Zestaw dla nowicjusza

Zaczęty przez Jask4er, Kwiecień 15, 2019, 19:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jask4er

Witam,
jako nowy członek tego zacnego forum, chciałbym was poprosić o pomoc w złożeniu zestawu
do słuchania winyli. Zestaw musi się składać z nowych części, ale też żeby nie było szaleństwa cenowego.
Co do słuchanej muzyki to dużej mierze jazz, pop, od czasu do czasu rap. Zastanawiałem się nad rega planar 1 + phono box S i kolumny aktywne np. Zaznaczam, że oprócz winyli nie posiadam nic, więc musi być to totalnie startowy zestaw.
Prosiłbym o w miarę rozsądne propozycje :).
Pozdrawiam
Marantz 2216b, rega planar 2.


Jask4er

Chodziło mi o to żebym był w stanie zamknąć się w 4 maksymalnie 5 tysiącach, jeżeli jest taka możliwość. Tańsze propozycje mile widziane.
Marantz 2216b, rega planar 2.

cdt

Jeżeli gramofon ma być nowy i cenowo w pułapie tej regi to ja osobiście wolał bym pioneera PLX-500

Hubertrs

Ktos z was wezmie na klate zaproponowaanie nowego zestawu za 5k ktory bedzie gral??  ???

Kangie

A może gramofon Dual z Lidla? 350-400zł. Jeśli wciągnie, to wtedy pomyśli się co dalej? ;)

vasa

A pokój jaki duży?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

#7
Pionner PLX 500 - 1400zł
Pioneer A30       -1200 zł  Pre MM wbudowane
Zostaje sporo na normalne kolumny i ewentualnie fajną MM kę

Kangie

Oby nie 90m2 jak u Szymona, bo ciężko będzie "mjotać powietrzem jak szatan" ;)

Jask4er

#9
Pokój 3x5, raczej stawiałbym na monitory niż kolumny stojące ze względu na miejsce. Kurczę, ten "dj'ski" wygląd w pioonerze trochę irytuje.
Marantz 2216b, rega planar 2.

McGyver

Cytat: Jask4er w Kwiecień 15, 2019, 20:14stawiałbym na monitory niż kolumny stojące ze względu na miejsce.
To jest mit i legenda że monitory zajmują mniej miejsca niż podłogówki. Monitory ustawione zgodnie ze sztuką, czyli na standach a nie na meblościance zajmują w pomieszczeniu tyle samo miejsca co podłogówki, tak samo się je omija, a uważać trzeba bardziej.

cdt

Jak znajdziesz miejsce na monitory z podstawkami to równeiż zmieścisz normalne słupki . Ale mogą być i monitory .
B&W

Kangie

Co racja, to racja. Tyle samo miejsca zajmują jedne i drugie zestawy. Inaczej być nie może, chyba że wciśniesz podstawkowe na komodę lub w meblościankę.

McGyver

Taka uwaga co do tego foto: basrefleks z tyłu, a kolumienki 15cm od ściany  :(

Jask4er

Cytat: Kangie w Kwiecień 15, 2019, 20:26
Co racja, to racja. Tyle samo miejsca zajmują jedne i drugie zestawy. Inaczej być nie może, chyba że wciśniesz podstawkowe na komodę lub w meblościankę.

Właśnie tak liczyłem wcisnąć kolumny na komodę😅
Marantz 2216b, rega planar 2.

cdt

B&W razem z kolumnami sprzedaje piankowe zatyczki do basrefleksu .

vasa

Cytat: Jask4er w Kwiecień 15, 2019, 20:29
Cytat: Kangie w Kwiecień 15, 2019, 20:26
Co racja, to racja. Tyle samo miejsca zajmują jedne i drugie zestawy. Inaczej być nie może, chyba że wciśniesz podstawkowe na komodę lub w meblościankę.

Właśnie tak liczyłem wcisnąć kolumny na komodę[emoji28]
To przynajmniej znajdź takie co dmuchają do przodu.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

Cytat: cdt w Kwiecień 15, 2019, 20:29piankowe zatyczki do basrefleksu
To jest IMHO populistyczny chwyt marketingowy. Jeżeli coś zostało zaprojektowane i dostrojone do pracy jako basrefleks, to zatkanie dziur zrujnuje całe strojenie i tyle.

cdt

Jest pytanie czy kolega będzie siedział w fotelu i szukał planów ze sceną . Jak ma sobie słuchać laitowo to zatka te BR pianka lub nie  i też będzie ok .
Jak to ma Lampowy ,radio kuchenne i serce do muzyki ;) .

Jask4er

Na początek lajtowo, bo jestem totalnym nowicjuszem, z czasem jeżeli w to wsiąknę będę myślał o modernizacji :)
Marantz 2216b, rega planar 2.

McGyver


Cytat: cdt w Kwiecień 15, 2019, 20:34
Jest pytanie czy kolega będzie siedział w fotelu i szukał planów ze sceną . Jak ma sobie słuchać laitowo to zatka te BR pianka lub nie  i też będzie ok .
Jak to ma Lampowy ,radio kuchenne i serce do muzyki ;) .


Pierwsze słyszę żeby zatkanie basrefleksu miało wpływać na scenę i plany.
Na równowagę tonalną, to i owszem, ale żeby na stereofonię?

Hubertrs

Cytat: cdt w Kwiecień 15, 2019, 20:34Jak to ma Lampowy ,radio kuchenne i serce do muzyki
No ale to nie lepiej w takim razie jakis streamer zamiast drapaka?

McGyver

Cytat: Hubertrs w Kwiecień 15, 2019, 20:39No ale to nie lepiej w takim razie jakis streamer zamiast drapaka?
Coś w tym jest, przynajmniej nie trzeba co dwadzieścia minut latać żeby placka odwrócić.

Kangie

JBL Extreme za 850zł i muza gra z komórki jak wściekła!  :alc:

Jask4er

Tak bo o tym marzę, żeby odpalić jbla  ???
Raczej jestem nastawiony na gramofon
Marantz 2216b, rega planar 2.