Uwaga na nieuczciwych sprzedawców.

Zaczęty przez frywolny trucht, Wrzesień 29, 2015, 14:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Cytuję perypetie kolegi z innego miejsca:

"A więc postanowiłem wam zaprezentować w jakim stanie płyty przysyła sprzedający z [usunięto na wniosek kolegi]. Oto on:
[usunięto linki do profili na discogs i alegru na wnioek kolegi]
Fotki prezentują 4 płyty które zdaniem sprzedającego są w stanie kolejno NM, EX, NM, EX+. Na moje maile ze zdjęciami otrzymałem typowy handlowy bullshit. Cytuję:
"Przy Ex skala zużycia to około 20% ,VG to około 40% zużycia"
Czyli mam rozumieć, że płyta z takimi rysami jest "zużyta w 20%"? A w ilu procentach jest zużyty ten widoczny na zdjęciach NM?
Sprzedający stwierdził, że ewentualnie mogę odesłać (na swój koszt zgodnie z regulaminem) a oni się zastanowią czy mi zwrócić pieniądze (rozważą reklamację) w ciągu 2 tygodni. I tak nie mam jak wysłać paczki ale poza tym dlaczego ja mam płacić transport i ponosić dodatkowe koszty? Oprócz tego co widać na zdjęciach, płyty docierają z rozklejonymi okładkami, brudne potwornie i co najgorsze jedna z nich jest krzywa. O tym, że label jest źle wklejony i wchodzi na hamulec też nie było nawet słowa.
Zdecydowanie nie polecam tego sprzedającego i radzę wam uważać!"
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Płyty z wyglądu to nieporozumienie jakieś... cena pewnie też odpowiednia?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Na alle... w zakładce "o mnie" w dolnej jej części załączył dokładny sposób oceny jakości płyt. Nie ma tam nic o procentach.

Jest to mieścina gdzie co sobotę odbywa się giełda na, której można kupić winyle (śmieci z Niemiec, Anglii i paru innych państw).

Trochę tego i trochę tamtego też.

Keef98

Po procentach, to się tak płyty ocenia.

frywolny trucht

Te procenty wynikły z prywatnej, mejlowej wymiany zdań. Dziwi natomiast zerowa ilość negatywów. Jak on to zrobił?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

visar

Witajcie
To moje płyty. Niestety - sprzedający stwierdził, że nie będzie wchodził ze mną w dyskusję na temat ich stanu. Do momentu wpłaty kontakt był bezproblemowy. Później to już łatwo się domyślić. Dlatego też przestrzegam was przed zakupami.

frywolny trucht

Autor jest straszony sądami i poprosił o usunięcie wpisów. Ja wiem, który to ancymon, usuwam linki do aukcji, a jak ktoś będzie ciekawy  na kogo uważać, podam na priv.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Wyślij mi link.
Coś kupię i zobaczę.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pmcomp

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 29, 2015, 14:29
Cytuję perypetie kolegi z innego miejsca:

"A więc postanowiłem wam zaprezentować w jakim stanie płyty przysyła sprzedający z [usunięto na wniosek kolegi]. Oto on:
[usunięto linki do profili na discogs i alegru na wnioek kolegi]
Fotki prezentują 4 płyty które zdaniem sprzedającego są w stanie kolejno NM, EX, NM, EX+. Na moje maile ze zdjęciami otrzymałem typowy handlowy bullshit. Cytuję:
"Przy Ex skala zużycia to około 20% ,VG to około 40% zużycia"
Czyli mam rozumieć, że płyta z takimi rysami jest "zużyta w 20%"? A w ilu procentach jest zużyty ten widoczny na zdjęciach NM?
Sprzedający stwierdził, że ewentualnie mogę odesłać (na swój koszt zgodnie z regulaminem) a oni się zastanowią czy mi zwrócić pieniądze (rozważą reklamację) w ciągu 2 tygodni. I tak nie mam jak wysłać paczki ale poza tym dlaczego ja mam płacić transport i ponosić dodatkowe koszty? Oprócz tego co widać na zdjęciach, płyty docierają z rozklejonymi okładkami, brudne potwornie i co najgorsze jedna z nich jest krzywa. O tym, że label jest źle wklejony i wchodzi na hamulec też nie było nawet słowa.
Zdecydowanie nie polecam tego sprzedającego i radzę wam uważać!"

Dlaczego usunąłeś linki.

Takich śmierdzieli trzeba tępić !!!

Chyba nie przestraszyłeś się jakiegoś bełkotu prawnego?
Uczciwi i rzetelni sprzedawcy nie muszą się bać. Sprzedajæcy zawarł z kupujæcym umowę sprzedaży, cywilno prawną, ze wszelkimi tego komsekwencjami.

Pozdro

miniabyr

#10
Popieram.Jaka to może być tajemnica ,że ktoś kogoś kantuje ? A tak będziemy wiedzieć od kogo trzymać się z daleka.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

To naprawdę przykre gdy pasjonaci okazują się naciągaczami:

http://allegro.pl/accuphase-e-204-renowacja-retroaudio-i6276870956.html
Aukcja brzmi: Accuphase E-204 renowacja RetroAudio (6276870956)
Wydawać by się mogło, że sprzęt po renowacji. Otóż nie. Stary numer, tak naprawdę kupujesz nie rower tlyko instrukcje do niego lub nakrętkę. Tutaj kupuje się usługę.
Po zakupie zaś wystarczy jeszcze dokupić rzeczony amplituner. Jest wystawiony za 3800 zł na stronie firmy.
http://www.retroaudio.biz/produkt/4131/Accuphase_E204/store
Żenada Panowie, żenada!!!!

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

A wiecie jak wygląda ten cały Program Ochrony Kupujących na Allegro? Oto przykład. Kupiłem wzmacniacz. W opisie 100% sprawny, jak ze sklepu. Otrzymałem wzmacniacz z niedziałającym jednym kanałem, bez instrukcji i oryginalnego opakowania. Sprzedająca pani ze Świętokrzyskiego. A przesyłka przyszła od mężczyzny z Krakowa. Zadzwoniłem odebrał mężczyzna i stwierdził, że wzmacniacz był sprawny przed wysyłką. Zwalił winę na kuriera, chociaż paczka była dobrze zapakowana. Odnośnie instrukcji i opakowania nic nie odpowiedział. Spór na Allegro nic nie dał. Zgłosiłem sprawę na Policję. Umorzyli ze względu na niską szkodliwość... ble, ble ble. Program Ochrony Kupujących wymaga natomiast wszczęcia postępowania przez Policję i podania numeru tegoż postępowania. Toteż wzmacniacz wylądował w serwisie a kupujący (ja) jest w plecy. 
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

Czyli trzeba kupować tradycyjnie. Od sąsiada czy sąsiadki :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Zdarzało się kupować na odległość z giełdy hi-fi wpłacając na konto 2tys. Sprzedawałem też w ten sposób. Ciebie też przecież nie znam a kable do testu wysłałem. Nie można, przez jednego nieuczciwego, wszystkich podejrzewać.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

Cytat: Melepeta w Czerwiec 26, 2016, 18:39
Zdarzało się kupować na odległość z giełdy hi-fi wpłacając na konto 2tys. Sprzedawałem też w ten sposób. Ciebie też przecież nie znam a kable do testu wysłałem. Nie można, przez jednego nieuczciwego, wszystkich podejrzewać.

Jasne. Większość ludzi jest jednak uczciwych. Wyjątki się zdarzają, i zawsze będą.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pmcomp

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 26, 2016, 18:02
To naprawdę przykre gdy pasjonaci okazują się naciągaczami:

http://allegro.pl/accuphase-e-204-renowacja-retroaudio-i6276870956.html
Aukcja brzmi: Accuphase E-204 renowacja RetroAudio (6276870956)
Wydawać by się mogło, że sprzęt po renowacji. Otóż nie. Stary numer, tak naprawdę kupujesz nie rower tlyko instrukcje do niego lub nakrętkę. Tutaj kupuje się usługę.
Po zakupie zaś wystarczy jeszcze dokupić rzeczony amplituner. Jest wystawiony za 3800 zł na stronie firmy.
http://www.retroaudio.biz/produkt/4131/Accuphase_E204/store
Żenada Panowie, żenada!!!!



Nie, to nie jest żenada. W aukcji jest dokładnie opisane co się kupuje.
A skoro kupującym wyłącza się myślenie i czytają to co chcą przeczytać?

Pozdro

frywolny trucht

#17
Lekceważące, takie na odpieprz się, podejście Allegro tylko prowokuje do takich akcji naciągaczy.
Sama procedura zgłoszenia aukcji wygląda tak, że masz wrażenie jakby wszystko mówiło do Ciebie- weź spadaj gościu na drzewo.

Cytat: pmcomp w Czerwiec 26, 2016, 18:45A skoro kupującym wyłącza się myślenie i czytają to co chcą przeczytać?

Z wieloma takimi akcjami spotkałeś się w Niemczech, Japonii?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Allegro zależy na prowizji od sprzedaży. A nie na tym, czy kogoś orżnęli, czy nie.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Kupiłem kilka bezpieczników w Kanadzie w Parts ConneXion. Przed zamontowaniem sprawdziłem miernikiem. Okazało się, że jeden nie ma przejścia. Napisałem e-mail. Przeprosili i przysłali następny.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

elem

Cytat: pmcomp w Czerwiec 26, 2016, 18:45to nie jest żenada.

Zwał jak zwał, ściema, szukanie jelenia itp. To darmowe ogłoszenie usług renowacji w dziale "Sprzedam: Wzmacniacze".
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

W tym kraju z tymi ludźmi sprzedaż i kupno powinno odbywać sie wyłącznie osobiście.
Nawet sprzedaż. Tak jak mnie dupek chciał ostatnio naciąć.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.


Melepeta


Wystąpił błąd!
Wątek lub dział, którego szukasz nie istnieje albo nie masz do niego dostępu.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.