which disperses structural resonances and yields a lower effective mass.

http://www.michell-engineering.co.uk/tonearms/technoarm/
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

Cytat: elem w Styczeń 27, 2018, 13:29
Chyba 11 gramów, tak jak RB202. Więcej na pewno nie, raczej mniej z nową techno rurką.

https://www.gcaudio.com/products/michell-rb-202-special-tonearm/
Mój Michell wygląda trochę inaczej,pomijając kolor :)
Jest od spodu ponacinany i ma inną przeciwwagę. Zadzwonie do Szemisa i bedziemy wiedzieć na stówkę :)

elem

Zmodyfikowałem wpis. Wygląda inaczej niż  RB202 special, i mase tez ma pewnie niższą. Napisz od razu do Michella.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał


Michał

TecnoArm ,,A" Silver Litz,sprawdziłem i tak się nazywa. Jaka jest EM,nadal nie wiem ;D

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Michał

Tak,to jest moje ramię,kurna nie miałem świadomości,że takie calkiem tanie,to ono nie jest :o
http://www.artech-electronics.com/prod_images/michell/tecarm_800.jpg
Na tym zdjęciu to nie wiem,u mnie jeszcze jest VTA

Therion

Sam w to nie wierzę, ale coś podkusiło mnie by wrócić do 103R. Niestety, idiota, sprzedałem ją jakiś czas temu, więc musiałem kupić nową.
Także taaak.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Nigdy Was to nie zastanowiło ?

DL-103R Load Impedance 100 ohms min

dlaczego mierzą za każdym razem 103R przy 47k a 103 przy 1K?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Dzięki uprzejmości Darka dziś zawisła u mnie na ramieniu Micro Seiki tytułowa wkładka Denon Dl-103R.
Kilka dni posłucham i postaram się coś od siebie napisać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Lipiec 11, 2018, 21:35zawisła u mnie na ramieniu Micro Seiki tytułowa wkładka Denon Dl-103R.
A zechciałbyś ją potraktować płytą testową i oszacować rezonans?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Stawiam, na 8Hz poziomy i koło 10 Hz pionowy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Chciałbym ale na tym Orsoniku wyraźnie się telepie poniżej 9Hz
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Lipiec 11, 2018, 21:48na tym Orsoniku wyraźnie się telepie poniżej 9Hz
To lepiej. Jeżeli nie ma tendencji do wzbudzania się to wg mnie lepiej jak jest mniej niż więcej.
Dzięki.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Po pierwszych dziękach słychać że to nie Candenza ;D ale gra bardzo przyjemnie.
Jutro podłączę się pod kartę dźwiękowa i dokładnie ustawie azymut dla niej i skoryguje dla Rohmana.

Cytat: vasa w Lipiec 11, 2018, 21:54
Cytat: Piterski w Lipiec 11, 2018, 21:48na tym Orsoniku wyraźnie się telepie poniżej 9Hz
To lepiej. Jeżeli nie ma tendencji do wzbudzania się to wg mnie lepiej jak jest mniej niż więcej.
Dzięki.
Tak może mało precyzyjnie się wyraziłem. Wolał bym jak by było 9Hz ale lata tak na 8Hz, bardzo wyraźnie ten rezonans widać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.